Aktivní a zdraví

Jedině váš lékař určí, zda můžete se sportováním začít ihned. Pomůže vám určit intenzitu i častost tréninku. Trpíte-li nějakým zdravotním problémem, pomůže vám lékař vybrat i vhodnout sportovní aktivitu.

Základní rady od lékaře

Jedině váš lékař určí, zda můžete se sportováním začít ihned. Pomůže vám určit intenzitu i častost tréninku. Trpíte-li nějakým zdravotním problémem, pomůže vám lékař vybrat i vhodnout sportovní aktivitu. Jste-li po úraze, operaci doporučuje se začít s chůzí, s plaváním, rehabilitačním cvičením.

 • na počátku sportovních aktivit nechtějte dosáhnout maxima
 • ku prospěchu je sportovat méně často, ale pravidelně
 • na první lekce (zejména v posilovně) si najměte trenéra, který vám pomůže se základy

Na co si dát pozor

 1. Vracíte se ke sporotvání z rekonvalescence po úrazu, operaci (totéž platí i po porodu).
 2. Trpíte na vysoký krevní tlak
 3. Máte nadváhu nebo trpíte poruchou příjmu potravy
 4. Užíváte pravidelně léky.
 5. Je vám nad 40 let.
 6. Léčíte se s jakoukoli chorobou, která vyžaduje režim a kontrolu (cukrovka, hypertenze apod.).
 7. Jste těhotná nebo v šestinedělí.

Pocit bolesti?

 • Zvažte formu cvičení, pokud často pociťujete bolest na prsou nebo u srdce.
 • Dejte si pozor na aerobní činnosti, zadýcháte-li se i při rychlejší chůzi nebo chůzi do schodů.
 • Vynechat byste měli posilovací cvičení, pokud vás bolí často klouby.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22141 (zdravotnimagazin.cz#6320)


Přidat komentář