Koenzym Q10 antioxidant

Antioxidant, zdroj energie pro buňky. Koenzym Q10 - účinky. Koenzym Q10 a sportovní výživa. Koenzym Q10 a kontrola váhy. Vhodné aplikace Koenzym Q10. V průběhu života se množství koenzymu Q 10 v těle snižuje.

Antioxidant, zdroj energie pro buňky

katalyzátor biochemických reakcí. Koenzym Q 10 je látka blízká vitamínům. Zvyšuje fyzickou i psychickou kondici, zpomaluje proces stárnutí a přechází nádorům, dodává energii srdečnímu svalu, výrazně zkracuje dobu rekonvalescence.

Koenzym Q10 - účinky

Zdravé cévy a srdce

Tento koenzym je účinný v případech městnaného srdečního selhávání, vysokého krevního tlaku, angíny pectoric, kardiomyopatie, prolapsu mitrální chlopně a regeneraci po operaci by-passu. Srdce využívá tukky jako primární zdroj své energie. Koenzym Q 10 je potřebný pro metabolismus mastných kyselin v mitochondriích. Získávaná energie je srdcem využívána pro činnost srdeční pumpy, která zajišťuje cirkulaci krve cévami.

Antioxidant Koenzym Q10

Antioxidační účinky koenzymu Q10 se zaměřují na tělesné tuky např. v buněčných membránách, tryglyceridy v krvi, cholesterol, mastné kyseliny, tukové tkáně mozku a nervového systému.

Koenzym Q10 a sportovní výživa

Studie prokázaly, že dodávání koenzymu Q10 zvyšuje tréninkovou kapacitu a transport kyslíku u lidí se sedavým zaměstnánímm. Jedna studietestovala mladé muže se sedavým zaměstnáním při suplementaci 60 mg koenzymu denně a zaznamenala zlepšení o 3-12% za 4 týdny. Vhodné dávky budou u různých sportů rozličné, vzhledem k faktu, že aerobní cvičení zvyšuje tvorbu škodlivých volných radikálů.

Koenzym Q10 a kontrola váhy

Koenzym Q10 urychluje přeměnu uloženého tuku na ATP, což umožňuje jeho spalování na energii. Koenzym může být nápomocem při redukci váhy, zejména v kombinaci s aerobním cvičením.

Koenzym Q 10 jako elixír mládí

Koenzym Q 10 odstraňuje pocity únavy, zlepšuje kondici, navozuje pocit síly a zdraví. Chrání organismus před vlivem volných radikálů a působí jako posilovač obranyschopnosti. Koenzym Q 10 zkrátka působí jako elixír mládí a proto je také častou složkou přípravků proti stárnutí.

Koenzym Q 10 proti stárnutí pleti

V průběhu života se množství koenzymu Q 10 v těle snižuje, buňky ztrácejí vitalitu a na kůži dochází k viditelným projevům stárnutí – vráskám. Krémy s obsahem koenzymu Q 10 stimulují přirozený proces obnovy buněk a vrací pleti pružnost a vitalitu.

Vhodné aplikace Koenzym Q10

  • Onemocnění srdce a cév
  • Vysoký krevní tlak (hypertenze)
  • Angína pectoris
  • Kardiomyopatie
  • Srdeční arytmie
  • Únava
  • Nadváha
  • Sportovní výživa
  • Ochrana pře působením volných radikálů

Koenzym Q10 - dávkování

30-200 mg denně

Kontraindikace Koenzymu Q10 - lékové interakce

Vysoké dávky mohou snižovat účinek warfarinu (léku na ředění krve). Pokud užíváte warfarin, neužívejte koenzym Q10 bez dohledu llékaře. Též konzultujte s lékařem, pokud jste koenzym Q10 užívaly pře warfarine.

Koenzym Q10

Na trhu je celá řada přípravků obsahující koenzym Q10, proto před užíváním čtěte příbalový leták.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22800 (zdravotnimagazin.cz#7743)


Přidat komentář