Prevence před rakovinou

Lidé, kteří od dětství jedí hodně ovoce, mají vysokou šanci, že se jim rakovinové bujení obloukem vyhne. Ovoce působí detoxikačně, obsahuje spoustu vitamínů a vlákniny, která zrychluje peristaltiku střev.

Dostatek ovoce od mládí

Lidé, kteří od dětství jedí hodně ovoce, mají vysokou šanci, že se jim rakovinové bujení obloukem vyhne. Ovoce působí detoxikačně, obsahuje spoustu vitamínů a vlákniny, která zrychluje peristaltiku střev, vyrovnává pH ve střevě a snižuje riziko kolorektálního karcinomu (nádoru tlustého střeva). Ovoce obsahuje i další obranné látky, které působí proti rakovině jako neviditelná zeď.

Přímý útok s ovocem

Pokud se chcete chránit před rakovinou, musíte sníst alespoň pět porcí ovoce či zeleniny denně. Proti rakovině nejvíce bojuje česnek, cibule, fazole, košťálová zelenina a citrusové ovoce. Silné zastoupení zde mají také vlákninou nadopované luštěniny, zvláště pak sója.

Ale také je důležitý životní styl .....

Bylo prokázáno, že největší účinek proti rakovině má ovoce a zelenina v syrovém stavu. Tepelnou úpravou se tzv. projektivní látky ničí. Ovoce ani zelenina ovšem není všemocná. Důležitý je také váš životní styl a další faktory, které přitahuji rakovinu jako magnet. Pokud například budete konzumovat obrovské množství ovoce a zeleniny a mezitím si pětkrát zakouříte, stále dáváte rakovině šanci.

Další prvenství

Česká republika je celosvětově na prvním místě v onemocnění rakovinou tlustého střeva. Mezi pacienty převažují muži. Způsobeno je to právě tím, že ženy přece jen tíhnou ke konzumaci ovoce a zeleniny více. Muži často vnímají tyto dary přírody jako podřadného, přece nebudou jíst „trávu”. „Maso, to je jídlo pro chlapy.” Právě červené, pečené, smažené či uzené maso je ale největším zdrojem karcinogenů.

Včasné vyšetření

Jste si vědomi, že konzumaci ovoce a zeleniny zanedbáváte? Prodělal některý člen vaší rodiny rakovinu? Neotálejte a nechejte se včas vyšetřit. Jen včasný záchyt nádorového onemocnění vám může dát naději na úspěšnou léčbu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21671 (zdravotnimagazin.cz#5098)


Přidat komentář