Měření zraku - Praha

I v dnešní době je řada lidí, kteří podceňují problémy se zrakem. Nosit brýle považují za velký handicap. Přitom brýle mohou být úžasným módním doplňkem a na změření zraku je možné se objednat i k optikovi.

Kde vám vyšetří zrak?

Nemáte-li žádné vážné zdravotní problémy, ale máte pocit špatného, neostrého, rozmazaného vidění, pak se nemusíte hned objednávat k očnímu lékaři. Stačí zajít do optiky, kde měří zrak a na základě výsledku vám objednají brýle nebo kontaktní čočky. Právě nové přístroje umožňují v optice měření zraku, které je naprosto přesné. Tak i optik může zjistit, jak vaše oči vidí a ihned vám objednat správné brýle. Nemusíte tedy nikam chodit, vše je na jednom místě, což vám ušetří čas, kdy čekáte na termín podle objednání u očního lékaře a musíte pak ještě do optiky vybrat a objednat brýle, případně kontaktní čočky.

Jak probíhá měření zraku v optice?

Nemusíte se bát, že by zde měření zraku bylo méně kvalitní. Optometrista, který vám v optice změří zrak, má vzdělání v oboru oční optiky. Je tedy odborníkem, který ví přesně, co oči potřebují, umí stanovit oční vadu, stejně jako velikost oční vady, tedy přesné dioptrie každého oka. S vámi probere možnosti** korekce zraku**, potom s ohledem na vaše přání změří zrak, pak vybere vhodné brýlové nebo kontaktní čočky a nabídne i brýlové obruby podle vašeho typu obličeje tak, aby vám co nejlépe sedly.

Refrakční diagnostika i.Scription

Vychází z nejaktuálnějších poznatků společnosti Carl Zeiss a je jedinou svého druhu v ČR. Jde o inovativní postup měření zraku a novou dimenzi kvality vidění. Měření je daleko přesnější a navíc lokalizuje vady vyšších řádů, které mimo jiné ovlivňují vidění večer a za zhoršených podmínek. Ve své** refrakční diagnostice** měří i prostorové vidění, uvolněnost zraku a navrhuje řešení individuálně šité na míru tak, aby bylo dosaženo vidění ve full HD.

Měření zraku

Pro dokonalé vidění je nutné změření zraku. Tedy zjištění všech jeho vad. Moderní přístroje umí dnes opět o něco více a tak dokáží změřit nejen klasické dioptrie, ale i velmi jemné odchylky a prostorové vidění, které umožní podpořit vaše oči správnými brýlemi a tak dosáhnout toho, aby se váš zrak zhoršoval minimálně. Pro dokonalé změření vašeho zraku je zapotřebí 5 fází.

Základní diagnostika – dioptrie

Jde opravdu o základní, nebo také objektivní metodu měření vašeho zraku. Tato metoda poskytuje pouze hrubé výsledky o vašem oku, které ještě nemohou pro výběr vhodné korekční pomůcky stačit. Měření se provádí přístrojem Autorefraktometr za použití velmi přesného** Foucaultova principu měření.** To umožňuje pouze jediné velmi přesné měření, které již není třeba opakovat.

Analýza jemných odchylek

Toto měření je velice důležité a zároveň náročné na čas. Ovšem ovlivní pozitivně vaše vidění. Tomuto měření se jinak říká vidění detailů. Je to proto, že výsledek ovlivní barevnost a ostrost viděného obrazu, hloubku ostrosti, snášenlivost brýlových čoček a také celkovou uvolněnost vidění. Celé měření se provádí přístrojem zvaným** cylindr.** Jak již bylo zmíněno, měření je náročné na čas, ale i na zkušenosti optometristy. Pracuje se zde totiž se subjektivními pocity klienta. Dolaďuje se zde jeho vidění. Pohoda, se kterou se bude dívat na svět.

Diagnostika prostorového vidění

Pokud máte špatné prostorové vidění, pak máte i nepřesný odhad vzdálenosti, nízkou reakční rychlost a také se vám velmi rychle zhoršuje koncentrace, stejně jako rychle se vám unaví vaše oči. Tento problém lze samozřejmě řešit. Ovšem bohužel pracovišť, která umí tuto vadu diagnostikovat je málo, a to i přesto, že se vyskytuje až u 50% populace. Na vás tedy je, kam se na měření zraku objednáte a zda se budete dokonale orientovat. Toto nadstandardní vyšetření se provádí na přístroji zvaném Polatest. Vyšetření se zabývá svalovou kooperací očí jako párového orgánu. Diagnostika probíhá na přístroji polatest a případnou korekční složkou je prizmatická dioptrie.

Lokalizace odchylek vyššího řádu

Tyto odchylky mohou za snížení kontrastu vidění nebo zhoršeného vidění v noci nebo za soumraku. Pokud jsou korigovány, tak vidíte ostře ve dne i v noci. Vytření se provádí na přístroji I.profiler. Jde o vysoce moderní přístroj, který umí změřit v přeneseném významu obrazové deformace oka. Jde zejména o vady COMA a TREFOIL. Na základě těchto měření jsou** vady korigovány zároveň s dioptriemi.** Pro korigování těchto vad se používá vynikající brýlová čočka s označením i.Scription®.

Centrace brýlové čočky

Jde o konečné vyšetření, které** sladí fungování vašich očí a brýlových čoček.** Někdy se toto sladění opomíjí a pak dochází až ke 40% ztrátě na kvalitě vidění. Pokud se však dotáhne měření zraku až do konce, tak budete vidět tak, jako by vaše oči byly v naprostém pořádku. Základem ostrého vidění, včetně periferních oblastí čočky, je naprosto přesné vyměření a využití dat jako jsou přesná pozice zornice v očnici obruby, vzdálenost rohovky od zadní plochy brýlové čočky, prohnutí obruby a inklinace. Všechna tato data pomůže změřit a vyhodnotit přístroj RV Terminál. Ten umí změřit 30 tisíc referenčních bodů mezi okem a brýlovou čočkou s přesností na 0,1mm. A tak na základě jeho měření vznikne dokonalý soulad oka a brýlové čočky.

Vidět jako ostříž

To chce každý. A nejen to. Pokud nám může měření pomoci k dokonalé čočce a tím i k dokonalému vidění, pak** stylista** pomůže s výběrem správné brýlové obruby. Pak je vše dokonalost sama a k ostřížímu zraku se přidá i krása, elegance, zajímavost a originalita.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23102 (zdravotnimagazin.cz#10270)


Přidat komentář