Masáž, baňkování - Brno

Vakuoterapie je metodou známou již od starověku. Používal ji již římský lékař Galenus v roce 120 n.l., ve středověku byla tato metoda používána v celém tehdejším světě. Málokterá metoda docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně.

Masáž, baňkování - Brno

Hledáte ve Vašem okolí nějaké místo kde si můžete nejen zacvičit, ale také odpočinout? Bydlíte-li v Brně či okolí, pak máte hledání jednoduché, neboť právě zde najdete EM Studio – Masérské a cvičební studio paní majitelky Bc. Martiny Krejčové. Tuto firmu Vám vřele doporučujeme, jelikož k nim můžete začít chodit na různé kondiční a posilovací lekce jako např. pilates, jóga aj., ale stejně tak na individuální tréninky. Další činností kterou se toto studio může pochlubit je široká nabídka masáží jako například klasická masáž, reflexní masáž, těhotenské masáže, masáž lávovými kameny, shiatsu nebo čokoládová a medová masáž. Jestli si chcete zajít na masáž, nebo zacvičit, ale nemáte nikoho na hlídání, nezoufejte! Během všech aktivit v našem studiu je možno po předchozí domluvě zajistit i hlídání vašich ratolestí. Více zde: http://www.em-studio.cz/cviceni-maminek-s-detmi/

Objednávky na kteroukoliv službu můžete do EM Studia buď telefonovat na číslo +420 725 905 403, posílat na e-mail info@em-studio.cz nebo se rovnou objednat přes online rezervační systém na jejich webových stránkách http://www.em-studio.cz/kontakt/. EM Studio pak můžete navštívit na adrese Kotlanova 3a, Brno Líšeň, 62800. Věříme, že se službami EM Studia budete spokojeni.

Lávové kameny Brno

Obzvláště v zimním období bychom měli tělo udržovat v teple a jednou z možností jak tělo prohřát je i masáž horkými lávovými kameny. Kameny se nejen přikládají na určitá místa na těle, ale zároveň se jimi i masíruje, což vede k celkovému uvolnění a odstranění napětí. Tato masáž je velmi oblíbená a má vysoce relaxační účinky, což může být i skvělý dárek ve formě dárkového poukazu pro Vaše blízké.

Lymfatická masáž Brno

Velmi účinnou a efektivní masáží pro odplavení škodlivých látek ven z těla a obnovení toku lymfy je ruční lymfatická masáž. Před průběhem samotné masáže je důležité přes lymfatické uzliny lymfatický systém aktivovat. Následně masér v pravidelných intervalech masíruje kruhovými prsty či dlaněmi určitá místa na těle. To nejenže prokrví pokožku, ale zároveň dochází k aktivaci konců mízních cévek a to vede v dané detoxikaci. Je vhodná i při odstraňování celulitidy či celkovém formování postavy, zmírnění otoků, dále má kladný vliv na prevenci či snížení výskytu různých kožních chorob a mnoho dalšího. Tato masáž je nejen oblíbená pro své léčebné a preventivní účinky, ale je to i úžasná relaxace.

Klasická masáž s konopným olejem Brno

Tato masáž je obdobou klasické masáže, která je výborná pro odstranění bolestí svalů, páteře a dokonce i hlavy. Avšak vyjímkou je, že se při této masáži používá také BIO konopný olej, který má spoustu blahodárných účinků na různé zdravotní potíže:

  • léčí kožní onemocnění (akné, ekzémy, lupénka, kožní alergie, plísně)
  • léčí bolesti a poranění kloubů, šlach, svalů a zad
  • působí na hluboké vrásky, dokáže vypnout a omladit pleť
  • léčí artrózu a revmatická onemocnění
  • zaceluje jizvy a vyhlazuje strie

Reflexní masáž Brno

Při reflexní masáži se stlačují a masírují tzv. reflexní body na chodidlech, kde jich máme z celého těla nejvíce. Díky tomu, se dá určit který orgán v těle není zcela zdráv a jeho funkce se dá touto masáží kladně ovlivnit. Reflexní masáž plosek nohou je vhodná při léčbě různých onemocnění (např. při poruchách spánku, bolestech hlavy či jiných částí těla aj.), ale i jako prevence.

Co je baňkování

Baňkování je jednou z léčebných metod čínského lékařství. Baňkování používali i ve starověkém Řecku. Patří k vůbec nejstarším léčebným metodám. Pomocí baňkování lze z těla odplavit všechny nečistoty. Metoda baňkování způsobuje intenzivní prokrvení, pročišťuje krev a zlepšuje krevní oběh. Při masáží baňkováním se uvolňují svaly a bolest odeznívá. Baňkování lze aplikovat i na kloub postižený otokem s vynikajícím účinkem. Dnešním pomocníkem při baňkování jsou koule ze skla, v nichž se pomocí hořícího smotku vytvoří podtlak,zapálí se a pak se přiloží k hrdlu baňky, která se drží dnem vzhůru. Teplem se vzduch uvnitř rozpíná a trochu ho unikne. Poté se baňka hrdlem dolů přiloží k pacientově kůži. Díky podtlaku se baňka přisaje a vtáhne kůži dovnitř, kůže potom zčervená - to je dáno silnějším prokrvením.

EM STUDIO - Masérské a cvičební studio

Pro ucelenou představu o masérce paní Martině Krejčové, jsme pro Vás připravili rozhovor v podobě poutavých odpovědí na následující otázky:

1. Co bylo podnětem pro Vaše rozhodnutí se, pro seberealizaci v oblasti masérských, rehabilitačních a regeneračních služeb?

Jako dítě jsem prodělala zranění ruky, kvůli kterému jsem musela přes 2 roky docházet na rehabilitace. Tehdy jsem si fyzioterapii velmi oblíbila a od té doby jsem věděla, že chci pracovat v oblasti rehabilitace. Nakonec jsem sklouzla více k oblasti Wellness a fitness, kde jsem se aktivně začala věnovat masážím, vedení skupinových lekcí, rehabilitačnímu cvičení a výživovému poradenství.

2. Poznala jste nějakého učitele, který byl Vašim průvodcem?

Během svého studia na vysoké škole jsem poznala spoustu lidí, kteří mi byli v jistém směru vzory. Nejvíce jsem se ale pak naučila od lidí přímo z praxe, kteří se svému oboru věnují už delší dobu. Velkým vzorem je pro mě Petra Havlíková z brněnského 1Wellness centra, která se věnuje koučování lidí a poradenství téměř 20 let a předala mi cenné zkušenosti.

3. Stalo se ve Vašem životě něco, co Vás utvrdilo v pokračování a dalším rozvíjení? Jaké byly odezvy Vašich klientů zpočátku? Jaké příběhy klientů Vaše práce časem přinesla?

Každý den pomáhám lidem od bolestí pohybového aparátu, a tak se denodenně utvrzuji v tom, že dělám svoji práci dobře a kvalitně. Velkým úspěchem však pro mě bylo to, když mému klientovi hrozili doktoři nošením korzetu a následnou operací páteře, a nám se po půlročním cvičení a masážích podařilo jeho zdravotní problémy minimalizovat tak, že operace ani korzet nejsou nutné.

4. Rozšiřujete své vědomosti a zájmy o další odvětví?

Především v oblasti fitness jsou neustále nové trendy, které je potřeba znát. Proto se snažím pravidelně navštěvovat různá školení a kurzy, ať už v oblasti fitness, nebo v oblasti rehabilitace. Mimo to studuji odbornou literaturu.

5. Kam směřujete, co dalšího očekáváte?

Do budoucna bych ráda pokračovala v tom, co dělám nyní, protože cítím, že mě má práce naplňuje. Masáže a cvičení mně baví a nechtěla bych dělat nic jiného. Chtěla bych se ale více zaměřit na oblast zdravého životního stylu a poradenství v oblasti redukce tělesné hmotnosti.

6. Můžete prozradit také něco o sobě, vše o Vašem konceptu a pojetí, ohledně Vašich zkušeností a celkově v rámci tvorby, inspirace a umění.

Vystudovala jsem Fakulta sportovních studií na Masarykově Univerzitě v Brně, konkrétně obor Regenerace a výživa ve sportu. Již v průběhu studia jsem začala pracovat v různých společnostech (poradce pro zdravý životní styl v 1Wellness centru, masérka v Aquaparku Kohoutovice a Wellness centru Infinit Brno Lesná, aj.). Moje práce je zároveň mým koníčkem, proto mi i zabírá většinu času. Když nepracuji, ráda si čtu, nebo trávím čas s rodinou a přáteli.

7. Co Vás nejvíc naplňuje a těší na Vaší práci?

Jsem společenský člověk, proto mě těší, že mohu při své práci potkávat různé lidi a učit se od nich. Ráda také předávám své znalosti a zkušenosti svým klientům.

Kontraindikace baňkování

Masáž se nedoporučuje při akutní trombóze,rozsáhlých varixech,pokud má klient otevřené rány,nebo pokud hrozí akutní vyčerpání organismu.

Čeho lze baňkováním docílit

Málokterá metoda docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně. Již po jednom zákroku se může dostavit neočekávaná úleva.

Použití baněk je však různorodé. Lze je kombinovat s masáží, prohřívacími zábaly. Lze je přikládat nad akupresurní body a tím pracovat s energií meridián, vynikajících účinků je také dosaženo při aplikaci baněk (třeba na postižený kloub) z důvodu otoku.

Indikovány jsou jak traumatické stavy v subakutním či subchronickém stádiu, tak i chronické otoky způsobené poruchou lymfatického oběhu.

Kontraindikace pro použití baněk

  • Akutní trombózy a tromboflebitidy, rozsáhlé varixy, rozsáhlé gangrény, aneurysma (vždy však pouze v místě výskytu těchto nemocí)
  • Akutní otevřené rány, lokální hnisavé infekce

V překladu shiatsu znamená tlak prsty (SHI=prst, ATSU=tlak) a ve své podstatě je shiatsu forma japonské masáže, která využívá především práci prstů, dlaní, loktů, kolen, chodidel apod. Děje se tak bez nepříjemné bolesti a s pocitem relaxace.

Díky tlaku, který terapeut vyvíjí na postižená místa svými částmi těla, dochází k uvolnění postiženého místa a životní energie může lépe cirkulovat. Shiatsu tedy pracuje na základě poznatků tradiční čínské medicíny, na představě o všudypřítomné energii (čchi, japonski ki), která je neviditelná a vytváří vše kolem nás. Tato energie dává do pohybu také naše tělo a proudí v něm sítí drah, které se nazývají meridiány. Tyto dráhy známé z čínské medicíny, jsou používány také např. i v akupunktuře.

Medová masáž Brno

Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus, který silně oživuje. Medová masáž je proto vhodná v první řadě při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, stáří nebo onemocnění, při napětí, nervových poruchách a stavech neklidu. Medová masáž svým detoxikačním působením osvobozuje celý organismus od usazenin, které v průběhu let nahromadilo z životního prostředí, potravy a léků. Medová masáž je dále vhodná při alergiích, bolestech hlavy, revmatických onemocnění. Medová masáž se doporučuje lidem, kteří trpí nemocemi kloubů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22722 (zdravotnimagazin.cz#7627)


Přidat komentář