Měření zraku - Ústí nad Labem

Máte problémy se zrakem? Pak se obraťte na odborníka, který váš problém vyřeší. Pokud budete návštěvu odkládat, váš problém se bude prohlubovat a tím pádem si zbytečně ničíte zdraví.

Oči jsou jedním ze smyslových orgánů, které člověk využívá v plné intenzitě a díky tomu je tento smysl ovšem i hodně namáhán. Jistě si vybavíte, když jsou lidé určitým způsobem nevidomí, tak jim chybí buďto zrakový vjem nebo sluch. Oči jsou v dnešní době vystaveni neuvěřitelnému tlaku, protože na ně působí spousta faktorů, které jsou spjaté zejména s technologiemi a to zraku zrovna dvakrát neprospívá. Už od raného věku jsou tak děti ohroženy vlivy různých multimediálních podnětů. Počítače, televize a jiné informační technologie využíváme v řádu několika hodin denně a náš zrak se tímto ohrožuje. Stejně tak časté čtení knih také může způsobit tzv. krátkozrakost, tzn. člověk vidí dobře na blízko, ale špatně na dálku. Dalekozrakost se projevuje spíše u starších lidí, kteří na čtení potřebují brýle. Ať už se u vás objeví jakékoli problémy, vždy vyhledejte odborníka, který vám změří počet dioptrií a poskytne vám vhodné optické pomůcky. Kam se obrátit?

Měření zraku - Ústí nad Labem

Dostaneme se hlouběji k nejčastější službě, kterou optika nabízí, a to je měření zraku. I když máte od lékaře všechny potřebné údaje, že potřebujete brýle a máte změřen i počet dioptrií, optika si stejně vše přeměří. Při tomto procesu se vám měří počet dioptrií, podle kterého se vám následně vyberou i příslušná skla. Je jedno, zda se jedná o malé děti, nebo dospělého člověka. Zrak je dnes velmi namáhán a je potřeba jej chránit. Pokud máte určitý počet dioptrií a nenosíte optické pomůcky, zrak namáháte. Možná si mnozí z vás vybaví, jak musí krčit čelo a přivírat oči, aby zaostřili. Tím se zrak namáhá a počet dioptrií stoupá. Navíc hlavně ženy jistě neocení to, že častým a intenzivním krčením čela se tvoří vrásky. Nejen proto si nechte změřit zrak a dle toho se pak vyberou** brýle nebo kontaktní čočky**.

Měření zraku

Měření zraku se provádí na různých přístrojích. Může to být refraktometr nebo foropter, kde se nejprve ukáže, jak na tom jste. Tento proces není nijak bolestivý a nezabere vám moc času. Jak celý proces probíhá?

Nejprve se uskuteční pohovor, kde dáte odborníkům potřebné informace, případně dokumenty od lékaře. Můžete si s optikem rovněž promluvit o svých potížích a profesionál vám sám poradí, co byste si měli nechat udělat. Měření zraku se provádí zejména kvůli výběru skel nebo čoček. Následuje pak i výběr vhodných typ, ale k tomu se dostaneme až přes další kroky.

Jakmile sami sdělíte odborníkovi, co vás trápí, podívá se na váš problém více. Zdiagnostikuje váš zrak pomocí speciálních přístrojů, které dokonale změří kvalitu vašeho zraku. Nejde tedy o jen o klasické čtení z tabulek, kde je od malých po velká písmena výběr textu, které známe od lékařů. Přístroje dokážou spolehlivě odhalit skutečný stav a míru vašeho problému. Při tomto pozorování se též může ukázat třeba i další** oční vada**, kterou máte. Nemusí se vždy jednat v podstatě o ty základní problémy, díky kterým vidíte buď dobře na blízko nebo na dálku (někdy se tyto problémy slučují). V této fázi se udělá tzv. subjektivní refrakce pro vidění do dálky (za pomocí využití přístroje a zkušebních testů), kdy se ukáže příčina oční vady. To je pro krátkozraké. Dalekozrací se budou podrobovat zkoušce subjektivní refrakce pro vidění na blízko a na střední vzdálenost.

V další fázi se provede zkouška změřených dioptrií ve zkušebních brýlích už prakticky. Zde se ukáže, jak vám budou sedět vybrané optické pomůcky a jestli dokonale pomohou při vašem problému. Následuje výběr** nejvhodnějších brýlových čoček**. Celý proces trvá tedy zhruba půl hodiny.

Druhy brýlí

Máte už změřený zrak, ale jaké** optické pomůcky** si vybrat? Nejprve se podíváme na brýle. V nich je pro zdravotní hledisko důležité sklo, které je upravené dle vašeho počtu dioptrií. Brýle jsou uzpůsobeny buďto pro vidění na dálku anebo také na blízko. Jsou ale případy, kdy jsou skla půlená. Pokud má daná osoba problém s viděním na oba typy vzdáleností, tak v první polovině vrchní části je sklo přizpůsobené krátkozrakým a dolní polovina pomáhá dalekozrakým.

Co se týká výběru typu brýlí, skoro každý dbá i na dezén. Vybírá si tedy vhodný typ obrouček, kde se nabízí široká škála produktů od extravagantních po nenápadné formy brýlí, které mají jenom skla. Při výběru očních obrouček si nechte dostatečný čas, abyste byli spokojení. Existují i různé vylepšené brýle. To se týká jednak i slunečních, které mají též dioptrickou formu, ale také existují třeba skla, které při přechodu mezi interiérem a exteriérem ztmavnou, takže vás neoslní světlo.

Aplikace kontaktních čoček - Ústí nad Labem

Pokud z nějakého  důvodu nechcete nosit brýle, můžete mít kontaktní čočky a nikdo nic nepozná. Při** aplikaci kontaktních čoček** se vám poprvé změří přední segment oka a** následně se doporučí vhodné kontaktní čočky**. Při první aplikaci vám pomůže sám optik, pokud budete chtít, aby pro vás tato forma byla následně jednoduchá a aby vám denně nezdržovala čas. Čočky musíte pečlivě udržovat. Proto dbejte na to, na jak dlouho je máte, jak o ně pečovat a kdy je třeba koupit další.

Oční protézy - Ústí nad Labem

Jsou to implantáty, které slouží nevidomým lidem. Oční protézy (epitézy) se vyrábějí z různých materiálů, nejčastěji se využívá sklo, které má nejpřirozenější vzhled. Díky této protéze budete mít dokonale souměrný vzhled a nikdo nepozná, že máte náhradní oko. Optik vzhled přizpůsobí vašemu oku a tím pádem se zkoriguje podoba obou zrakových orgánů.

Oči jsou jedním z nejdůležitějších orgánů, proto o ně pečujte tak, abyste se pak nemuseli potýkat s částečnou nebo úplnou nevidomostí. Včas vyhledejte odborníka, který vám pomůže s daným problémem a vy tím pádem nebudete zatěžovat zrakový orgán.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23098 (zdravotnimagazin.cz#10266)


Přidat komentář