Jak bojovat s osteoartrózou?

Glukosamin sulfát má příznivé účinky proti bolesti a zánětu při artróze kloubů. Chondroitin sulfát (žraločího původu) - je základní stavební kámen pro výstavbu a obnovu pojivových tkání.

Glukosamin

Glukosamin je součástí kloubních chrupavek a pomáhá udržovat její pružnost a hladkost. I když si naše tělo glukosamin dokáže vyrobit samo, zvýšenou potřebou spojenou se stářím, velkou zátěží, nesprávnou výživou či kloubním onemocněním je vhodné hradit pomocí potravních doplňků.

Co způsobuje nedostatek

Nedostatek glukosaminu má na svědomí opotřebení kloubní chrupavky a postupné omezení hybnosti kloubů, což způsobuje osteoartrózu.

Kdy je vhodné ho brát?

Glukosamin napomáhá zvětšit rozsah hybnosti kloubů a podporuje jejich hojení a poškození. V první řadě je účinný především v prevenci proti osteoartróze. Dále účinně urychluje hojení poúrazových stavů.

Doporučená denní dávka

Doporučená dávka glukosaminu je 500 mg třikrát denně.

Nežádoucí účinky

V ojedinělých případech se mohou vyskytnout problémy žaludku, nadýmání, průjem nebo zácpa.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22390 (zdravotnimagazin.cz#6976)


Přidat komentář