Podzimní únava - jak proti únavě

Jak bojovat proti podzimní únavě. Jak vyzrát na podzimní chřipky? Správná životospráva proti únavě. Dostatek pohybu i v podzimním sychravém počasí. Harmonizace. Dobijte energii proti únavě. Otužování proti únavě.

Jak bojovat proti podzimní únavě

Opadané stromy a sychravé počasí působí velmi tlumeně až uspávavě. Proti podzimní únavě však lze bojovat.

  • Obklopte se zelenými rostlinami a barevnými květy. Váš byt bude hýřit barvami a nedovolí vám padnout únavou. Navíc si dopřejete větší dávku kyslíku, kterou rostliny produkují.
  • Barvami nešetřete ani při výběru toho, co si vzít na sebe.
  • Pokud se cítíte utlumeně a zpomalené, dělejte pouze potřebné věci. Malichernosti vynechejte.
  • Podzim je čas dešťů, ale to neznamená, že musíte celé dny trávit doma s hlavou sklopenou. Právě nehostinné počasí lze dobře využít k návštěvám přátel nebo k párty u vás doma. Nenechejte si chmurnou oblohou zkazit jediný den!
  • Smějte se, protože smích léčí! Dobrá nálada odbourává stres, který zákeřně otupuje vaši imunitu.

Jak vyzrát na podzimní chřipky?

S přicházejícím podzimem se zvyšuje útočnost nepřátelských virů, plísní a bakterií a naše imunita je ohrožena. Nad chřipkou a nachlazením však můžeme vyzrát dostatkem pohybu, správnou životosprávou a dobrou náladou. Právě úzkost a podzimní deprese totiž šanci na onemocnění zvyšuje.

Správná životospráva proti únavě

Základ správné životosprávy je jednoduchý: dostatek vitamínů a minerálů, méně tuků a alkoholu. Na podzim méně dostupné čerstvé ovoce a zeleninu můžete doplnit vitamíny v tabletách, ale stále platí pravidlo, že přírodní produkty jsou zdravější variantou.

Dostatek pohybu i v podzimním sychravém počasí

Dokud to půjde hýbejte se na čerstvém vzduchu. Přijímáte tak mnohem více kyslíku a samotné cvičení je mnohem účinnější. Navíc, v upocené posilovně na vás číhají viry a mikroby, které vaši imunitu zrovna neposílí.

Harmonizace

Je třeba, aby jste harmonizovali nejen své tělo, ale i duši. Můžete zkusit jógu, tai-či, shiatsu masáže nebo si najít jinou činnost, o které víte, že vás vždy pohladí na duši.

Dobijte energii proti únavě

Energíí se můžete dobíjet různě – tancem, zpěvem, posezením s přáteli. Nejúčinnějším dobíječem je však radost a smích. Můžete také zkusit najít energeticky pozitivní silová místa, která vás rozhodně nenechají v klidu.

Otužování proti únavě

Otužování je jedním z nejúčinnějších prostředků k posílení obranyschopnosti organismu. Věděli to už naši předkové a platí to dodnes. Pokud vás studená sprcha děsí, čas od času vyzkoušejte saunu. Spěte při otevřeném okně a zbytečně moc se nenavlékejte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21991 (zdravotnimagazin.cz#5878)


Přidat komentář