Prevence proti nachlazení

Nachlazení přechází většina z nás. S vírou, že to přejde, prskáme na ostatní a roznášíme viry po okolí. Možná se vám opravdu nějakým zázrakem podaří nachlazení zahnat, ale jakmile se vrátí, už nepůjde jen o obyčejnou rýmu a kašel.

Nachlazení

Nachlazení přechází většina z nás. S vírou, že to přejde, prskáme na ostatní a roznášíme viry po okolí. Možná se vám opravdu nějakým zázrakem podaří nachlazení zahnat, ale jakmile se vrátí, už nepůjde jen o obyčejnou rýmu a kašel. Proto první příznaky nepodceňujte a věnujte léčbě dostatek pozornosti.

Vitamín C

Jakmile se objeví první příznaky jako je kašel, rýma, bolesti svalů a kloubů, nadopujte se vitamínem C, který okamžitě posílí vaši obranyschopnost. Pijte bylinné čaje s medem, který je také přítelem vaší imunity. Minimálně tři dny se vyhýbejte větší fyzické zátěži (nejlepší bude, když si vezmete volno).

Česnek a cibule

Česnek a cibule jsou nejsilnějšími zbraněmi proti virům a bacilům. Přidávejte je do všech pokrmů a donuťte se jíst je také syrové. Vařením se jejich léčivý účinek ztrácí.

Levnější a účinnější variantou kapek proti kašli je cibulová šťáva. Připravíte si ji tak, že cibuli nakrájíte na drobno, vložíte do sklenice, dolijete vodou, přidáte lžíci cukru nebo medu a necháte odstát. Třikrát denně užívejte jednu polévkovou lžíci.

Zvyšující se teplota

Pokud vás zachvátila horečka, vypijte šálek bylinného čaje a pod několika vrstvami peřin se vypoťte. Jezte čerstvou zeleninu a ovoce a teplé zeleninové polévky.

Základ může být stres

Příčinou nachlazení nemusí být jen pobyt v místech s přenašeči bacilů nebo prochlazení. Imunitní systém oslabuje také stres, nedostatek spánku, nadměrná konzumace alkoholu, kouření, nedostatečná výživa, fyzické či psychické vyčerpání.

Pevence

Vyhýbejte se výše uvedeným rizikovým faktorům vedoucím k oslabení imunity, nezapomínejte na pravidelný pohyb a různé pomocníky vedoucí k posílení obranyschopnosti (např. otužování).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21818 (zdravotnimagazin.cz#5502)


Diskuze a zkušenosti

rebeka | 13.01.2011 16:32
nachlazení Nejhorší je to v období, kdy dochází k prudkým změnám teplot. Takže toto období je pro viry a bakterie nejpříznivější. Sama mám imunitu naprosto v pořádku, ale manžel je na tom bídně. Jednou se špatně obleče nebo si nedopřeje dostatečné množství spánku a je to v pytli. Imunolog mu předepsal Wobenzym, bere ho první měsíc a situace se lepší. Nejhorší je, přesně jak se zde píše, že při přecházení nachlazení,může dojít k závažnějším problémům než je rýma. Sama jsem přecházela nachlazení dva týdny, dopovala se coldrexem a pak to se mnou málem švihlo v metru. Když jsem přijela domu, naměřila jsem teplotu kolem 40° a lékaři mi diagnostikovali zápal plic.

Simona | 07.09.2012 07:25
Prevence proti nachlazení Já si v období chřipkových epidemií svou imunitu preventivně posiluji echinaceovými kapkami Imunit s výtažkem z kořene echinacei. Užívám je už třetím rokem a musím říct, že nachlazená už nejsem tak často jako dřív. Pokud mě přece jen nějaká ta nemoc přepadne, ubráním se horkým čajem se slivovicí a do toho si nastrouhám zázvor.


Přidat komentář