Mladý ječmen na zánět žil

Vyskytují se ve vaší rodině problémy se zánětem žil? Máte křečové žíly? Bolí vás často nohy a otékají vám? Pak to bohužel znamená, že máte silné predispozice ke vzniku zánětu žil. Dá se tomu nějak zabránit?

Žíly jsou cévy, které přivádějí odkysličenou krev z tělního oběhu do srdce. V žílách se nacházejí zhruba dvě třetiny celkového objemu krve. Pokud člověk začne hodně krvácet, například v případě zranění, tato zásoba krve dokáže vyrovnat krevní ztrátu v případě že člověk ztratí až 25 procent celkového objemu krve.

Zánět žil

Bohužel u některých osob jsou žíly náchylné k tvorbě zánětů. Zánět žil je onemocnění, při kterém dochází ke zpomalení odtoku krve z žil, a k následnému poškození žilní stěny anebo vzniku trombů. Nejčastěji bývají zánětem žil postiženy dolní končetiny, a to zvláště v případě, kdy je člověk delší dobu na lůžku, například v případě nemoci. Krev z nohou je totiž směrem k srdci pumpována pomocí kosterního svalstva dolních končetin. Pokud při nedostatku pohybu nejsou svaly na dolních končetinách používány, dojde tím ke zpomalení žilního řečiště, což může u některých osob způsobovat zdravotní komplikace. Na horních končetinách se zánět žil vyskytuje také, ovšem obvykle má jiný původ. Na rukou bývá zánět žil nejčastěji důsledkem nitrožilních injekcí. Výbornou** prevencí zánětu žil** se ukázal být nápoj známý pod názvem mladý ječmen. Pokud jej chcete ochutnat, můžete si jej zakoupit například na internetové adrese www.mlady-jecmen.eu.

Povrchový a hluboký zánět žil

Existují dva typy zánětu žil, které se rozlišují podle toho, zda jde o zánět povrchových žil nebo hlubokých žil:

Zánět povrchových žil - Tromboflebitida

Zánět povrchových žil se nazývá tromboflebitida. Tromboflebitida je onemocnění, při kterém jsou povrchové žíly postiženy zánětlivým procesem. Tromboflebitida je na dolních končetinách velmi často doprovodným onemocněním křečových žil, tzv. varixů. Zánět povrchových žil může vzniknout také vniknutím bakterie nebo jako následek poranění či různých lékařských zásahů (například kanylace, sklerotizace, intravenózní injekce, aj.).

Zánět hlubokého žilního systému - Flebotrombóza

Zánět hlubokého žilného systému se označuje názvem flebotrombóza. Flebotrombóza je onemocnění podstatně závažnější než Tromboflebitida, Při Flebotrombóze totiž dochází ke vzniku krevní sraženiny neboli trombu. Tato krevní sraženina může v horším případě zapříčinit i plicní embolii.

Rizikové faktory vzniku zánětu žil

Zřejmě nejrizikovějším faktorem pro vznik zánětu žil bývá zpomalení krevního toku. Tehdy totiž roste pravděpodobnost, že dojde ke vzniku krevní sraženiny. Ke zpomalení krevního toku může dojít z více důvodů. Jak bylo řečeno výše, problematické bývá dlouhé ležení na lůžku, při němž dochází ke zpomalení toku krve především v dolních končetinách. Proto je při dlouhém ležení vhodné občas nohy procvičovat a protahovat a to zvláště v případě, kdy trpíte křečovými žilami, nebo se ve vaší rodině či přímo u vás již vyskytl zánět žil. Jinou příčinou zpomalení krevního toku a zhoustnutí krve bývá pobyt v chladu. Proto pokud jste nuceni pobývat někde v chladu, například čekáte na zastávce na váš spoj, nestůjte nehybně na místě, ale choďte sem a tam nebo zařaďte jiný pohyb.

Další** příčinou vzniku zánětu žil** bývají zaměstnání, při nichž je potřeba trávit celou pracovní dobu vestoje.

Záněty žil se častěji vyskytují u osob s obezitou, u osob, které mají křečové žíly, které prodělaly cévní mozkovou příhodu nebo infarkt myokardu, dále pak u těch osob, které mají záněty žil nebo výše jmenované choroby tzv. v rodině.

Kromě toho se záněty žil vyskytují častěji také u těhotných žen, a to opět zvláště v případě, kdy žena trpí křečovými žílami anebo se již zánět žil vyskytl u jejího blízkého příbuzného. Zánětem žil ženy trpívají nejčastěji ve druhé polovině těhotenství. Některým ženám se v tomto období začnou vytvářet křečové žíly především na nohou v oblasti zevních rodidel a kolem konečníku – tato místa jsou pak také náchylnější ke vzniku zánětu žil. U těhotných žen se snižuje napětí žilních stěn vlivem tlaku dělohy. Také nějakou dobou po porodu je vyšší riziko vzniku Tromboflebitidy.

Nejspíše už jste slyšeli o tom, že někdo zemřel na palubě dálkového letu. Dálkové lety, kdy se létá například z Evropy do Jižní Ameriky nebo z Evropy do Austrálie, trvají okolo 20 hodin i déle. Pokud se cestující po celou tuto dobu téměř nehýbe, zvyšuje se u něj riziko ucpání hlubokých žil na dolních končetinách krevní sraženinou, tzv. trombem, který vznikl v důsledku zpomalení toku krve z důvodu příliš dlouhého nepoužívání svalů dolních končetin. V horším případě se může tromb dostat krevním řečištěm až do plic a způsobit plicní embolii. Proto je na palubě dálkového letu důležité alespoň dvakrát za celou dobu vstát a několikrát se po letadle projít tam a zpět nebo ještě lépe pořádně si nohy protáhnout, procvičit.

Jiným rizikovým faktorem** vzniku zánětu žil** bývá poškození cévní stěny při chirurgickém výkonu, při úrazu, při nádorovém onemocnění, ale někdy také jako vedlejší účinek používání různých léků.

Častěji se** zánět žil** vyskytuje u osob starších 50 let.

Existuje prevence zánětu žil?

Pokud jste již někdy zánět žil zažili, nebo k němu máte vrozené dispozice (například křečové žíly), zánět žil se vyskytuje ve vaší rodině, popřípadě vykonáváte povolání, při kterém jste celou pracovní dobu na nohou, pak je pro vás velmi důležité soustředit se na účinnou prevenci. A existuje vůbec účinná prevence, která by vás mohla před zánětem žil ochránit? Naštěstí ano. Pokud trpíte nadváhou či obezitou, důležitým preventivním krokem je ve vašem případě redukce nadměrných kilogramů a udržování přiměřené tělesné hmotnosti doplněné o pravidelné procvičování a protahování nohou minimálně pár minut denně. Kromě toho se určitě doporučuje nekouřit a vyhýbat se také zakouřeným prostorám. V případě, kdy vás čeká dlouhé cestování, dělejte si během něj malé rozcvičky a procházky. I když jste nemocní a musíte celý den ležet, nohy několikrát denně protáhněte. Budoucí rodičky by se měly vyvarovat dlouhému stání a nohy pravidelně cvičit během celého těhotenství i v šestinedělí.

Kromě těchto preventivních opatření existuje také účinný preparát, doplněk stravy, který má výborné prostisrážlivé účinky a je proto vhodný pro všechny, kteří se soustředí na prevenci zánětu žil. Jedná se o osvěžující nápoj mladý ječmen. Můžete si jej zakoupit například na internetové adrese www.mlady-jecmen.eu.

Mladý ječmen jako prevence zánětu žil

Mladý ječmen – pod tímto názvem se skrývá osvěžující nápoj, na kterém na první pohled zaujme jeho zelená barva. Nápoj mladý ječmen se vyrábí z mladých lístků maximálně 4 týdny starých rostlinek ječmene. Lístky se krátce usuší teplým vzduchem a poté se z nich namele velmi jemný prášek. Díky tomu si z prášku můžete kdykoliv doma vyrobit osvěžující nápoj mladý ječmen, jež se ukázal být velmi účinnou prevencí zánětu žil.

Mladý ječmen a jeho účinky

Mladý ječmen je velmi výživný nápoj známý pro své celkově ozdravné a revitalizující účinky. Je to ideální doplněk stravy pro všechny, kteří dbají na své zdraví a prevenci. Prevence zánětu žil, to je jedna z úžasných vlastností tohoto zeleného nápoje – zdaleka však není jediná.** Mladý ječmen** má také následující účinky a vlastnosti:

  • detoxikace organismu
  • vysoký obsah železa a dalších vitamínů – prevence aterosklerózy, koronárních chorob a infarktu myokardu
  • vysoký obsah antioxidantů a chlorofylu – zpomalení stárnutí buněk a prevence rakoviny
  • vysoký obsah vlákniny – podpora trávení a peristaltiky střev
  • podpora vytvoření silné imunity, hojení ran a regenerace tkání
  • odkyselování organismu
  • podpora léčby kožních onemocnění
  • zmírnění tělesných pachů

Pokud vás** mladý ječmen** zaujal, prášek pro jeho domácí výrobu si můžete zakoupit například na internetové adrese www.mlady-jecmen.eu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23226 (zdravotnimagazin.cz#10399)


Přidat komentář