Profesionální měření zraku - Brandýs nad Labem

Bolí Vás často hlava či špatně vidíte? Nechejte si kvalitně změřit Váš zrak, zjistěte, zda netrpíte nějakou oční vadou, kterou je potřeba léčit. Nošení dioptrických brýlí i očních kontaktních čoček je základní léčbou špatného zraku.

Děti, mladí lidé i ti starší by si měli pravidelně nechat vyšetřit své oči. Vždyť zrak je základní smysl, bez kterého není jednoduché žití. Pomocí zraku člověk vnímá světlo, tvary a barvy. Moderní technologie v oční medicíně dnes lehce zjistí oční vady a poradí jak léčit či žít s určitou oční vadou. Dalekozrakost i krátkozrakost vyžaduje nošení dioptrických brýlí. Důležité je, aby byla dioptrická skla kvalitní a přesně upravená na konkrétní osobu. Každá lidská tvář má jiné rozměry, jinak položené oči, nos, a proto je opravdu velmi důležité nekupovat obyčejné brýle v supermarketu, ale nechat si vyrobit brýle přesně na míru. Řešením je také nošení kontaktních čoček, které jsou plnohodnotnou náhradou dioptrických brýlí.

Měření zraku

Nechat si změřit zrak je možné v očních ambulancích, ale dnes již také ve specializovaných optikách, které jsou vybavené kvalitními přístroji na měření zraku. Zaměstnanci optiky jsou studovaní lidé v oboru oční optiky. Měření zraku provádí tzv. optometrista. Výsledek měření zraku je dnes díky moderním přístrojům velmi přesný, jde o zákrok příjemný a jednoduchý. Ihned po změření optometrista na základě výsledku měření zjistí vadu zraku a doporučí vhodný typ korekce zraku.

Oční vady

Problémy s očima měli lidé od nepaměti. Ovšem ale podotknout, že ne v takovém množství jako dnes. Lidově se říká, že lidé na horách jedli mnoho hřibů a borůvek, nekoukali na televizi ani počítač, a tak měli zrak daleko lepší, než lidé v současnosti. Dnes své oči daleko více namáháme, necháme se denně ozařovat obrazovkou televizí a počítačů, které potřebujeme ke každodenní práci, a tím i stoupá množství očních vad. Nejznámější oční vady oka jsou krátkozrakost (myopie) a dalekozrakost (hypermetropie). Ale očních vad je obrovské množství, proto přenechejte jejich určení výhradně specialistům.

Brýle jako módní doplněk

Trh s očními pomůckami a přípravky velmi rozrostl, a také módní návrháři zahrnuli oční brýlové obruby mezi své řemeslo. Brýle jsou mnohdy to první, čeho si člověk na druhém všimne, brýle velmi ovlivňují vzhled člověka. Moderní optiky a jejich zaměstnanci jsou řádně proškoleni také na vzhled člověka, a proto Vám doporučí brýle přímo pro Vás. Z těchto důvodu by jste neměli nákup brýlí provádět v supermarketech či trafice, ale měli byste se obrátit opravdu na specialisty, kteří své práci rozumí. Brýle dnes ale nosí i lidé, kteří žádnou oční vadu nemají, slouží jim právě jen jako módní doplněk.

Dioptrické brýle

Dnes již neplatí, že oční pomůcka, která slouží ke korekci vidění, kazí vzhled člověka. Právě naopak. Dioptrické brýle jsou dnes velmi moderním a krásným módním doplňkem. Základem by mělo být příjemné nošení a pozvednutí sebevědomí nošeného člověka. Pokud chcete být přímo in, sledujte moderní trhy, dokonce se i u nás v republice pořádají optické veletrhy, kde se můžete informovat o novinkách na trhu.

Kontaktní čočky

Zdravotnická pomůcka v oční medicíně, která je stále modernější, se nazývá kontaktní čočka. Jde o plnohodnotnou náhradu dioptrických brýlí, která se také používá k úpravě optických onemocnění zraku, jako jsou krátkozrakost, dalekozrakost i jiných očních vad. Kontaktní čočky se dříve vyráběly ze skla a plexiskla, byly to velmi tvrdé čočky. Dnes se převážně vyrábějí silikonové a hydrogelové měkké kontaktní čočky.

Nikdy nekupujte kontaktní čočky bez doporučení optika či očního specialisty, protože jinak velmi hazardujete se svým zrakem, můžete také o zrak úplně přijít či ho velmi závažně poškodit. Zkušený optik a specialista Vás poučí, jak správně aplikovat kontaktní čočky, jak je ošetřovat a vyměňovat. Práce s kontaktními čočkami vyžaduje velmi čisté prostředí, aby se do oka nedostala žádná špína či nečistota. Cena kontaktních čoček je sice oproti dioptrickým brýlím velmi vysoká, ale zase nám pomáhá získat určitý komfort při řešení očních vad. Jsou lidé, kteří neradi nosí brýle, nebo chvíle, kdy dioptrické brýle člověku překáží.

Kontaktní čočky nejvíce využívají lidé jaké doplněk k dioptrickým brýlím, kdy zejména ke sportování jsou brýle nevyhovující. U sportů, kdy je zapotřebí například lyžařských brýlí, plaveckých brýlí, jsou kontaktní čočky výborným východiskem. Kontaktní čočky slouží ale také jako ochrana při některých očních onemocnění a v neposlední řadě také pro kosmetické účely. V posledních letech je mnoho zákazníků a zájemců o kontaktní čočky, kteří touží či žádají změnu barvy oka, a právě kontaktní čočky různobarevné jsou řešením v těchto tužbách.

Aplikace kontaktních čoček

Zkušený optik či oční specialista Vás při první koupi kontaktních čoček řádně vyškolí, jak správně a jednoduše** kontaktní čočky nasazovat**, jak je ošetřovat a udržovat v čistotě. Oko si očistěte, tak aby bylo čisté, nejraději nenamalované. Vyjměte kontaktní čočku z roztoku na ukazováček. Palcem a prostředníčkem oko rozevřete, nemrkejte a nasaďte vlhkou čočku na oko. To stejné se provede i s druhou čočkou. Chce to praxi. Začátečníkovi to trvá někdy i patnáct minut, ale praxí se doba zkracuje. Zkušený "nasazovač" kontaktních čoček vše zvládne během pár sekund. Večer čočky vyjměte z oka tak, že ukazováčkem je stlačíte ke koutku a čočku vyjměte. Čočku umístěte do speciálního krytu pro kontaktní čočky do čistého a nového roztoku na kontaktní čočky.

Na trhu jsou kontaktní čočky jednodenní, které mají tu výhodu, že je večer vyhodíte, a nemusíte je uchovávat v čistém roztoku. Jednoduše je večer hodíte do koše. Dále se vyrábějí čočky dvoutýdenní, které na noc musí být ve speciálním roztoku na kontaktní čočky. Tyto čočky lze střídat s dioptrickými brýlemi, jen je potřeba si pamatovat, kolik dní již byly použité. Nedoporučuje se nosit čočky déle, než uvádí výrobce, protože pak může dojít k zanesení špíny a bacilů do oka, což se dlouho a bolestivě léčí. Dalším druhem kontaktních čoček jsou měsíční čočky, které lze nosit nepřetržitě 30 dní, tedy i v noci. Opět se nesmí prodloužit doba použitelnosti, aby netrpěly Vaše oči.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23103 (zdravotnimagazin.cz#10271)


Diskuze a zkušenosti

Jarmila | 12.03.2013 08:50
Re: Profesionální měření zraku - Brandýs nad Labem Dobrý den,chtěla bych se zeptat,kolik u vás stojí měření zraku.Děkuji Valachová


Přidat komentář