Aminokyseliny - kde je najdeme

Aminokyseliny jsou pro člověka nebezpečné jen v ojedinělých případech. Nejznámější je fenylketonurie. Aminokyseliny jsou látky, z nichž je tvořena každá bílkovina v našem těle.

Aminokyseliny – kde je najdeme

Všude tak, kde jsou bílkoviny se nacházejí aminokyseliny. Velké množství aminokyselin je třeba na těch místech těla, kde dochází k největší spotřebě bílkovin. Jsou to svaly, játra a kůže.

Aminokyseliny – z čeho se získávají

Naše tělo si většinu aminokyseliny vytváří samo. Několik (asi 8) jich musí být do těla dodáno potravou (esenciální aminokyseliny). Luštěniny a maso jsou bohatým zdrojem bílkovin a tedy i aminokyselin.

Aminokyseliny – kdy pomáhají

Aminokyseliny pomáhají při stresech, depresích, oparech, chronických bolestech, hubnutí a sportu.

Aminokyseliny – kdy jsou nebezpečné

Aminokyseliny jsou pro člověka nebezpečné jen v ojedinělých případech. Nejznámější je fenylketonurie. Jde o nemoc, kdy dochází k nahromadění aminokyseliny fenylalaninu. Jeho zvýšená hladina vážně poškozuje mozek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22676 (zdravotnimagazin.cz#7548)


Přidat komentář