Lupy - proti lupům

Nejběžnější přípravky proti lupům pracují na principu obdobném jako enzymatický peeling. Jedná se zpravidla o šampony s obsahem enzymů či jiných složek, které natráví a v průběhu aplikace i odstraní nejsvrchnější buňky v rohové vrstvě pokožky.

Co jsou vlastně lupy?

Lupy jsou neškodný, i když obtížný jev, který se vyskytuje poměrně často. Jedná se o jeden z mála kosmetických jevů, který trápí muže i ženy stejnou měrou. Obtěžují více méně z hlediska estetického. Odumřelé rohovatějící buňky se ve vlasaté části olupují stejně jako jinde na těle. Při nadměrném olupování rohové vrstvy však dochází k tomu, že vlasy mechanicky brání přirozenému odpadávání těchto částeček. Ty se pak shlukují jako bílé vločky, mísí se s kožním mazem a způsobují vzhledové nepříjemnosti. Výskyt lupů bývá úzce spjat s nadměrnou produkcí mazových žláz.

Důvod vzniku lupů

Teorií výskytu nadměrného mnořství lupů je celá řada, z toho také vychází více léčebných postupů.

Léčebné postupy v odstraňování lupů

  • Nejběžnější přípravky proti lupům pracují na principu obdobném jako enzymatický peeling. Jedná se zpravidla o šampony s obsahem enzymů či jiných složek, které natráví a v průběhu aplikace i odstraní nejsvrchnější buňky v rohové vrstvě pokožky. Pokožka ve vlasaté části hlavy se vyčistí a lupy zmizí.
  • Jiným způsobem terapie lupů jsou například přípravky obsahující protiplísňové složky, ty pomáhají lupovitost snižovat. K takovým složkám patří například enzym lysozym, který navíc regeneruje pokožku i vlasy.

    Pro léčbu a prevenci lupů používejte spíše šampony zakoupené v lékárně než ty běžné z drogerií. Obsahují více účinných látek a odstraňování lupů bude značně rychlejší a efektivnější.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22590 (zdravotnimagazin.cz#7414)


Přidat komentář