Pupalka dvouletá - účinky a léčba

Pupalkový olej s beta-karotenem se z hlediska současného poznání vztahu výživy a zdraví jeví jako zajímavé nutrimentum, přispívá pozitivně k prevenci vzniku nádorů, zvyšuje práh pro poškození kůže slunečním zářením, pomáhá udržovat zdravou pleť.

Účinky pupalky

Počátek příznivých účinků výtažku pupalkového kořene a jeho využití jako homeopatikum se datuje na rok 1987 a v současnosti se zájem o pupalku vrací. Za studena lisovaný pupalkový olej ze zralých semen rostliny pupalky dvouleté (Oenothera biennis L.) je zdrojem nenasycených mastných kyselin, které organismus potřebuje k biosyntéze životně důležitých látek, souhrnně označovaných*eikosanoidy *** -** biologicky aktivní látky ovlivňující řadu funkcí:
- regulují krevní tlak - srdeční činnost - srážlivost krve - funkce trávicího a dýchacího systému - porodní funkce - imunitní reakce - zasahují do řady patologických dějů jako je rozvoj zánětů a ovlivňují mechanismus vzniku bolesti, zéjmena svalů a kloubů.

Pupalkový olej

je v posledních letech považován za velmi účinný potravní doplněk, jenž může kladně působit při řadě onemocnění jako je např. atopický ekzém, lupénka, předcházet vzniku akné.

Dobrého účinku bylo dosaženo i při léčbě tzv. premenstruačního syndromu

roztroušené sklerózy (zejména zpomaluje rozvoj onemocnění v počátečním stádiu), jako prevence se osvědčil v oblasti cévních chorob, anginy pectoris, ischemie myokardu či náhlých mozkových příhod. Vzhledem k tomu, že olej působí imunostimulačně, zlepšuje i obranyschopnost organismu a odolnost vůči stresu.

Z lidových poznatků - pupalkový olej

údajně může ve stáří zlepšovat zrak a sluch a zmírňovat pocení.

Kombinace pupalkového oleje s vitaminem E

Proběhlé studie často kombinují olej Pupalky dvouleté spolu s vitaminem E a s výtažky z rybích olejů. Při současném podání studie uvádějí znatelnější efekt, než při použití jednotlivě.

Kombinace pupalkového oleje se zinkem

Pupalkový olej spolu se zinkem výrazně zlepšuje akné a zesiluje nehty. Má příznivý vliv na kvalitu vlasů.

Kombinace pupalkového oleje s beta-karotenem

Pupalkový olej s beta-karotenem se z hlediska současného poznání vztahu výživy a zdraví jeví jako zajímavé nutrimentum, přispívá pozitivně k prevenci vzniku nádorů, zvyšuje práh pro poškození kůže slunečním zářením, pomáhá udržovat zdravou pleť, vlasy a nehty.

V případě dětí může pupalka pomoci při hyperaktivitě

působí zklidnění, pánům a dámám po probdělé noci údajně zlepšuje stav a ty, kterým záleží na udržování správné tělesné hmotnosti jistě potěší, že má vliv na úpravu metabolismu a přispívá k hubnutí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22789 (zdravotnimagazin.cz#7724)


Přidat komentář