Ztráta vitaminů a minerálů

Konzumace alkoholu narušuje vstřebávání vitamínů skupiny B včetně kyseliny listové, ničí vápník, hořčík a vyvolává zvýšenou potřebu organismu na cholin, inositol, bioflavonoidy (rutin) a vitamín C, potřebný na vyloučení alkoholu z krve.

Časté pití kávy a jiných kofeinových nápojů

Pití kofeinových nápojů likviduje zásoby těla vitamínu B1 a zvyšuje vylučování železa, vápníku a draslíku močí.

Kouření rovněž tělo okrádá o množství vitamínů a minerálů

Kouření zbavuje tělo vitamínu E i vitamínů B komplexu, kadmium působí proti zinku; zvyšuje výrazně potřebu vitamínu C a selenu, které neutralizují jedy vdechované cigaretami a beta-karotenů pro prevenci rakoviny plic.

Užívání hormonální antikoncepce

Užíváním hormonální antikoncepce okrádáme své tělo především o vitamíny skupiny B, snižujeme hladinu zinku v krvi, podporujeme vylučování hořčíku a způsobujeme vyšší potřebu vitamínů A, C, E a také selenu pro udržování hladiny cholesterolu v normě.

Práce u počítače, pobývání v prostoru s zářivkami, sledování televize

Všechny tyto činnosti tělo okrádají o vitamín A.

Užívání léků okrádá tělo o vitamíny a minerály

  • Acylpyrin likviduje vitamín C, kyselinu listovou, bioflavonoidy (rutin) a je nepřítelem draslíku.
  • Močopudné léky (diuretika) snižují hladinu draslíku v krvi.
  • Léky proti průjmům snižují hladinu draslíku v krvi kortikoidy snižuje hladinu draslíku v krvi, narušují vitamín C.
  • Analgetika (léky proti bolesti) způsobují nedostatek hořčíku.
  • Antihistaminika narušují vitamín C.
  • Antibiotika ničí reprodukci vitamínů B a K ve střevech tablety na spaní narušují vitamín C, bioflavonoidy a vitamíny B penicilin, tetracyklin.
  • Léky proti srdečním onemocněním zhoršují vstřebávání minerálů včetně vápníku.

Stres tělo okrádá o značné množství vitamínu B

Časté stresové situace přímo likvidují vitamíny B komplexu.

Život ve velkoměstě či znečištěném životním prostředí

Život ve velkých městech s nečistým životním prostředím zvyšuje potřebu vitamínu C a D, B komplexu,vlákniny a pektinu, vápníku, hořčíku a zinku.

Konzumace sladkostí, bílého cukru a bílého pečiva

Častou konzumací sladkých výrobků zatěžujeme organismus a připravujeme se o nedostatek vápníku, chrómu, zinku, selenu a vitamínů skupiny B, snižují schopnost organismu využívat fosfor a vápník a vstřebávání hořčíku.

Pití chlorované vody vyžaduje zvýšený příjem vitamínu E

Pokud tedy užíváte léky, holdujete alkoholu, kofeinu, žijete ve velkoměstě, pracujete u počítače v kanceláři se zářivkami či trpíte pravidelným stresem, měli byste se snažit do těla doplňovat vitamíny a minerály ze zdravé nerafinované stravy a popřípadě též kvalitními potravinovými doplňky přírodního původu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22737 (zdravotnimagazin.cz#7648)


Přidat komentář