Aerobní trénink - posílení kardiovaskulárního systému

Během doby, kdy zatěžujete tělo aerobním tréninkem, se vytváří předpoklady pro dokonalé spalování tuků. Pokud vydržíte bez snídaně a provádíte po ránu aerobní činnost, čerpá tělo ze zásob cukru – proto může být spalování tuků účinnější.

Životní styl

Pohyb by měl neodmyslitelně patřit k životnímu stylu každého z nás. Aerobní cvičení je rozmanité, ale vždy musí probíhat v pravidelném rytmu a zatěžovat svaly postupně a rovnoměrně. Správná intenzita aerobního cvičení je klíčem k úspěchu, krásnému a zdravému tělu a lepší náladě. Při aerobních aktivitách můžete k sobě přibrat i pejska.

Aerobní aktivity

Mezi aerobní aktivity se může řadit rychlá chůze, jogging, cyklistika, jízda na kolečkových bruslích, cvičení na trenažérech, plavání apod. Tyto sportovní činnosti by se měly vykonávat alespoň třikrát týdně po dvaceti minutách, jen tak pocítíte zlepšující se fyzickou (i duševní) kondici.

Prevence proti chorobám

Během doby, kdy zatěžujete tělo aerobním tréninkem, se vytváří předpoklady pro dokonalé spalování tuků. Pokud vydržíte bez snídaně a provádíte po ránu aerobní činnost, čerpá tělo ze zásob cukru – proto může být spalování tuků účinnější. Spalování tuků však není jen jedinou předností. Pravidelný aerobní trénink je totiž prevencí proti srdečním chorobám. Díky tomu, že je zatěžováno srdce, tak se snižuje riziko řady chorob a zlepšuje se vstřebávání kyslíku.

Působí účině na organismus

  • Tím, že aerobní aktivity podpoří činnost kardiovaskulárního systému, posílí se zdraví.
  • Aerobní trénink také zlepšuje průtok krve v těle a tím zabraňuje vzniku krevních sraženin.
  • Aerobní aktivity snižují krevní tlak a rovněž snižují vznik diabetu.
  • Aerobní sporty posilují tělo a jsou účinné proti špatné náladě a depresi.
  • Aerobní pohyb je neocenitelný (nejen) pro lidi se sedavým zaměstnáním, ale také pro ty, kteří musí stát dlouho na nohou.
  • Pohyb (a nejen aerobní) by však neměl chybět nikomu z nás.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22002 (zdravotnimagazin.cz#5900)


Přidat komentář