10 rad proti stárnutí

Snad každý chce vypadat mladší, než ve skutečnosti je. Alespoň se o to snaží dospělí a lidé, kterým se začínají objevovat první šediny. Několik důležitých rad a kroků mohou pomoci zpomalit fyzické stáří.

Každým dnem stárneme. To je neblahý fakt, se kterým se však musíme chtě – nechtě smířit. Dospívající si sice přejí být již dospělými, ale lidé starší by chtěli být zase mladší. Být mladý s sebou nese více pozitiv, než starší, unavené tělo a obzvlášť ženy vyhledávají rady, jak nestárnout a zachovat si mladistvý vzhled. Čas sice nezastavíme, ale můžeme se pokusit alespoň oddálit fyzické stáří.

Antioxidanty

Denně dýcháme zplodiny z komínů, aut, prachy a další škodliviny, které se rázem dostávají do našeho těla a postupně povzbuzují tělo k urychlenému stáří. Abychom se těchto škodlivin zbavili, je nejlepší možnou variantou pravidelně přijímat do svého těla antioxidanty. A to jak na kůži, tak vnitřně. Nejlepší jsou samozřejmě přírodní zdroje, takže hodně citrusy, zvláště grepy, citróny, dále med, jako výtečný detoxikant a z těch průmyslově vyrobených je nejužitečnější koenzym Q10 – prostředek proti stárnutí.

Žádný stres, ale pohoda

Často se to jednoduše řekne, ale hůř dělá. Pokud musíte nutně přijít do práce včas například důležitá porada, ale dopravní situace vás v dochvilnosti omezuje, pak je těžké nebýt ve stresu. Jenže co si tím pomůžete, když se budete vnitřně přepínat. Dopravu tak neurychlíte a navíc stejně jako vy, může mít problém kdokoli jiný. Takže nadechnout, vydechnout, vše se dá řešit, ale v klidu. Pamatujte na to, že pravidelný stresový stav se odráží postupně nejen na vaší mysli, ale i celkovém zdraví. Uklidněte se, buď dopředu vše naplánujte a přijďte do práce i dříve, ale hlavně omezte vnitřní neklid. Potřeba je umět také odpočívat, nejsme roboti na baterky.

Pozor na časté večírky, chce to dostatek spánku

Přesně tak. Je určitě skvělé, pokud máte možnost se na firemním večírku odreagovat, ale pozor na to, abyste to nepřehnali. A pokud už se tak stane, jednou za čas to nijak zvlášť neuškodí. Nesmí se ale situace opakovat příliš často. Je potřeba dát svému tělu dostatek odpočinku, který si jistě zaslouží a není nic špatné na tom si i zalenošit v posteli. Co vám uteče? Hnát se za vším je také cestou do pekel a hlavně pozvánka na urychlené fyzické stáří. Jak vaše pleť, tak celkově tělo potřebuje aktivní život, tak řádný odpočinek. Dopřejte mu to, a to nejlépe pravidelně.

Hodně pít čistou vodu

Nejvíce stárne na našem těle pokožka. Alespoň to, co je vidět jako první. Pokud tedy hodláte maskovat svůj věk, musíte se zaměřit na správnou výživu pokožky. Jednoduchým, levným, ale hlavně nejúčinnějším lékem je** čistá voda**. Dopřejte svému tělu plnou dávku pitné vody, bez jakýchkoli dochucovadel. Velice rychle si na to tělo zvykne a vaše pokožka bude jen krásnět, rozplývat se a zapomene na stárnutí. Rozhodně dva až tři litry čisté vody jsou denně podmínkou.

Zakázat si diety

Diety, zejména ty „zázračné“ jsou tím snad nejhorším, co svému tělu dopřáváte, kromě alkoholu a cigaret pro podporu chátrajícího těla. V žádném případě vám nikdy rychlo-diety z ženských časopisů nepomohou shodit nadbytečná kila trvale. To je největší nesmysl, kterému se však dobře věří. Zapomeňte na diety, a pokud chcete zhubnout, začněte upravovat svůj jídelníček a dopřejte si správný pohyb. Krkolomné diety zamotají „hlavu“ organismu a ten neví, co dělat, tak spustí urychlené stáří.

Vzduch a poctivé dýchání

Bez toho aniž byste se pohybovali na čerstvém vzduchu, to nepůjde. Kolikrát si lidé stěžují na špatný spánek, který je obvykle zapříčiněn stresem spojeným se špatnou životosprávou a pobytem v uzavřených prostorách. Ještě než utratíte ohromné sumy peněz v lékárně a tak se postaráte opět o rychlejší stárnutí, zkuste rady našich babiček, které jsou zadarmo – večer před spaním jděte na procházku. Klidnou a volnou, žádný spěch, pak si uvařte čaj z meduňky nebo horké mléko s medem a budete klidně a pohodlně spát až do rána. Navíc si tím zajistíte zpomalené stáří. A to se jistě vyplatí.

Pohyb a zase pohyb

Cokoli, co děláte pravidelně je vůbec nejúčinnější možností, jak viditelně zpomalit stáří. A pohyb je v tomto ohledu více než nutný. Není potřeba ihned zaplnit poslední volná místa ve fitness, ale spíše do pravidelného denního rytmu pohyb zařadit. Například raději vysedněte o zastávku dříve a projděte se, místo výtahu použijte schody, a pravidelně choďte na procházky. Čerstvý vzduch a přirozený pohyb je to nejlepší, co pro své tělo můžete udělat a to zcela zdarma. Odměnou vám bude opět viditelně mladší zjev a pleť, kterou vám rovnice, ale i mladší ročníky budou závidět.

Být neustále v činnosti

Odpočinek je pro tělo nesmírně nutný, stejně jako aktivita. Strávit volný den u televize nebo počítače a ještě se k tomu hrbit je do hrobu volající. Pokud jste člověk tak nějak líný, naplánujte si akce dopředu a sepište všechny úkoly na papír. Ten mějte neustále na očích. Ukliďte si doma, uvařte něco dobrého, jděte si zaplavat, choďte do knihovny a vzdělávejte se. Pořád buďte v činnosti. Tím rozvinete vaše mozkové kapacity, čímž tak nějak přirozeně omládnete, respektive zpomalíte stáří. Nechtějte zakrnět.

Myslet pozitivně

Velice důležité je** mít pozitivní přístup** a to ke všemu. Pokud vám například ujede autobus těsně před nosem, nebuďte jako většina lidí, jež začnou nadávat, ale berte to tak, jakože je to dobře. Třeba právě ten autobus, co vám ujel, bude mít poruchu, nebo co víc nehodu. Díky tomu, že jste ho nestihli tak vyváznete bez úhony. Je potřeba brát situace s tímto nadhledem a vždy se ubezpečovat, že takto je to dobře, tak to má být. Hlavně pozitivně myslet, vše se v dobré obrátí k vám a navíc budete vypadat mladší, než ve skutečnosti jste.

Láska a sex jako bojovníci proti stárnutí

Nikoho asi nepřekvapí, že láska a s ní spojený vášnivý sex je lékem proti všemu nepříjemnému. S partnerem si pravidelně vyznávejte lásku, ale pozor na to, aby to již nebyl stereotyp, a milujte se, jak jen to bude možné. Zkoušejte nové techniky, nové věci a mějte z života radost. Pravá láska vám dá radost a radost je proměněné mládí. Budete krásní, vitální a mladiství. Okolí vám bude závidět a chřadnoucí spolužáci (a zejména spolužačky) na třídních srazech jen ohromně zírat, jak skvěle a mladě vypadáte. Proti stárnutí není snad ani lepšího léku, než je pravá a nefalšovaná láska, plná vášně a vzrušení. Pamatujte na to!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23288 (zdravotnimagazin.cz#10461)


Přidat komentář