Měření zraku - Týn nad Vltavou

Ne každý se může pochlubit ostřížím zrakem i s přibývajícími roky. Stačí se rozhlédnout kolem sebe a spatříte jedince nosící dioptrické brýle či kontaktní čočky. A co Vy sami? Zjišťujete, že již nevidíte tak dobře jako dříve?

Pak byste určitě neměli odkládat návštěvu oční optiky, konkrétně pak odborného optometristy, který Vám profesionálně vyšetří zrak. Zjistí-li, že budete potřebovat nosit dioptrické brýle, může to pro Vás být nepříjemné, nicméně na tom můžete i získat. Nabídka dioptrických brýlí je totiž vskutku bohatá a Vy si díky nim můžete zvýraznit, či dokonce pozměnit image. Krom toho, Váš zrak bude ochráněný. A to je bezpochyby to nejdůležitější.

Měření zraku

Jen kvalifikovaný optometrista Vám může profesionálně změřit zrak a posoudit, zda budete potřebovat korekční pomůcku. Během měření využívá optometrista moderní techniku. Díky technice a odbornostem, zkušenostem optometristy, se Vám dostane odborné péče.

Měření se netýká jen ostrosti zraku

V rámci měření zraku se optometrista nesoustřeďuje jen na posouzení ostrosti zraku. Zajímá se také o další funkce a vyšetřuje zrak z celkového hlediska. K ostrosti vidění je třeba také připočíst citlivost vnímání barev, prostorové vnímání aj. O kvalitu vidění se pak starají veškeré zmíněné funkce.

Měření zraku – léčba a prevence v jednom

Na základě měření zraku Vám budou doporučeny další kroky. Můžete odejít s verdiktem, že je Váš zrak naprosto v pořádku a nepotřebujete pro následující měsíce žádnou další péči. Optometrista však může také odhalit některou z očních vad. V tom případě Vám pak doporučí tu nejvhodnější korekční pomůcku, která Vám nejen vylepší vidění, ale také se postará, aby se minimalizovalo další zhoršování zraku. Měření zraku je tak důležité nejen co se týká prevence, ale i léčby.

Doba měření zraku

Zajímá Vás, jak dlouho bude takové měření zraku trvat? Možná máte ještě v povědomí vyšetření zraku, kdy na světelné tabuli čtete různě velká písmena při tzv. sklíčkování. To je však jen jedna z metod, která při měření proběhne. Optometrista se Vám tak nebude věnovat minutku, dvě. Detailní prošetření zraku, které nijak nebolí a není nepříjemné, bude trvat kolem půl hodiny až jedné hodiny. Díky maximální péči si tak můžete být jisti, že je Váš zrak v odborných rukou.

Pravidelnost v kontrole zraku

Nejen k praktickému lékaři, stomatologovi a v případě dívek, žen ještě gynekologovi, chodíme na pravidelné, preventivní prohlídky. Také optometristu bychom měli opakovaně navštěvovat. I zrak se nám může během jednoho roku změnit. Nosit pak nevhodnou, respektive nedostatečnou korekční pomůcku, může pro náš zrak být značně negativní. Rozhodně neplatí to, že oddálením vyšších dioptrií, se budou zrak pomaleji zhoršovat. Bude tomu spíše naopak. Snahou a cílem optometristy není po každé Vaší návštěvě doporučit novou korekční pomůcku, pokud ovšem budou Vaše návštěvy pravidelné, a to minimálně v rozmezí jednoho roku. Budete-li o Váš zrak pečovat a dbát rad, kterých se Vám dostane, nebudete si muset opakovaně pořizovat nová a nová brýlová skla, popřípadě čočky.

Dioptrické brýle – zdravotní a módní zároveň

Designéři brýlových obrub nabízí skutečně širokou škálu brýlí, co do typů, ale i tvarů, barevnosti a vzorů. Můžete si pořídit brýle elegantní, nenápadné, ale také výrazné, extravagantní. Ať už padne Vaše volba na jakékoli brýle – klasické, či trendy, určitě si pořiďte minimálně dvoje, a to především z důvodu potřeby výměny. Nikdy totiž nevíte, kdy se Vám s brýlovou obrubou něco stane, přisednete si ji aj. Nebo budete potřebovat vyměnit skla. A pokud byste měli jen jedny brýle, rázem byste také nemuseli takříkajíc fungovat po nějakou dobu, obzvláště, nosíte-li brýle neustále a nemůžete bez nich být.

Sluneční brýle – ochrana zraku

Kdo by neměl rád hřejivé sluneční paprsky? Sluníčku vystavujeme naši tvář i tělo a těšíme se z tepla, které námi prostupuje. To, že bychom měli naši pokožku a pleť, než vyjdeme na sluníčko, nejprve ošetřit opalovacím krémem, všichni víme. Krom toho je však třeba také náš zrak patřičně chránit.

Nákup kvalitních slunečních brýlí

A k tomu slouží právě sluneční brýle, ovšem jen ty kvalitní. Aby byl Váš zrak chráněný, pak si sluneční brýle vybírejte jen tam, kde Vám zaručí jejich kvalitu a zdravotní nezávadnost. Tržnicím a jiným obdobným místům se raději vyhněte, i když Vás bude lákat nižší cena brýlí. V tomto případě by neměla být cena tím stěžejním a rozhodujícím parametrem.

Sluneční brýle – nejen pro běžné nošení

V očních optikách si můžete zakoupit sluneční brýle dioptrické i nedioptrické. Sluneční brýle pak budete moci využít pro běžné nošení, ale také při provozování sportovních aktivit. Sluneční brýle jsou velmi důležité také při extrémních světelných podmínkách a při jízdě autem. Zde oceníte sluneční brýle polarizační. Je velmi nepříjemné, pokud Vás při řízení oslní slunko a Vy jen „odhadujete“, jak daleko je protijedoucí auto, jaká barva je na semaforu aj. K dopravní nehodě je pak velmi blízko.

Odborné poradenství při výběru brýlí

Potřebujete si zakoupit dioptrické brýle, či sluneční brýle? Pak nejen v případě brýlových obrub, ale i skel se Vám dostane odborných rad v** profesionální oční optice**. Nákup kvalitních brýlí není korunovou záležitostí. Spěch a unáhlenost tak není na místě. Nechte si v oční optice vysvětlit rozdíly mezi jednotlivými typy skel. Také při výběru samotných brýlí Vám oční optik nezávisle poradí, a to díky svým bohatým zkušenostem.

Příslušenství k brýlím - pouzdro

Doporučil Vám optometrista, abyste nosili brýle po celý den, nebo jen při čtení, řízení apod.? V době, kdy nebudete používat brýle, byste je měli bezpečně uložit. Můžete je mít položené jen tak na stolku, ovšem při jejich transportu by se Vám nevyplatilo je dát do kabátu, kabelky. Určitě si tak k brýlím pořiďte i ochranné pouzdro.

Příslušenství k brýlím – čistící hadřík, sprej

I na brýle se práší a dostávají se na ně další nečistoty. Také se nemusíte vyhnout nějaké té šmouze, kdy se dotknete skel brýlí. Nabízí se pak očistit brýle papírovým kapesníčkem. Jenže i ten sebejemnější kapesníček může skla nenávratně poškodit a poškrábat. Nechte si v oční optice doporučit čistící hadřík, případně i sprej. S měkkým, speciálním hadříkem se Vám nestane, že byste brýle poškrábali.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23125 (zdravotnimagazin.cz#10294)


Přidat komentář