Trichomoniáza

Trichomoniáza může vyvolat zánět močové trubice, u neléčené infekce mužům hrozí, že napadne i prostatu. Během nemoci je nakažený náchylnější k dalším nemocem pohlavního ústrojí.

Onemocnění přenosné pohlavním stykem

Trichomoniáza je onemocnění přenosné pohlavním stykem. Původcem nemoci je prvok bičenka poševní.

První příznaky

U žen vyvolává svědivý a po rybině zapáchající poševní výtok nažloutlé nebo nazelenalé barvy. Mohou se objevit i bolesti v podbřišku a pálení při močení. U mužů probíhá nákaza velice mírně nebo dokonce bez příznaků. Muž tedy ani nemusí poznat, že trichomoniázu má a může nevědomky nakazit svou partnerku. Zajímá vás, jak se pohlavní nemoci zjišťují?

Skryté nebezpečí

Trichomoniáza může vyvolat zánět močové trubice, u neléčené infekce mužům hrozí, že napadne i prostatu. Během nemoci je nakažený náchylnější k dalším nemocem pohlavního ústrojí. Ženám může neléčená trichomoniáza způsobit i neplodnost.

U koho se objevuje tato nemoc

Nemoc se přenáší pohlavními sekrety infikovaných osob během pohlavního styku. Pokud vás partner nakazí trichomoniázou, je více než pravděpodobné, že nejste jeho jediná partnerka. Trichomonády se totiž vyskytují u jedinců s více partnery a u homosexuálů. Nebezpečí přenosu trichomonád můžete snížit používáním kondomu.

Léčení nemoci

Tato pohlavní nemoc se léčí pomoci antibiotik a u žen také vaginálními čípky. Během léčby je nutná naprostá sexuální abstinence obou partnerů. Trichomoniázu gynekolog odhalí výtěrem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22088 (zdravotnimagazin.cz#6170)


Přidat komentář