Bolestivý sex

Dalším důvodem bolestivého milování může být vaginizmus. Jedná se o pevné stáhnutí svalů vagíny, které tak znemožňují hladký průchod penisu. Vaginizmus je většinou způsoben špatnou sexuální zkušeností (narušený vztah k partnerovi, znásilnění apod.).

Bolest při milování může být příznakem nějakého většího problému a může dokonce vést až k sexuálnímu ochladnutí ženy.

Pálení pohlavního orgánu

Pálení patří mezi nejčastější příčiny bolestivého milování. Příčinou pálení v oblasti poševního vchodu často bývají gynekologické záněty, které jsou kvasinkového, bakteriálního nebo virového půavodu. Ty lze při včasném odhalení léčit antibiotiky nebo čípky.

Další méně častou příčinou pálení je nedostatečné zvlhčení. To znamená, že pochva není při pohlavním styku dostatečně vlhká, čímž penis nasucho tře o sliznici, kde vznikají malé odřeniny. U tohoto případu je vhodná dostatečně dlouhá předehra, aby se pochva zvlhčila nebo používání lubrikačních gelů.

Sevření svalů

Dalším důvodem bolestivého milování může být vaginizmus. Jedná se o pevné stáhnutí svalů vagíny, které tak znemožňují hladký průchod penisu. Vaginizmus je většinou způsoben špatnou sexuální zkušeností (narušený vztah k partnerovi, znásilnění apod.). V tomto případě pomůže návštěva psychologa a partnerský vztah, založený na důvěře.

Zápal v podbřišku

Chlamýdiová infekce je onemocnění, které je sexuálně přenosné. I když je tato infekce v organismu ženy přítomna dlouho, nemusí se navenek projevovat. Chlamýdiová infekce způsobuje silný zápal v podbřišku, hnisavý výtok a v nejhorším případě i neplodnost. Projevuje se bolestí při hlubokém pronikání. Léčba tohoto onemocnění je dlouhodobá a spočívá na užívání antibiotik a to u obou partnerů.

Penis

Někteří odborníci tvrdí, že bolest při milování může být zapříčiněna i velikostí penisu. A to hlavně v případech, kdy žena měla v minulosti partnery s malým údem.

Jiné příčiny

Dalšími příčinami, které způsobují bolest při sexu, bývají zápal močového měchýře nebo konečníku a cysty na vaječníku. V těchto případech je nutná návštěva gynekologa.

Dostatečný spánek

Spánek je důležitou součástí našeho života. Často zanedbáváme tuto část života.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22504 (zdravotnimagazin.cz#7245)


Přidat komentář