Nejčastější kosmetické omyly

Ideální je, když navštívíte kosmetičku, která vám správně určí typ pleti. Poradí vám, jak správně o pleť pečovat, jaké používat kosmetické přípravky. Stav vaší pleti ale nezůstává neměnný, ale mění se např. podle ročního období.

Určení typu pleti

 • Nebezpečí

  Neznalost typu své pleti vede k chybám v péči o pleť, což může zanechat i dlouhotrvající následky.

 • Správný postup

  Ideální je, když navštívíte kosmetičku, která vám správně určí typ pleti. Poradí vám, jak správně o pleť pečovat, jaké používat kosmetické přípravky. Stav vaší pleti ale nezůstává neměnný, ale mění se např. podle ročního období. Pro určení typu pleti si můžete udělat test promaštění: asi 1 až 2 hodinu po odlíčení (vybírejte ty nejlepší výrobky) a umytí pleti přitiskněte na obličej jemný ubrousek a podle promaštění poznáte, kde je pleť mastná a kde suchá.

Nepoškozujte svoji pleť

 • Nebezpečí

  Peeling v tomto případě ještě více poškozuje pleť, která už je postižená. Laserová léčba akné vám může pomoci. Může způsobit, že do pleti se snadněji zanese další infekce, bakterie a prach, které dále prohlubují zánětlivé procesy.

 • Správný postup

  Akné může být důsledkem hormonální poruchy nebo onemocnění trávicí soustavy. Pokud neodstraníte příčinu, dosáhnete pouze krátkodobého úspěchu. Nechte si poradit od odborníka. Stravou ke krásné pleti...

Riziko zanesení pleti

 • Nebezpečí

  Vymačkáváte-li si uhříky prsty, zvyšuje se riziko zanesení infekce. Uhřík se může zanítit a vytvořit rozsáhlý zánět, který se bude dlouho hojit. Kromě toho vám mohou zůstat navždy rozšířené póry.

 • Správný postup

  Provádějte pravidelné čištění u kosmetičky. Na uhřík používejte speciální tužky, tee trea oil nebo jej zalepte speciální náplastí.

Časté střídání výrobků

 • Nebezpečí

  Časté střídání výrobků se vám nemusí vyplatit. Nenecháte totiž žádnému prostředku možnost ukázat všechny svoje kvality.

 • Správný postup

  Naše pokožka se s věkem mění, což předpokládá také změnu způsobu péče. Pokud vám ale nějaký krém vyhovuje, můžete jej bez obav používat dlouhodobě.

Ignorování etiket

 • Nebezpečí

  Nenechte se zlákat nevhodnými kosmetickými prostředky (např jen proto, že jsou výhodné). Nakonec to mohou být vyhozené peníze a vaše pleť to pocítí. Totéž platí u potravin, nejen při dodržování diety...

 • Správný postup

  Dnes musí všichni výrobci uvádět na etikety přesné složení a určení výrobku. Zásadní je informace, pro který typ pleti a jakou věkovou kategorii je kosmetika určena. Krém může mít účinek liftingový, matující apod. Není-li vám jasné, jak tyto krémy působí, nechte si poradit u odborníka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22068 (zdravotnimagazin.cz#6110)


Přidat komentář