Prevence proti nemoci

Máte problémy s častým nachlazením, nebo Vás trápí jiné zdravotní obtíže, jako třeba alergie, vyrážky či jiné? Cítíte se často unavení, chybí Vám chuť a energie do života? Zaměřte se na prevenci a celkové posílení zdraví a imunity.

„Prevence je lepší nežli léčba“. To je věta, kterou často slýcháváme z úst lékařů jak moderní, tak i alternativní medicíny a rovněž tak odborníků na výživu a celkově zdravý životní styl obecně. A uznejte sami, že je naprosto pravdivá. Avšak ruku na srdce – věnujete se svému zdraví opravdu tak, jak by bylo vhodné?

Prevence proti nemoci

A jak se o své zdraví starat? Jak se chovat, aby se zlepšila naše imunita, upevnilo zdraví a abychom byli celkově odolnější vůči nemocem? Určitě nestačí jen brát nějaké pilulky a vše ostatní nechat při starém.

I když to možná bude znít nelibě, většina z nás potřebuje komplexní proměnu svých zvyklostí a způsobu života – více pohybu a pobytu v přírodně na čerstvém vzduchu a sluníčku, více čerstvých a průmyslově nezpracovaných potravin, více relaxace a uklidnění mysli a naopak méně stresu a méně starostí, méně vysedávání u televize anebo po hospodách a méně polotovarů a fast foodu – to je v podstatě velmi jednoduchý a praktický recept, který vysoce předčí všelijaké vitamínové pilulky a doplňky stravy a samozřejmě i nejrůznější druhy nárazových a přísných diet, o kterých si můžete přečíst v módních časopisech a které spíše než k užitku slouží jedině k tomu, že se ochudíte o důležité živiny a ještě si způsobíte jo-jo efekt.

Pakliže se zajímáte o své zdraví a prevence je pro Vás důležitá, podívejte se na stránky paní Romany Fiedlerové, která nabízí množství pomůcek při prevenci proti nemoci, na odkyselení těla, dále pak detoxikační náplasti, přírodní antibiotika, produkty do domácí solné jeskyně, byliny, čaje, směsi a další doplňky, grepové kapky a grepový olej a také zajímavý vynález „Bioprotect-elektrosmog“.

Odkyselení těla

Máte problémy s trávením – cítíte nadýmání anebo máte pomalé či těžké trávení? Máte pocit, že ať sníte cokoliv, stejně Vám poté bude těžce a budete se cítit unavení a bez energie? Anebo máte dokonce pocit kyselosti v žaludku? Všechny tyto pocity jsou způsobeny překyselením organismu. Nezoufejte však – náprava je poměrně jednoduchá a nestojí víceméně žádnou námahu ani peníze.

Některé potraviny mají pro strávení zásadotvorný účinek a jiné kyselinotvorný účinek. V našem jídelníčku by měly převažovat potraviny zásadotvorné, ale u většiny z nás je to přesně naopak. Není se pak čemu divit, že naše trávení nefunguje tak, jak by mělo, že máme různé trávící obtíže a že se necítíme zcela fit. V horším případě pak může tento stav přejít až v nemoc.

Mezi zásadotvorné potraviny patří tepelně nezpracovaná semínka, ořechy, tepelně nezpracované rostlinné oleje, vařená rýže a dále naprostá většina čerstvé zeleniny a ovoce s výjimkou těch, které jsou k nám dováženy z velké dálky, obvykle ze zemí se subtropickým anebo tropickým klimatem. Tamní plodiny jsou totiž trhány v ještě nezralém stavu, aby vydržely přepravu. Nezralé jsou tvrdší a tím pádem odolnější vůči otlakům. Jenže když pak plody dozrávají ve skladech a na prodejnách, již to není totéž, jako když dozrají na slunci venku v přírodě – ze zásadotvorné potraviny se pak stává potravina kyselinotvorná. To platí zvláště o banánech, ale i mnohých jiných tropických a subtropických plodinách, které jsou k nám dovezeny.

Mezi ještě horší zdroje kyselinotvorných potravin pak patří bílý cukr, sladkosti, káva, uzeniny, polotovary, smažená a pečená jídla, výrobky z bílé mouky apod. V podstatě vše, co je tepelně upraveno, je kyselinotvorné, ale je jasné, že výše uvedené potraviny, které jsou silně průmyslově zpracované a celkově těžce stravitelné, mají výrazně markantnější kyselinotvorný účinek, neboť vzhledem k obtížné stravitelnosti zůstávají déle v žaludku a déle ve střevech.

Proto se doporučují spíše vařená jídla z čerstvých surovin, neboť u nich nedochází k tak výraznému překyselení a jsou rovněž lépe stravitelná a celkově zdravější. Když k tomu budete pravidelně přidávat porce čerstvého ovoce a zeleniny, oříšků, semínek, a za studena lisovaných rostlinných olejů, rovnováha vašeho organismu se jistě brzy upraví.

Pravidelné otužování

Dalším způsobem, jak zvýšit svou imunitu a celkovou odolnost, je otužování. I když se doporučuje začínat například sprchováním střídavě teplou a studenou vodou, ze všeho nejpříjemnější je otužování venku v přírodě. Můžete vyzkoušet například procházet se naboso v mělkém potoce nebo říčce. Nyní na jaře je to naprosto ideální, protože voda již není tak ledová jako v zimě, ale je příjemně chladivá. Anebo vyzkoušejte bosé procházky přírodou – nejdříve po louce, pak můžete vyzkoušet i lesní půdu.

Vaše chodidla si na to brzy zvyknou a pak můžete případně pokračovat i koupelemi celého těla v přírodních nádržích a tocích. A jestliže takové možnosti nemáte, studená sprcha stále zůstává zajímavou metodou.

Ne každý je otužilec, který se dokáže koupat v zimě venku. Vaše tělo Vám jistě napoví, jaký způsob otužování je pro Vás příjemný a přijatelný a ten pak můžete praktikovat dle libosti.

Detoxikační náplasti

Detoxikační náplasti jsou zajímavou metodou, jak se zbavit metabolických zplodin nashromážděných v našich tělesných tkáních. Údajně se jedná o velmi starou metodu, kterou používali již staří Číňané. V Indii dodnes praktikují rituál, při němž se celé tělo obaluje speciálním blátem, které má mít podobné účinky jako detoxikační náplast. Stejně může fungovat i dutá svíce z včelího vosku, která po zapálení komínovým efektem vytahuje škodliviny z místa, na které je přiložena.

Přírodní antibiotika

Přírodních antibiotik je plná příroda a tak je můžeme při troše znalostí najít v sezóně všude kolem nás – jsou to například česnek, cibule, borůvky, brusinky, a mnohé další rostliny a byliny.

Výjimečně se můžeme setkat také s tzv. „stříbrnými“ prameny, studánkami anebo jezery, což jsou vodní zdroje, které díky své lokalizaci  přirozeně obsahují stříbro. V takových vodách pak nenajdeme žádné bakterie. Jsou vhodné jak k pití jakožto přírodní antibiotikum, tak i ke koupelím pro ozdravení kůže. Pokud ale nemáte to štěstí, že žijete v blízkosti „stříbrného“ vodního zdroje, můžete si svou stříbrnou vodu vyrobit sami pomocí koloidního stříbra, což je přípravek, který si můžete pořídit i u nás.

Grepové kapky, grepový olej

Mezi velmi účinná antibiotika se řadí například také grapefruit. Pokud se však nechcete krmit grapefriuty každý den, můžete využít grepové kapky anebo grepový olej.

Domácí solná jeskyně

Pravou solnou jeskyni ty umělé nikdy nenahradí, avšak přesto je lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše. Proto si i doma můžete vytvořit o něco zdravější prostředí díky solným krystalům a alespoň z malé části se tak přiblížit mikroklimatu pravých solných jeskyní.

Bioprotect-elektrosmog

Západní medicína v současnosti neuznává tzv. „elektro smog“, tedy záření vytvářené všemi elektrickými přístroji i kabely a dráty, jako něco zdraví škodlivého. Čínská medicína, Feng Shui a další alternativní nauky oproti tomu před elektro smogem důrazně varují.

Tím nejlepším způsobem, jak se před elektro smogem bránit, je redukovat elektrické kabely (i ty ve zdech) a elektrické přístroje na nezbytné minimum a mít v domě či bytě alespoň jednu místnost zcela bez elektřiny, ideálně například ložnici.

Pořídit si můžete také různé vynálezy, které by měly před elektro smogem chránit. Jedním z nich je Bioprotect-elektrosmog, což je malá samolepicí fólie vhodná na menší přístroje typu mobil, vysílačka, baby-chůvička, modem apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23290 (zdravotnimagazin.cz#10463)


Přidat komentář