Důvody proč přestat kouřit

Neustále se snažíte přestat kouřit, ale bezvýsledně? Je nakonec touha po cigaretě silnější než vaše vůle s kouřením skoncovat? V takových chvílích je dobré si připomenout, co všechno získáte tím, že už se cigarety ani nedotknete.

V nedohlednu výsledek

Neustále se snažíte přestat kouřit, ale bezvýsledně? Je nakonec touha po cigaretě silnější než vaše vůle s kouřením skoncovat? V takových chvílích je dobré si připomenout, co všechno získáte tím, že už se cigarety ani nedotknete.

Nejen zátěž pro Vás, ale i pro okolí

Kouřením ohrožujete nejen zdraví své, ale i zdraví svých nejbližších, bez ohledu na to, jestli jsou kuřáci nebo ne. Ohrožujete také své děti a nejste jim zrovna nejlepším příkladem. Jako nekuřák přestanete být cítit cigaretovým zápachem a stanete se vzorem pro ty, kteří se také snaží přestat kouřit.

Možnost onemocnění rakovinou

Každé čtvrté úmrtí na rakovinu je důsledkem kouření. Rakovina plic však není jediné onemocnění, které vám hrozí. Můžete dostat také rakovinu ledvin, močového měchýře, žaludku nebo prsu (u žen).

1 cigareta = o 5 minut kratší život

Jedna vykouřená cigareta Vám zkrátí život až o 5 minut, polovina kuřáků si tak zkracuje život zhruba o 15 let. Přestaňte kouřit a život si opět prodloužíte!

  • Každý rok zemře na rakovinu okolo 30 000 čechů. Kouření je příčinou každého pátého úmrtí v ČR!
  • Po roce nekouření je riziko smrti z kouření o 50% nižší!

Kouření leze do peněženky

Vykouříte-li krabičku denně, ročně vyhodíte za cigarety cca 20 tisíc. Co takhle vyměnit tuhle drahou vášeň třeba za dovolenou u moře? Jako nekuřák ušetříte spoustu peněz, které můžete investovat do nových zájmů.

Buďte zdravější a vitálnější

Pokud se Vám podaří přestat kouřit, přestanete se zadýchávat, sníží se riziko vzniku rakoviny, infarktu a dalších vážných chorob. Zlepší se vám imunita, celkově budete vitálnější. Mnoho zdravotních potíží zmizí (např. bolesti nohou, žlutohnědé skvrny na zubech, zápach z úst, zničené nehty, stárnutí kůže).

Změna životního stylu

Zbavením se závislosti na kouření změníte svůj životní styl. Možná také objevíte nové koníčky.

Vy máte kouřit cigaretu, ne ona Vás!

Přestanete být otrokem své cigarety, což posílí vaši sebedůvěru. Máte právo být na sebe pyšní!

Kouření poškozuje možnost mít děti

Bylo prokázáno, že kouření může poškodit sperma a snižovat mužskou plodnost. Stejně tak hrozí neplodnost ženám.

Napadly Vás další výhody? Sepište si je na papír a umístěte na dobře viditelné místo. Pozitivní stránky nekouření si pak přečtěte kdykoliv dostanete neodolatelnou chuť na cigaretu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21670 (zdravotnimagazin.cz#5091)


Přidat komentář