Zrak - vhodné osvětlení

Zdravé osvětlení je pro náš zrak důležitou součástí. Zrak nám umožňuje vnímat svět, psát, číst, rozpoznávat barvy a tvary. Vždy pracujte při jasném světle. Jednou ročně si nechte odborně prohlédnout zrak.

Zrak nám slouží k mnoha činnostem

a málokdo si umí představit, že by o něj jednoho dne přišel. O svoje oči bychom tědy měli pečovat.

Zdravé osvětlení pro váš zrak

Zdravé osvětlení je pro náš zrak důležitou součástí. V současné době devadesát procent lidí na světě pracuje uvnitř za umělého osvětlení, protože oproti dob minulým, kdy lidé pracovali venku na denním světle, nepominula lidská potřeba vyváženého světla.

Naše oči nejlépe vidí v přirozeném osvětlení

proto pokud můžete, ničím jej nenahrazujte. Obyčejné žárovky nebo zářivky jsou nevyvážené a vytvářejí žluté nebo nazelenalé světlo. Za tohoto nevyváženého osvětlení se naše oči musejí více namáhat, aby dobře viděly. V podstatě si namáháme zrak, abychom vyrovnali nedostatečně vyvážené světlo.

Chraňte svůj zrak

Vždy pracujte při jasném světle. Jednou ročně si nechte odborně prohlédnout zrak. Používejte kvalitní doplňky stravy, nejlépe homeopatika. Venku na slunci vždy noste kvalitní sluneční brýle s ochranným UV filtrem.

Zajímavosti v otázkách zraku

  • Oční úrazy jsou až čtyřikrát častější u mužů než u žen.
  • Ženy trpí více slzením a pocitem suchých očí než muži.
  • Ženy vidí rozdíl mezi kanárkově žlutou, banánově žlutou či žloutkově žlutou, kdežto pro muže je žlutá prostě žlutá. Muži často nevnímají ani rozdíl mezi růžovou a oranžovou. Není to však očima, muži zkrátka nepřikládají rozdílnosti barev tak velkou důležitost.
  • Některé kapky na léčbu zeleného zákalu, jedná se o tzv. prostaglandiny, podporují při delším užívání růst řas, proto se někdy dovídáte o tzv. farmakologické řasence.
  • Ze statistik o zraku vyplývá, že muži častěji omdlévají při první aplikaci kontaktních čoček. To, že se dotýkají vlastního oka pro ně bývá hrůznějším zážitkem než pro ženy.
  • V průběhu menstruačního cyklu se různě mění množství slz i jejich složení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22753 (zdravotnimagazin.cz#7672)


Přidat komentář