Vyšetření zraku - Uherské Hradiště

Ztráta zraku může velmi změnit kvalitu života. Péče o zrak je tak nezbytností a pravidelné preventivní kontroly a měření zraku by se pro nás měly stát samozřejmostí. Zrak si můžeme nechat přeměřit i v očních optikách.

Zrak je neustále namáhaný lidský smysl, který nám za minimální čas dokáže předat velké množství informací. Podle některých údajů je schopen lidský zrak zachytit 70 – 80% informací z okolí. Nezbytnou součástí péče o naše zdraví je také péče o zrak. Ať máte problémy se zrakem nebo ne, navštěvujte pravidelně očního lékaře nebo oční optiku, kde vám mohou váš zrak přeměřit a zkontrolovat.

Vyšetření zraku - Uherské Hradiště

 

Vyšetření zraku - Uherské Hradiště

 

oční optice CAIROO v Uherském Hradišti Vám mohou nabídnout rozsáhlé služby týkající se péče o zrak. Jedná se o měření zraku prováděné očním lékařem, vyšetření očního tlaku, širokou nabídku brýlí a kontaktních čoček apod. Tato oční optika si zakládá na zkušenostech v oboru a profesionálním a vstřícném přístupu ke svým klientům. Nabídnou Vám zde také kompletní poradenství v oboru a ve výběru kontaktních čoček nebo brýlových obrub.

 

 

Navštivte internetové stránky oční optiky CAIROO a zjistěte více:www.cairoo.cz.

Kontaktujte oční optiku CAIROO na: Andrea Lakosilová, Obchodní 1507, 686 01 Uherské Hradiště.

Další informace můžete získat na telefonním čísle +420 739 437 366 nebo e-mailové adrese: cairoo@cairoo.cz.

 

Měření zraku

O neustále namáhaný zrak je nutné pečovat. A toto se netýká pouze osob, které již musí užívat např. brýlovou korekci pro úpravu refrakčních vad. Každý by se měl starat o svůj zrak a nechat si jej jednou za čas překontrolovat a přeměřit. Měření zraku vám může provést oční lékař (oftalmolog) ve zdravotnickém zařízení nebo optometrista v oční klinice. Optometrista je zdravotnický pracovník, jehož specializace je v oboru vyšetření zraku a aplikace kontaktních čoček.

Jak probíhá měření zraku

 

Měření zraku

 

Měření zraku a konzultace, která je s tímto spojena vám zabere 20 – 30 minut. Vyšetření začíná konzultací. Očního specialistu (optometrista nebo oftalmolog) bude zajímat, jaké jsou vaše problémy se zrakem, jaký je váš zdravotní stav. Dále se budou otázky týkat vašeho zaměstnání, koníčků a trávení volného času. Na základě všech těchto informací vám poté oční specialista bude moci lépe doporučit optimální korekci. Oční specialista také zkontroluje vaše brýle a to, jak s nimi vidíte.

Po konzultaci následuje samotné měření zraku. V žádném případě se nemusíte bát, že by měření zraku byla bolestivá metoda. Měření zraku je prováděno automatickým přístrojem (autorefraktometr). Následně se přistupuje ke sklíčkování. Klient si zkouší správné brýle pomocí zkušebních obrub a zkušebních skel. Na závěr vám oční specialista objasní, jaký je váš problém a jaká by měla být další péče o váš zrak. Optometrista vám může doporučit ideální optickou pomůcku, vhodný typ brýlových skel nebo kontaktních čoček. Optometrista vám také vysvětlí, jak správně používat kontaktní čočky a pečovat o ně. Když máte se zrakem jiné problémy, je vždy důležité obrátit se na očního lékaře – oftalmologa.

Prohlídka u očního lékaře

Oční lékař vám může přeměřit a vyšetřit zrak, poté vám předepíše vhodné brýle a vystaví poukaz na brýle a optické pomůcky. Pojišťovny svým klientům přispívají na brýle. Oční lékař vám také dále vyšetří oční pozadí a změří nitrooční tlak. Zvýšený nitrooční tlak bývá často spojen se zeleným nebo šedým zákalem.

Optická korekce refrakčních vad

Zjistíte-li, že trpíte refrakční vadou (krátkozrakostí nebo dalekozrakostí) je načase začít využívat optickou korekci. Rozhodnout se můžete pro nošení dioptrických brýlí nebo kontaktních čoček. Vše má své výhody i nevýhody. V oční optice vám mohou pomoci vybrat, jaké řešení bude právě to nejlepší pro váš.

Dioptrické brýle

Současné možnosti ve** výběru dioptrických brýlí** jsou skutečně velké. Máme zde na výběr z velkého množství skel a také obrub. Každý si může vybrat brýle, které přesně odpovídají jeho vkusu. Někdo má raději dioptrické brýle nenápadné, jiní sází na extravaganci.

Jaké jsou typy brýlových skel

 

Dioptrické brýle

 

Ve výběru dioptrických brýlí je velmi důležitý výběr brýlových skel. Brýlová skla můžeme vybírat podle typu, užití, specializace a samozřejmě ceny. V oblasti brýlových skel není však příliš šťastné snažit se ušetřit. Brýle, které vám nabízejí na tržnicích či v hypermarketech se nemohou v žádném případě rovnat kvalitě brýlí, které koupíte v očních optikách. Chcete-li pro svůj zrak a jeho zdraví jen to nejlepší, najděte si profesionální oční optiku.

Co se týká materiálů brýlových skel, používá se sklo (silikát), plast nebo polykarbonát. Výhodou silikátových skel je tvrdost a odolnost proti poškrábání. Polykarbonátová skla jsou ztenčená a odolná proti rozbití. Skla z plastu jsou velmi lehká, nerozbitná a odolná proti oděru. Plastová skla jsou vhodná pro ty, kteří mají větší počet dioptrií nebo pro děti.

Brýlová skla mohou být dále opatřena antireflexní vrstvou, která je na zadní straně skel. Tato speciální vrstva redukuje odlesky světel a hodí se tak např. při práci s počítačem, pro pobyt v prostředí s umělým osvětlením, při focení nebo práci s videokamerou. Dioptrické brýle s antireflexní vrstvou jsou také vhodné pro řidiče.

Brýlová skla mohou být samozabarvovací. Tento typ skel oceníte především v létě, kdy se při pobytu na sluníčku změní barva skel až na úroveň klasických slunečních brýlí.

Jaké jsou typy brýlových obrouček

Brýlové obroučky se skládají ze středu a stranic. Vybrat si můžete brýlové obroučky s očnicemi. To je klasický typ brýlových obrouček, které jsou složeny ze středu a páru stranic. Tyto brýlové obroučky jsou pevní a stálé. Dalším typem jsou brýlové obroučky jako polokruhy (jsou nenápadné a mají nízkou hmotnost). Možná se vám nejvíce zalíbí brýlové obroučky bez očnic, které se skládají pouze ze dvou stranic a nosníku. Výhodou tohoto typu brýlových obroučků je jejich nenápadnost a nenarušené zorné pole.

Kontaktní čočky

 

Kontaktní čočky

 

Další z možností, jak napravit refrakční vadu jsou** kontaktní čočky**. Před nákupem kontaktních čoček, je vždy důležitá návštěva u lékaře, který vám doporučí ideální typ kontaktních čoček právě pro vás. Ve výběru kontaktních čoček můžete dát přednost kontaktním čočkám jednodenním, dvoutýdenním nebo měsíčním.

Jednodenní kontaktní čočky se nosí přes den a večer je vyhodíte. Tento typ čoček je jeden z nejzdravějších, protože za jeden den nemůže dojít k utvoření bílkovinných usazenin. Jednodenní kontaktní čočky se hodí v případě, že chcete čočky nosit např. pouze na dovolené nebo slavnostní příležitosti.

Další možností jsou kontaktní čočky dvoutýdenní, které se mění jednou za 14 dní. Přes noc se tyto čočky ukládají do roztoku.

Existují i měsíční kontaktní čočky, které se nosí po dobu 30 dní a na noc se vždy ukládají do roztoku, který zabraňuje vysychání čočky. Každý typ čoček můžete kombinovat s nošením dioptrických brýlí. Když si nevíte rady s výběrem, obraťte se na očního lékaře nebo oční optiku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23110 (zdravotnimagazin.cz#10279)


Přidat komentář