Plastika břicha - kraj Vysočina

Plastická operace břicha neboli také abdominoplastika pomáhá při odstranění nejen přebytečného tuku, ale také povislé kůže na břiše a zpevnění břišních svalů. Na rozdíl od lipusukce jde o invazivnější zákrok.

Plastika břicha  - kraj Vysočina

Trápí Vás přebytečný tuk a kůže v oblasti břicha a Vaším snem je mít ploché břicho bez břišních převisů? I pro Vás je zde řešení v podobě plastické operace. Každý, kdo hledá pomoc v oblasti plastické chirurgie, jistě usiluje o to, aby se dostal k co nejlepšímu plastickému chirurgovi, který mu zaručí dokonalý výsledek.

Každému klientovi je poskytnut individuální přístup, maximální péči, komfort od počáteční konzultace až po pooperační péči s návazností na veškerá dostupná odborná vyšetření, jejichž zajištění je samozřejmostí.

Plastická operace břicha neboli abdominoplastika

Abdominoplastika je rozsáhlý chirurgický zákrok, který řeší problémy s povislým břichem, přebytečným tukem v oblasti břicha a s povolenými břišními svaly. Tato plastická operace se provádí v celkové anestézii a trvá přibližně 2 hodiny i více. Po zákroku je nutné mít břicho zabandážováno břišním pásem po dobu jednoho měsíce. Hospitalizace se pohybuje kolem 3 – 4 dnů. Klidový režim trvá 5-7 dnů a celková rekonvalescence potom 2-4 týdny.

Kdy podstoupit liposukci a kdy abdominoplastiku?

Pokud máte kvalitní kůži bez strií, která není ve velkém nadbytku a chcete pouze snížit objem břicha, většinou stačí podstoupit liposukci. Liposukce je oproti plastice břicha méně invazivní zákrok. V opačném případě a při rozestupu břišních svalů je nutné k dokonalému výsledku podstoupit abdominoplastiku.

Kdy se provádí plastika břicha

Plastika břicha se provádí nejčastěji:

  • Ženám po porodu
  • Po výrazné redukci hmotnosti, kdy se kůže nepřizpůsobí a zůstává v nadbytku
  • Při rozestupu břišních svalů a povolení břišní stěny, kdy jsou rozvolněné přímé břišní svaly, které se tak stanou příčinou povislého břicha

Typy plastické operace břicha

Existují tři typy plastiky břicha, jde o:

  • Kompletní abdominoplastiku
  • Modifikovanou abdominoplastiku
  • Miniabdominoplastiku

Kompletní plastika břicha potom zabere 2 a více hodin v závislosti na rozsahu zákroku. V případě miniabdominoplastiky se odstraňuje přebytek kůže jen pod pupkem a výsledná jizva je tak pouze v podbřišku a ne kolem pupíku.

Dále můžeme plastiky břicha rozdělit do dvou skupin, a to plastiky rekonstrukční, které řeší vady stěny břišní, kýly a rozestup přímých svalů břišních a poté plastiky estetické, které se provádí většinou po porodech a při převislém břichu.

Jak plastika břicha probíhá?

Operace trvá asi dvě hodiny a provádí se v celkové anestézii. Operační řez provede chirurg těsně nad pubickým ochlupením mezi kyčelními kostmi. Jizvu je tedy možné skrýt pomocí spodního prádla. Chirurg během operace odkryje přímé svaly břicha, které poté zpevní přitažením k sobě a sešije do jejich nové pozice. To zajistí zpevnění břišní stěny a zúžení obvodu pasu. Součástí operace je také přetažení pupku do jeho nové pozice a zeslabení podkožní tukové vrstvy. Přebývající kůže je potom stažena dolů a odstraněna. Operační rána se uzavírá v několika vrstvách. Pod kůži se vkládají sací drény. Součástí abdominoplastiky je ve většině případů také lipektomie, což je chirurgické odstranění podkožního tuku.

Abdominoplastika je operace prováděná v celkové anestézii s relaxací svalů. Minimálně 12 hodin před operací se nesmí nic jíst. Minimální doba hospitalizace po operaci je 2 dny a pacient má zavedeny drény. Za týden od operace je nutné se dostavit na první převaz.

Před operací břicha

Během první konzultace zhodnotí plastický chirurg Váš zdravotní stav, určí rozsah tukových ložisek a posoudí napětí kůže. Také si Vás vyfotografuje z předního i bočního pohledu, kvůli přípravě na operaci. Dále také prodiskutujete Vaše očekávání od operace. Poté od lékaře dostanete instrukce k přípravě na operaci.

Po operaci břicha

Nezapomínejte, že plastická operace břicha je bolestivá. Ze začátku je bolest mírněna analgetiky. Po abdominoplastice musíte dodržovat dietní režim. Břicho také budete mít zabandážováno břišním pásem, který usnadňuje pohyb a hojení. Do práce a normálního režimu se můžete vrátit přibližně po 2 až 4 týdnech. O jizvu ovšem budete muset i nadále pečovat a chránit ji před sluncem minimálně další 4 měsíce pomocí krému s vysokým UV faktorem.

Komplikace po operaci břicha

U jizev v horní části může dojít k zahnisání a odumření tkáně. Další komplikací může být přesun pupíku, kdy chirurg bude muset vytvořit ještě jednu dodatečnou jizvu. Mezi další komplikace, které se mohou projevit potom patří: krvácení, modřiny a infekce, přechodná ztráta citu v operované oblasti a otevření ran. U rozsáhlé abdominoplastiky je potom nebezpečí asymetrie břicha a asymetrického umístění pupku.

Je abdominoplastika trvalá?

Výsledky jak kompletní tak částečné plastiky břicha jsou vysoce efektivní. Pokud pacient dodrží vyváženou dietu a předepsaná cvičení, výsledky jsou trvalé. To ovšem neznamená, že nezdravým způsobem stravování nemůže znovu dojít k opětovnému nahromadění tuku v břišní oblasti.

Kolik plastika břicha stojí?

Pokud se rozhodnete plastiku břicha podstoupit, připravte si částku kolem 25 000 Kč. Ceny za operaci se liší u jednotlivých chirurgů a také v závislosti na typu abdominoplastiky.

Plastická operace břicha

Plastická operace břicha může řešit problémy s povislým břichem, s rozestupem břišních svalů či s převislým břichem způsobeným výraznou redukcí hmotnosti. Plastická operace břicha je zákrok mnohem invazivnější než chirurgická liposukce. Nezapomeňte, že po zákroku Vám zůstane jizva, která se sice dá skrýt spodním prádlem a časem bledne, ale je trvalá.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22944 (zdravotnimagazin.cz#9892)


Diskuze a zkušenosti

Hanka | 04.02.2014 18:13
Re: Plastika břicha Dobry den...zajimalo by me za jak dlouho po plastice bricha, muzu zacit chodit do sauny...nemam zadne problemy...dekuji Hanka

Katka | 08.09.2014 12:28
Re: Plastika břicha Dobrý den, po 2 císařích mám diastázu asi 8cm plus umbilikální hernii velikosti 3x3cm. Lze tento stav řešit při jedné operaci a je šance, že mi ji pojišťovna uhradí?


Přidat komentář