Plastika břicha - Chrudim

Přebytečný tuk a kůže v břišní oblasti trápí jak velké množství žen, tak i mužů. Kila navíc v oblasti břicha nejenže nevypadají hezky, ale omezují lidi také v pohybu, ve sportování a v dalších aktivitách. S tím si poradí abdominoplastika.

Plastika břicha – Chrudim

Trápí Vás přebytečný tuk a kůže v oblasti břicha a Vaším snem je mít ploché břicho bez břišních převisů? I pro Vás je zde řešení v podobě plastické operace s názvem abdominoplastika. Díky plastice břicha vyřešíte problémy s přebytečnou kůží a tukem a dojde také ke zpevnění břišní svalové vrstvy. Každý, kdo hledá pomoc v oblasti plastické chirurgie, jistě usiluje o to, aby se dostal k co nejlepšímu plastickému chirurgovi, který mu zaručí dokonalý výsledek.

Co nabízí plastická chirurgie?

Kvalitní a vysoce profesionální plastická chirurgie nabízí široký okruh plastických operací. Na své si jistě přijdou pacientky, které mají mindráky ze svého poprsí, které se jim zdá buď malé, nevzhledné nebo naopak příliš velké, klienti, které trápí povislá oční víčka, přebytečný podkožní tuk a další. Okruh prováděných plastických operací se liší podle toho, zda se jedná o operace hrazené zdravotními pojišťovnami, nebo o plastické operace placené.

Plastické operace hrazené zdravotní pojišťovnou

Mezi tyto operace patří např. rekonstrukční výkony po operačním odstranění prsu, operace pro nádory prsu, chirurgická léčba proleženin, chirurgické zákroky na ruce, odstraňování kožních nádorů, mateřských znamínek, operační řešení některých vrozených vad a další. Každá plastická chirurgie má svůj seznam plastických operací, které jsou hrazené zdravotní pojišťovnou. Proto se dopředu informujte, zda Vámi požadovaný zákrok budete platit či ne.

Plastické operace placené

Jedná se o estetickou chirurgii, kam spadá např. operace prsů, omlazovací zákroky tváří, krku a čela, operace víček, modelce prsů, plastika stěny břišní, liposukce, výplně vrásek, zvětšení objemů rtů, úprava zevního ženského genitálů, redukce kožních valů a další zákroky.

V čem spočívá abdominoplastika neboli plastika stěny břišní?

Jedná se o operační zákrok, který provádí plastický chirurg v celkové anestezii. Tato plastika vyžaduje několikadenní hospitalizaci. Princip abdominoplastiky spočívá v uvolnění kůže a podkožní stěny břišní od vazivové vrstvy na horní ploše břišních svalů a v následném odstranění nadbytku takové tkáně. Operační řez se vede v dolní části břicha, jde o tzv. bikinový řez. Existují různé formy abdominoplastiky. Buď má pacient zájem o odstranění kůže a tuku v dolní části břicha, nebo o odstranění kůže a tuku v celé břišní oblasti či o odstranění kůže a tuku spojené s plastikou přímých břišních svalů. Je třeba uvést, že plastickou operací břicha se nedá řešit obezita ani nadměrný nadbytek břišní tukové tkáně. Co je povzbuzující, je fakt, že výsledek je trvalý, pokud ovšem nedojde k výraznému váhovému přírůstku klienta. Pokud si pacient svou tělesnou váhu udrží, není důvod operaci v budoucnu znovu opakovat. Plastiku břišní stěny si musí pacient hradit sám, neboť se jedná o estetický zákrok.

Proč podstoupit plastiku břišní stěny?

Díky abdominoplastice vyřešíte problémy s odstraněním přebytečného tuku a kůže z oblasti břicha, ale také zpevníte břišní svalové vrstvy. Touto plastikou zmenšíte břišní převisy, a výrazně tím můžete zkvalitnit život pacientů. Možná máte nízké sebevědomí kvůli svému vzhledu, kvůli velkému břichu. Nemůžete si na sebe vzít, co by se Vám líbilo, neboť pořád máte tendenci oblékat na sebe široké a dlouhé oblečení, které Vaše břicho zakryje. Přestaňte se trápit, získejte znovu ztracené sebevědomí, a zařaďte se lépe do společnosti. Díky lepšímu vzhledu Vás bude i lépe vnímat Vaše okolí, budete se moci začít aktivně věnovat sportu bez jakéhokoliv omezení, nebudete se tolik potit a zmírní se i výskyt ekzémů a jiných kožních problémů, které se nadměrným pocením souvisí. Toužíte po plochém břichu? Pak jděte do abdominoplastiky.

Hlavní výhody abdominoplastiky

Mezi velkou přednost plastické operace břišní stěny patří zcela jistě skutečnost, že jednou jedinou operací můžete odstranit nejen tukové přebytky z břišní oblasti, ale zároveň je možné vyřešit problémy s rozestupem přímých břišních svalů, problémy s břišní kýlou nebo vady souvisejícíse stěnou břišní. Po plastické operaci budete mít na břiše pouze jednu jizvu, která bývá v naprosté většině případů schovaná pod spodním prádlem. Pokud na Vašem břiše byli jiné jizvy, strie a další nerovnosti, touto operací se odstraní a Vy tak budete mít krásné hladké břicho bez jizev. Efekt abdominoplastiky je trvalý, pokud budete dodržovat zásady životosprávy a budete dodržovat doporučený pohyb.

Kdo může abdominoplastiku podstoupit?

Tento druh plastické operace je vhodný jak pro ženy, tak i pro muže. Stále častěji se mezi klienty objevují právě muži, které také trápí jejich vzhled a omezení v oblasti pohybových aktivit. Operace se běžně doporučuje těm, u nichž není možnost vyřešit problémy s odstraněním břišního tuku pomocí liposukce, která je podstatně méně náročnou plastickou operací. Liposukcí se totiž bohužel nedají vyřešit problémy s rozestupem břišních svalů a kožními převisy. S pomocí liposukce neodstraníte ani strie a doporučuje se spíše mladým pacientům, kteří mají elastickou kůži. Abdominoplastika se dále doporučuje lidem zdravím, kteří vědí, co od zákroku očekávají. Mezi nejčastější klienty plastiky břišní stěny patří ženy po porodu, u kterých v průběhu těhotenství došlo k uvolnění břišního svalstva a ke vzniku strií. Takovým ženám se doporučuje s operací počkat zhruba rok po porodu, aby bylo tělo připravené na regeneraci po zákroku. Operace stěny břišní je vhodná i pro starší pacienty. Dalšími klienty jsou ti, kteří trpí velkou nadváhou, ale také ti, kteří jsou štíhlí, avšak trpí nadměrným ukládáním tuku v oblasti břicha.

Pro koho není plastika břicha vhodná?

Plastika břicha se rozhodně nedoporučuje ženám, které plánují další těhotenství nebo těm ženám, které kojí. Také není vhodná pro osoby trpící příliš velkou nadváhou nebo příliš velkým tukovým přebytkem na břiše. U těchto pacientů se zpravidla vyžaduje pevnostní přirozené zhubnutí a až poté podstoupení abdominoplastiky. Pokud trpíte křečovými žilami, ani pro Vás není plastika břicha bohužel vhodná.

Kolik stojí abdominoplastika?

Cena plastiky břicha se odvíjí od kliniky, kterou si vyberete, od rozsahu prováděné operace, od toho, od toho, kolik stojí anestezie, zda je v ceně zahrnuto i pooperační ošetření, hospitalizace, pooperační elastické prádlo apod. Průměrně se cena abdominoplastiky pohybuje okolo 50 tisíc.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23239 (zdravotnimagazin.cz#10412)


Přidat komentář