Bylinky a péče o tělo

Arnika na hrubé ruce. Třezalka na vrásky. Měsíček pro suché a popraskané rty. Aloe vera pro suchou pleť. Pokud Vás síla bylinek zaujala a máte chuť si doma vytvořit třeba zvláčňující emulzi na rty, která Vám vydrží v chladném místě i týden.

Arnika na hrubé ruce

Koktejl účinných látek arniky hravě léčí rány, dezinfikuje, zklidňuje, působí protizánětlivě a regeneruje tolik namáhanou pokožku rukou.

Třezalka na vrásky

V okvětních lístcích této rostliny se skrývá bohatství v podobě tříslovin a ty dokáží vypínat kůži. Třezalka obsahuje také barviva se zklidňujícími účinky, éterických olejů a pryskyřic.

Měsíček pro suché a popraskané rty

Léčivá síla měsíčku působí protizánětlivě a hojivě. V jeho květech jsou obsaženy karotenoidy stimulující obnovu kožních buněk.

Aloe vera pro suchou pleť

Šťáva z dužnatých listů má kolem stovky látek ( enzymů, minerálů, vitamínů), z nichž je skutečným dárkem pro pokožku acemanan. Přináší zklidnění a uvolnění suché, podrážděné kůži, kterou zásobí vlhkostí a doslova ji hýčká.

Pokud Vás síla bylinek zaujala a máte chuť si doma vytvořit třeba zvláčňující emulzi na rty, která Vám vydrží v chladném místě i týden, zde máte recept:

  • 200 gramů zakysané smetany
  • 2 polévkové lžíce měsíčkové tinktury

    Promíchejte a a v tenké vrstvě nanášejte dvakrát denně. Vaše rty Vám poděkují za péči.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22793 (zdravotnimagazin.cz#7730)


Přidat komentář