Měření zraku - Brno

Nejen o tělesnou a psychickou stránku je třeba pečovat. Také zrak si zaslouží Vaší pozornost. Tak, jako chodíte na pravidelné prohlídky k praktickému lékaři, stomatologovi, v případě žen i gynekologovi, tak nezapomeňte také na návštěvu optometristy.

I pravidelné měření zraku je velmi důležité a mělo by se stát nezbytnou péčí o Vaše oči. Profesionální změření zraku Vám může provést jen, již zmíněný, optometrista. Navštivte oční optiku, která nabízí nejen nákup brýlí, kontaktních čoček, ale také odborné měření zraku. Jen tak budete mít jistotu, že Vám pak bude doporučena, v případě potřeby, ta nejvhodnější korekční pomůcka.

 

Měření zraku odborným optometristou

Profesionální měření zraku Vám může provést jen odborník – optometrista. Ten Vám nejen provede odborné změření dioptrií, ale také na základě měření doporučí tu nejvhodnější korekční pomůcku. Bude pak na Vás, zda dáte přednost brýlím, nebo kontaktním čočkám.

Optometrista, u kterého si necháte změřit zrak, Vám sdělí další termín, kdy by bylo dobré opětovně přijít, aby Váš zrak překontroloval. Počítejte zhruba s dobou vždy jednou za dva roky. A to se týká nejen těch, kteří nosí některou z korekčních pomůcek.

Dioptrické brýle

Bylo Vám optometristou doporučeno, abyste začali nosit brýle, ať už na dálku, či blízko? Pokud jste doposud brýle, nebo kontaktní čočky nenosili, může to pro Vás v první chvíli znamenat nemilé omezení. Na druhou stranu to však berte tak, že s brýlovými obruby budete vypadat stylově, zajímavě, a jako bonus, ochráníte Váš zrak.

Brýlové obruby – nabídka

U brýlí, respektive brýlových obrub ještě chvíli zůstaneme. Již dávno neplatí, že byste se museli za brýle stydět, či se dokonce schovávat, nasazovat si je v kině po tmě, aby Vás ostatní neviděli apod. Nabídka brýlových obrub v očních optikách je totiž vskutku bohatá. Můžete si vybírat mezi brýlemi plastovými – kovovými – vrtanými – typu poloobruby – sportovními – se slunečním klipem aj. Krom toho výrobci pamatují i na rozdělení brýlí na dámské – pánské – dětské.

Akční slevy na vybrané obruby

Některé z očních optik Vás také mohou překvapit akčními slevami na vybrané obruby. Výše slevy nemusí být nijak zanedbatelná. Pohybovat se může třeba až na 50%. Díky této nabídce si tak budete moci vybrat a zakoupit Vámi vysněné brýle. Nebudete muset dělat kompromisy.

Jedny brýlové obruby nestačí

I když kvalitní brýlové obruby něco stojí, investice do kvality se Vám vyplatí. Je však dobré mít minimálně dvoje brýle tzv. na střídačku. Můžete sice s brýlemi zacházet opatrně, dávat na ně pozor, ale nikdy nevíte, kdy se stane menší, či větší nehoda a Vy je budete muset dát opravit. K opravě však dojít nemusí, ale přesto může časem dojít na situaci, kdy bude nutné se s brýlemi na chvíli „rozloučit“. Taková situace souvisí s výměnou dioptrií.

Pokud pro Vás není zrovna myslitelné pořídit si dvoje drahé, za to kvalitní brýle, pak můžete využít již výše uvedených akčních slev. Takové slevy mohou být například před Vánocemi, na jaře, nebo také v průběhu roku. Informujte se u Vámi vybrané oční optiky.

Samozabarvovací brýlové čočky – alternativa k slunečním brýlím

Rozhodujete se, zda si pořídit zvlášť sluneční brýle? Vyrážíte-li ven, nemusíte s sebou neustále brát sluneční brýle a pamatovat na ně, když balíte příruční tašku, či jiné zavazadlo. Pokud však dojde k tomu, že na sluneční brýle zapomenete, můžete se potýkat s nemalým problémem, a to zvláště, jste-li řidičem. Oslňující slunce totiž může zapříčinit, že budete špatně vidět, neodhadnete vzdálenost, dopraví situaci, a pak dojde k nehodě.

Samozabarvovací čočky tak ocení řidiči, ale nejen oni, když je na cestách náhle překvapí sluneční paprsky, které jsou sice hřejivé a příjemné pro naši duši, ale již ne tolik vítané pro zdraví našich očí a při jízdě. Samozabarvovací brýlové čočky jsou navíc polarizační, ale také rozjasňující, a to za každého počasí. Velmi rychle dokážou reagovat na měnící se počasí.

Kontaktní čočky

K brýlovým obrubám si můžete pořídit také měkké kontaktní čočky. Jejich praktičnost oceníte v rámci osobního, ale také profesního života. I v případě kontaktních čoček máte možnost volby. S optometristou se můžete poradit, zda pro Vás bude spíše vhodné jednodenní kontaktní čočky – čtrnáctidenní kontaktní čočky – měsíční kontaktní čočky. Každý z uvedených typů je vhodný pro korekci astigmatismu. Jednodenní a čtrnáctidenní kontaktní čočky navíc pro korekci sférickou.

Jednodenní kontaktní čočky

Již z názvu vyplývá, že se bude jednat o kontaktní čočky, které je třeba měnit každý den. Výhodou tohoto typu čoček je naprostá hygieničnost – odpadá čištění a uchovávání čoček. Jednodenní kontaktní čočky jsou vhodné nejen pro příležitostné nošení, ale také pro nošení běžné. Na druhou stranu je u nich počítat s vyšší pořizovací cenou.

Čtrnáctidenní kontaktní čočky

Čtrnáctidenní kontaktní čočky jsou kompromisem mezi jednodenními a měsíčními kontaktními čočkami. U uživatelů kontaktních čoček, ať už začínajících, nebo pravidelných, získávají na oblibě, a to především z důvodu poměru ceny a možné doby užívání.

Měsíční kontaktní čočky

Tento typ kontaktních čoček je z hlediska financí ekonomicky výhodný, oproti například kontaktním čočkám jednodenním. Měsíční kontaktní čočky je třeba každý večer před spaním vyndat a uložit do čisticího roztoku. U čoček je nutné dbát na to, abychom je nejpozději v termínu výměny nahradili kontaktními čočkami novými.

Kontaktní čočky – čiré, barevné, dioptrické, nedioptrické

Další rozdělení kontaktních čoček je na čočky čiré – barevné a dioptrické – nedioptrické. V případě barevných kontaktních čoček si tak můžete splnit sen o jiné barvě očí. Můžete mít rázem oči modré, zelené, čokoládové. Barevné kontaktní čočky pak mohou být chápány jen pro módní záležitost, pro různé příležitosti. Můžete si však zakoupit také barevné čočky dioptrické.

Doplňkový sortiment

K nákupu dioptrických brýlí, slunečních brýlí, kontaktních čoček, se Vám bezpochyby také budou hodit praktické doplňky. V oční optice Vám nabídnou například stylová pouzdra (pro dospělé, děti) – řetízky, šňůrky na brýlečisticí prostředky (praktické čistící sety, spreje, měkké hadříky). Budete si však také moci zakoupit lupy (stojánkové, ruční, s pravítkem, s osvětlením i bez, závěsné aj.), barometry – teploměry – dalekohledy – šroubováčky – divadelní kukátka – držáky na brýle do auta aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23107 (zdravotnimagazin.cz#10275)


Přidat komentář