Chraňte svoje záda

Většina pouček při sedavém zaměstnání hovoří o tom, že by se člověk měl po takto odsezené pracovní době měl protáhnout, a pokud možno si znova někde nedřepnout na zadní partie. Ovšem při současném pracovním vytížení lze někdy toto provést docela stěží.

Tajný význam židle

Ne nadarmo měli všichni vládci svůj stolec, trůn a jiná sedací místa vždy vyvýšená a především notně ozdobená.

Kromě jiných znaků moci a bohatství to byla i židle, která hovořila o stavu svého majitele. V Evropě dostala židle největší význam i z pohledu bytového doplňku v období renesance.

Důležitost židle

V současnosti si bez židle nedovedeme představit svou kancelář, ani domácnost. A především vyhledáváme takové posezení, které je nám příjemné. Je však vždy zdravé? Už dlouho se diskutuje o tom, že i sebeideálnější poloha při sezení je škodlivá, když v ní člověk vydrží dlouhé minuty a hodiny.

Prevence proti shrbeným zádům

Většina pouček při sedavém zaměstnání hovoří o tom, že by se člověk měl po takto odsezené pracovní době měl protáhnout, a pokud možno si znova někde nedřepnout na zadní partie. Ovšem při současném pracovním vytížení lze někdy toto provést docela stěží.

Proto je třeba proti namáhaní vašich zad, protože ony jsou první na řadě, co se týká zdravotní újmy, bojovat vhodně zvolenou židlí a především opěradlem. To by mělo podporovat naši páteř.

Jak se má správně sedět

I když to vypadá trochu úsměvně, pracovních stoliček, židlí a sedátek se vyrábí tolik, že není lehké nejenom si vybrat tu správnou, která by správně podporovala naše tělo, ale dokonce může být velký problém, jak se na takové židli uvelebit a využít její možnosti pro zdravý posez.

Pokud vám tedy dělá dlouhé sezení opravdu potíže, není od věci si informovat o tom, jak se svou židlí správně zacházet, a to třeba i u výrobce.

Obměna za židli

Z důvodu časté změnu posedu je stále jednou z nejlepších variant při sezení u počítače gymnastický míč, na kterém se poloha vaší páteře bude měnit neustále a v tomto případě se opravdu bude jednat o dynamické sezení, které tak nezatíží vaše fyzično.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22848 (zdravotnimagazin.cz#8281)


Přidat komentář