Profesionální relaxační masáže Opava

Kvalitní relaxační masáž dodá uvolnění nejen vašim svalům, ale především mysli. Každý člověk, žijící a pracující v civilizovaném světě, by si takovou masáž měl dopřát minimálně jednou týdně.

Většina dospělých obyvatel civilizovaného světa vykonává přes den několik činností. Mimo zaměstnání máme ještě koníčky, nevyhneme se ani domácím pracím, nákupům či péči o své domácí mazlíčky.

Není pak divu, že večer padneme do postele, že ani nevíme jak, a ráno vstáváme rozlámaní, nevyspaní, otrávení a celý kolotoč nanovo. Proto je zapotřebí alespoň jednou týdne zajít na uvolňovací masáž a zbavit se napětí a bolestí. Většina lidí masáž podceňuje s tím, že ji nepotřebuje, jenže masáž není jen uvolnění napětí svalů. Pravidelná masáž zlepšuje i stav pokožky, jednak ji zbaví nevzhledných pupínků, také i celulitidy, tím pádem může tělo zeštíhlet. Masáž je také prostředkem pro maximální uvolnění, a pokud při masáži usnete, je to známka toho, že je masáž prováděna kvalitním odborníkem a má na vás výborný účinek.

Druhy prováděných masáží

Druhy prováděných masáží jsou:

Klasická, relaxační, rekondiční masáž

Jak už dobře víme,** klasická masáž** není jen uvolňovací technika pro ztuhlé svalstvo, ale i skvělá metoda jak si poradit s problémy s kůží, a maximální uvolnění pro mysl masírované osoby.

Jde o základní druh masáže, který si poradí s širokou škálou zdravotních problémů. A nejen jimi. Na masáž chodí běžně lidé jak se zdravotními problémy, které se pak díky účinkům masáže odstraní, ale také lidé bez zdravotních problémů a to čistě z relaxačních důvodů.

Důležité je si uvědomit, že masáž nemá v žádném případě bolet. Samozřejmě může dojít k objevení citlivějšího a problémového místa, ale v žádném případě se nesmí jednat o dlouhodobou a nepříjemnou bolest, která se nedá vydržet. Jestliže někdo tvrdí, že správná masáž má, jak se občas říká, prokřupat, nevěřte mu.** Správná rekondiční masáž** pracuje s podkožím a se svaly, nikoliv s klouby a kostmi.

Jak se připravit na masáž?

Pokud jdete na masáž poprvé, jistě máte obavy co si vzít na sebe, co s sebou apod. V salónu vám správný masér na začátku poví, jak se bude postupovat a kde si máte odložit. Pokud jste od přírody stydlíni, musíte se alespoň psychicky dopředu připravit na to, že se budete svlékat. Obvykle dostanete ručník, někde i župan a v kabince se svlečete dle pokynů maséra. Nejvhodnější je si vzít pohodlné a prodyšné oblečení, v případě že nebudete svlékat všechno. Co je úplně nejlepší, tak sprcha před masáží. Pokud bydlíte kousek od salónu, osprchujte se doma, anebo využijte sprchu v provozovně, pokud je jím studio vybaveno (není to podmínkou). Ne že by tak šlo o tělesný pach, ale jde o to, že pokožka umytá lépe vsakuje masážní oleje, které pokožce jen skvěle přispívají k jejímu zdraví.

Dobrého maséra poznáte ihned po prvních, jemných dotecích na pokožku. Hned vám oznámí, kde máte problém a zasáhne přesně místo, kde vás to zabolí. Vše samozřejmě probíhá s citem, a nic vám nemůže způsobovat nezvládnutelné bolesti. Tohoto místa si masér všímá více, a bolest soustředěnou právě v tomto místě vyžene pryč z těla.

Co dělat při masáži?

U masáže se zpravidla nemluví. A to ne kvůli poloze (například když při masáži zad ležíte na břiše) a ani kvůli tomu, že by váš masér byl nekomunikativní. Může se vás sice zeptat, zda vás to někde nebolí více či na jinou podobnou otázku, ale jistě nebude „klavírovat“ po celou dobu. V místnosti je časté, že hraje relaxační hudba doplněná mírným, příjemným osvětlením solných lamp a vše je doplněno líbivým aroma. To vše hovoří proti klebetání o počasí, dětech anebo práci, ale to není ten důvod, proč se u masáže nemá mluvit. Při** masáži** je totiž více než nutné, aby masírovaná osoba pravidelně a řádně dýchala a to z důvodu maximálního uvolnění a také správného rozložení ve svalech. Jedině tak může dojít k maximálnímu uvolnění napětí, bolesti a křečí.

Doteky maséra nesmí být ani bolestivé a ani tzv. hladivé. Masér si musí s vašimi svaly jakoby pohrát a ne je drtit či v opačném případě pouze šimrat. A jestliže jste muž, jste zvyklý na drsné hmaty a masáž od jemné masérky se vám zda neúčinná, nemusí to být pravda.

Co dělat po masáži?

Alespoň dvě hodiny po** masáži** byste neměli nic dělat. Zajděte si klidně na procházku na čerstvý vzduch, ideálně lehněte doma u televize a lenošte. Máte to více než dovolené, vlastně je po povinné. V** žádném případě byste však neměli vykonávat náročnou fyzickou práci**. Sval, který vám masér rozmazlil a promnul je tak zahřátý a připravený na odpočinek. Jeho namáhání by vám jistě způsobilo problémy.

Jak často chodit na masáž?

Je to samozřejmě individuální. A to v závislosti na problémech a to jestli na masáž přicházíte jen tak, na relax, či máte potíže. Například při ztuhlém krku je ideální docházet na masáž ob den či každý den (pakliže je problém právě se ztuhlým svalstvem, nikoliv jinou, vážnou nemocí). Pokud však přicházíte na masáž jen tak rekondičně, nejlepší je přijít tak** jednou za týden**.

Sportovní masáž

Již název napovídá, že jde o masáž určenou pro sportovce, respektive masáž při sportu. Rozhodně to neznamená, že vrcholoví sportovci mají jinou péči, pro uvolnění a relax chodí běžně na masáž rekondiční. Tato masáž má za úkol vytáhnout ze svalů sportovce maximální výkon. V praxi to vypadá tak, že kyselina mléčná, která je obsažena ve svalech a které omezuje výkon sportovce je speciálním druhem masáží „vyhnána“. Svaly jsou tak nachystány na maximální výkon a zcela bez omezení. Tato masáž má povzbudit, odstranit únavu, také určité napětí a samozřejmě celkem běžný jev – nervozitu.

Mimo služby kvalitních a odborných masáží lze v salonu využít i perfektní a přitom cenově dostupné kadeřnictví, které nabízí tzv. klasiku kadeřnictví, dále velice příjemnou a pečující pedikúru o vaše chodidla, vynechaná péče není ani o vaše ruce a nehty a především v poslední době velice oblíbená modeláž nehtů a to vše za příznivé ceny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22925 (zdravotnimagazin.cz#9841)


Přidat komentář