Antikoncepce druhy

Antikoncepce druhy, kombinovaná hormonální antikonce, gestagenní hormonální antikonce, bariérová antikoncepce, nitroděložní antikonce, chemická antikonce, pohotovostní antikoncepce.

Druhy antikoncepce - kombinovaná hormonální antikoncepce

Jde o kombinaci estrogenů a gestagenů. Principem hormonální kombinované antikoncepce je zablokování ovulace a ovlivnění hlenu v děložním hrdle tak, že je pro spermie nedostupný. Do této skupiny patří většina pilulek. Je spolehlivá a má příznivé zdravotní účinky.

Druhy antikoncepce - gestagenní hormonální antikoncepce

Tato antikoncepce obsahuje pouze gestagen. Je vhodná pro ty ženy, kterým se nedoporučuje užívání estrogenu. Gestagenní hormonální antikoncepce chrání před rakovinou dělohy a vaječníků. Na našem trhu je ve formě tablet, injekcí a podkožních implantátů.

Druhy antikoncepce - bariérová antikoncepce

U nás se můžeme setkat pouze s jedním druhem bariérové antikoncepce, což je kondom. Principem této antikoncepce je zabránit spermiím průnik do pochvy. Nevýhodou je menší spolehlivost.

Druhy antikoncepce - nitroděložní antikoncepce

Princip nitroděložní antikoncepce je zavedení plastového tělísko do dělohy. To působí v děloze jako cizí těleso, což znamená, že jsou přitahovány bílé krvinky, které ničí spermie. Nitroděložní antikoncepce se zavádí na dobu maximálně pěti let, pak je nutná její výměna.

Druhy antikoncepce - chemická antikoncepce

V tomto případě jde o tablety, čípky, gely a krémy, které se před pohlavním stykem zavádějí do pochvy. Chemická antikoncepce se řadí mezi ty méně spolehlivé, ale dá se však zkombinovat s kondomem.

Druhy antikoncepce - pohotovostní antikoncepce

Tato antikoncepce dokáže zabránit otěhotnění i v případě, že ji použijete až po pohlavním styku. Pohotovostní antikoncepci je vhodné použít jen ve výjimečných případech. Např. při nechráněném pohlavním styku jako je sklouznutí kondomu nebo opomenutí. Spousta lidí se ptá, který druh antikoncepce, je jak spolehlivý. Ale důležitější než spolehlivost antikoncepce, je spolehlivost toho, kdo ji užívá.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22742 (zdravotnimagazin.cz#7656)


Přidat komentář