Zdravotní matrace pro kvalitní spánek

Chcete se každé ráno probudit svěží? K tomu potřebujete nejen pořádnou postel, ale i rošty a hlavně kvalitní matraci. Pouze s dobrou matrací se můžete vyspat dorůžova. Která je ta nejlepší?

Všeobecně je** matrace** podložka, na které spíme. Součástí našich životů je od nepaměti, protože již v hlubokém dávnověku si lidé podestýlali listím nebo trávou, aby se jim lépe spalo. S dnešní technologií o spánku na listí nemůže být samozřejmě řeč, ale o dobrém spánku ano.** Kvalitní matrace** totiž, jak je známo a snad všemi lidmi ověřeno, je základem** zdravého kvalitního spánku**. Trh nabízí širokou nabídku různých matrací od různých výrobců, vyrobených z rozličných materiálů. Jenomže, která je ta pravá? Jak si vybrat? Proč tu a ne tuhle? Také máte problémy s výběrem?

Pěnové, latexové a pružinové matrace nákup online

S poptávkou matrací Vám můžeme doporučit obrátit se na internetový obchod NewDreams.cz. Tento internetový obchod má vynikající reference a mnoho spokojených zákazníků. V internetovém obchodě NewDreams.cz si můžete objednat:

  • pěnové matrace
  • latexové matrace
  • pružinové matrace
  • rošty
  • postele a doplňky

Při objednání matrací se můžete spolehnout na velmi vstřícné jednání a profesionalitu zaměstnanců, kteří jsou velmi ochotní Vám pomoci při výběru správné matrace.Více informací naleznete na jejich webových stránkách přímo zde.

Natur matrace

Pokud jste se rozhodli pořídit si novou matraci, věnujte se této záležitosti opravdu pečlivě a nejlépe se poraďte s odborníky, kteří se v této oblasti pohybují již řadu let. Je nutné vybrat vhodnou matraci a také kvalitní rošt. Kvalitní matrace se musí přizpůsobit Vašemu tělu a tvarovat se podle polohy, ve které ležíte, přitom je velmi nutné mít páteř v rovině. V případě, že vybraná matrace splňuje tyto požadavky, omezíte bolesti krční páteře, kloubů či jiné další zdravotní potíže.

Latexové matrace

Matrace z latexu stále patří mezi velice oblíbené. Vyrábějí se ze směsi syntetického a přírodního latexu (kaučuku), přičemž - čím více matrace obsahuje přírodního latexu, tím je výrobek kvalitnější. Za kvalitu se však platí. Takové matrace jsou pak dražší. Latexové matrace jsou vysoce odolné proti deformaci právě díky obsahu latexu. K deformitám proto dochází pouze tam, kde je více namáhána a vyvíjena větší síla. Latexové matrace se umí velice dobře přizpůsobit vašemu tělu. Tento materiál se často modifikuje s jiným druhem například s tzv. HR. Kombinace nabízí dostatečnou pružnost, může být i antialergická, dostatečně tvrdá a přesto vzdušná. Tyto matrace vynikají zdravotní nezávadností a odolností vůči roztočům a plísním. Váš kvalitní spánek se v jejím případě však neobejde bez kvalitního lamelového roštu. Dnešní nejmodernější verzí latexových matrací jsou tzv. viscoelastické pěnové pryže.

latexová matrace

Matrace HR pěna

Matrace ze studené pěny, které jsou známé jako HR matrace (z anglického překladu High Rescience). Tyto matrace jsou vysoce pružné a elastické, čímž umožňují materiálu přizpůsobovat se tělu. Můžete se spolehnout na jejich pevnost a tvarovou stálost, která zamezuje nechtěným deformitám.** HR materiály** mají navíc i velmi dobrou prodyšnost a optimálně odvádí teplo. Právě z těchto důvodů zde není ideální prostředí pro roztoče. HR pěna je ideální pro kombinaci s dalšími materiály, například s línou pěnou, s níž pak zabraňuje vzniku proleženin. Zajímavé na této matraci je, že bývají několika zónové. Pod rameny a patama cítíme měkčí podklad, zatímco pod bedra je matrace pevnější. Matrace z HR pěny jsou vhodné pro alergiky.

 

pěnová matrace

 

Dětské matrace

Při výběru dětských matrací bychom měli dbát na kvalitu matrace i nosnost. Pro ochranu dětské páteře, kterou dozajista nechceme zbytečně přetěžovat, jsou velice vhodné matrace s přizpůsobením se tvaru dítěte.

BIO matrace

BIO matrace jsou novinkou nejen na českém trhu. Jedná se o matraci vyrobenou z kvalitních přírodních materiálů, které obsahují vysoké množství přírodních olejů. Tyto matrace pak nabízejí mimo kvalitního spánku i účinek antibakteriální. Samozřejmě jsou dále i ohleduplnější k životnímu prostředí.

Anatomické polštáře

Stále ještě mnoho lidí výběr polštáře příliš nezajímá, ale to je chyba! Proč lidé nevěnují dostatečnou pozornost při výběru svého polštáře? Klasické velké polštáře jsou přitom přežitkem ze starých dob, kdy bylo potřeba postel zateplit. Dnes však tuto potřebu již nemáme, a proto nám bohatě vystačí polštáře mnohem menší, o to však kvalitnější. Hlavní úkol polštáře je podpora krční páteře a hlavy, a to tak, aby nedocházelo při ležení na boku k jeho deformaci. K tomu slouží právě anatomické polštáře, které jsou vyrobeny z kvalitního PUR, HR anebo latexového materiálu. Co se týče potahů i na ně Natur matrace myslela, a proto v jejich nabídce naleznete i široký výběr z různých potahů.

Při výběru matrací i lůžkovin dbejte na kvalitu materiálu. Udávaná životnost je reálná tak sedm let u všech matrací, kdo uvádí vyšší, uvádí mylné informace. Je to nereálné už z toho důvodu, že každý člověk za jednu noc vypotí od 0,2 -0,75 litru tekutin. V průběhu sedmi let bude tedy i ta nejlepší matrace řádně zanesená potem a částečkami z odumřelé kůže. Takové matrace pak již nejsou vyhovující z hygienických důvodů.

Pomoci ovšem mohou kvalitní potahy na matrace. Potahy na matraci levnějšího typu, nebo také prošité potahy, přestože jsou pratelné, nejsou stejně odolné jako kvalitnější potahy. U levných potahů je třeba častější údržba - častější praní, jelikož nemají ochrannou strukturu jako ty kvalitnější, které vydrží mnohem déle.
Levnější potahy nedoporučujeme kombinovat s kvalitní matrací, protože i kvalitní jádro díky levnému potahu strácí efekt dříve než v kvalitním potahu.

Levnějším potahem se rozumí - nepratelné, matracovina, damašek, pratelné v proševu froté, úplety bez názvu aj.

Potah kvalitní má vždy název - JERSEY, INOVACION, ALOE VERA, SILPURE, ANTIGARD,aj.

krční polštářek

Atypické matrace

Nebojte se zeptat odborníků, který typ matrace by byl pro váš daný problém tou nejlepší variantou, rádi vám poradí. Pokud máte rádi nábytek na míru a sníte o nějaké atypické posteli, můžete si svůj sen splnit. Nemusíte mít obavu, že nastane problém při pořizování matrací. ** **

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22931 (zdravotnimagazin.cz#9867)


Přidat komentář