Měření zraku - Sušice

Oči jsou krásným a velmi důležitým orgánem, ale bohužel je někdy musíme ukrývat za brýlemi. Za brýle se však dnes rozhodně nemusíte stydět. Mohou se stát módním doplňkem, stačí si pouze vybrat ty správné.

Okem vnímá člověk až osmdesát procent informací z okolního prostředí a mnoho lidí je nuceno nosit brýle. Je to zejména zásluhou častého sezení u monitoru počítače, vysedáváním u televize nebo čtením při špatném světle. Ale oči se unavují i věkem a jednoho dne zjistíme, že potřebuje nosit brýle. Naštěstí v oční optice nalezneme mnoho krásných brýlových obrouček, které respektují nejen tvar obličeje, ale i módní trendy. Pořídit si dioptrické brýle nebo kvalitní sluneční brýle tak, aby nám opravdu slušely je ale někdy problém. Ale i v tomto případě nám pomůže specializovaná prodejna oční optiky a nabídne nám nejen odborné poradenství v oboru oční optiky, ale i pomoc při výběru obrub pomocí fotokamery.

Nákup brýlí

Při každém výběru dioptrických brýlí je vhodné si nechat nejprve** přeměřit zrak** a to i v případě, že hodnotu dioptrií znáte. Od poslední návštěvy oční optiky se totiž tato hodnota mohla změnit. Tuto službu poskytují specializované optiky. Měření zraku se provádí například pomocí autorefraktokeratometru a konečná korekce se dokončí pomocí zkušebních skel. Současně bude nutné vybrat vhodné brýlové obruby. Existují dioptrické brýle nejen pro běžné nošení, ale nabízeny jsou také speciální brýlové obruby pro sport apod. Brýle významně ovlivňují náš vzhled, správný typ dioptrických skel chrání náš zrak a právě z tohoto důvodu je důležité vybírat brýle u odborníků a rozhodně ne v hypermarketu.

Odborné měření zraku

Oční optika svým zákazníkům poskytuje odborné měření zraku s možností využití optometristy, který vám odborně změří zrak a doporučí vhodné brýle. Každý člověk má trochu jiné zrakové potíže, jiné zaměstnání, pohybuje se v jiném prostředí a má své specifické požadavky týkající se na brýlové obr** oučky. Někdo potřebuj **brýle na dálku, jiný na blízko a pro někoho jsou vhodná bifokální skla, která kombinují obojí. Profesionálně vybavená oční optika nabízí měření zraku pomocí moderních a kvalitních přístrojů a klade vysoký důraz na to, aby se zákazník během měření cítil příjemně. Výsledek odborného měření zraku v oční optice je přesný a ihned po něm přichází na řadu doporučení vhodného typu** korekce oční vady.
**

Průběh očního vyšetření

Začíná se úvodním pohovorem, kdy popíšete svoje zdravotní potíže, například vás může při nošení brýlí bolet hlava apod. Oční vyšetření tedy není pouhé technické změření vad očí na krátkozrakost nebo dalekozrakost. V oční optice se provádí také měření refrakce ke stanovení zrakové ostrosti. Pokud optometrista nějakou oční vadu zjistí, doporučí vám nové brýle nebo nová dioptrická skla. Oční vyšetření může představovat také diagnózu očních vad jako je subjektivní refrakce pro vidění na blízko a střední vzdálenost, kdy jsou přesně změřeny dioptrie pro vidění do blízka a na střední vzdálenost a kdy je provedena zkouška naměřené dioptrie ve zkušebních brýlích za pohybu. Většina těchto vad se začíná jako mlhavé neostré vidění do dálky nebo do blízka a pokud se včas nezačne oční vada korigovat, může se stav nadále zhoršovat.

Výběr brýlových obrub

Brýlové obruby se dnes vybírají zejména podle toho, aby co nejvíce slušely a aby podtrhly osobnost svého nositele. Měly by být kvalitní a mít dokonalou povrchovou úpravu. Brýle pak mohou mít také módní nebo zajímavě barevné provedení a tvar. Každopádně musí být vyrobeny z vynikajícího materiálu tak, aby byly maximálně odolné, pružné a zejména nezávadné. V prodejnách oční optiky je vám k dispozici odborně vyškolený personál, který vám ochotně pomůže s výběrem těch nejlepších obrouček a poradí vám při výběru toho nejvhodnějšího tvaru. Vybírat můžete obruby brýlí, které jsou vyráběny z antialergických materiálů, jako jsou například titan-flexové obroučky. Tyto brýlové obroučky jsou vhodné i pro jedince s vyšší mírou citlivosti na nikl. Specializovaná oční optika vám může nabídnout také zajímavou službu a to výběr obrub pomocí fotokamery.

Výběr obrub fotokamerou

Pokud navštívíte provozovny oční optiky, která je vybavena nejmodernějšími optickými přístroji pro přesné měření zraku, nabídnou vám i velice pohodlný výběr obrub s využitím kamery a počítače. Ve výsledném zobrazení můžete sami posoudit, jaký tvar brýlí je pro vás nejvhodnější a které brýlové obroučky vám budou slušet nejvíce. Základním pravidlem profesionální oční optiky je to, aby byl zákazník vždy maximálně spokojený a to nejen po stránce vyšetření očí, ale i po stránce vizuální. Péče o oči je velmi důležitá, ale nesmíme zapomenout, že vhodné brýle dokáží změnit tvář a image člověka.

Tvar brýlí podle obličeje

Podstatnou roli při výběru tvaru vhodného tvaru brýlí hraje tvar obličeje a pokud navštívíte specializovaného prodejce brýlí, nejlépe vám poradí i jaké brýle budou vhodné pro danou příležitost. Oční optika vám může nabídnout brýlové obruby všech typů, velký výběr novinek, módních trendů i extravagance a podobně se široký výběr týká také brýlových čoček.

Výběr brýlových skel

Brýlových skel existuje celá řada. Skla brýlí jsou hlavní součástí brýlí samotných a právě ony se podílejí na našem vidění. Oční optika vám nabídne taková skla brýlí, která jsou odolná proti poškrábání, neodráží odlesky, umožňují vidění na různé vzdálenosti, při slunečním svitu se chovají jako sluneční brýle a zároveň velmi dobře korigují vady apod. Existují skla plastová, ztenčená, samozabarvovací, bifokální, multifokální, speciální na práci k počítači, do auta atd.

Sluneční brýle

Sluneční brýle musí dokonale skloubit zdraví, tedy chránit oči a současně podtrhnout krásu. Brýle by měli dostatečně chránit cenný zrak proti nepříznivým vlivům prostředí, především UV záření, ale i třeba větru a totéž platí pro brýle pro sport. Nezapomeňte, že kvalitní sluneční brýle pro dává pouze oční optika a brýle, které nabízí pouliční prodejci mohou poškodit váš zrak. Prodejna oční optiky nabízí také doplňky k brýlím jako například pouzdra, čisticí prostředky, antistatické utěrky, šňůrky, lupy, kapky na suché oči apod.

Opravy brýlí

Ačkoli jsou brýle vyráběny tak, aby vydrželi co nejdéle, přesto se může stát, že se povolí šroubek nebo potřebují náročnější opravu. Oční optika tedy musí být vybavena i špičkovým dílenským zařízením pro uspokojení všech požadavků zákazníka. V oční optice zkrátka naleznete vše co potřebujete ke splnění vašich potřeb.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23138 (zdravotnimagazin.cz#10310)


Přidat komentář