Elektronické cigarety zdravěji nahrazují cigarety

Na světě je zhruba 1,3 miliardy kuřáků a ročně jich zemře na rakovinu plic či jinou nemoc spojenou s kouřením přes 4 800 000. Nechcete mezi ně patřit i Vy? Změňte svůj život ještě dnes.

Také patříte k lidem, kteří ještě stále kouří běžné cigarety? Nebo spíš patříte k těm, kteří nevěří elektronickým cigaretám? Proč?

Každý druhý kuřák už v životě hledal zdravější alternativu kouření nebo se dokonce snažil přestat kouřit. Zlí jazykové tvrdí, že zdravé kouření neexistuje. To ale ovšem není pravda, pokud kouříte nebo kouřit začnete elektronické cigarety. Naopak! Pokud právě patříte mezi kuřáky běžných cigaret a rozhodnete se přejít na elektronickou cigaretu, Vašemu tělu to velmi prospěje a o zdraví nemluvně.

V naší zemi přibývá stále více míst, kde si cigaretu už nemůžeme zapálit a vychutnat. Nejde jen o zákaz kouření na veřejných místech ale také se objevuje stále více nekuřáckých restaurací a podniků. Další z věcí proč si stále více kuřáků stěžuje, je neustále rostoucí cena cigaret. Cigarety budou pořád dražší a dražší, s tím už nic nenaděláme. Nevyhazujte proto zbytečně peníze za cigarety, které si za chvíli nebude mít ani kde zapálit. Pořiďte si elektronickou cigaretu a kuřte, kde se Vám zachce. Chcete si „zapálit“ v tramvaji, v kině, ve vlaku nebo v kanceláři? S elektronickou cigaretou můžete kouřit kdekoli.

Ptáte se, co je to elektronická cigareta?

Elektronickou cigaretu vynalezli v Číně v roce 2006. Aby mohla fungovat, potřebuje tři základní části, z kterých se skládá. První z nich je Baterie – bez té by elektronická cigareta fungovat nemohla, alespoň ne dost dlouho. Druhá část je atomizér -  ten má na starost odpařování náplně a výslednou chuť dané příchutě. No a v poslední řadě potřebujeme náplň – tedy již zmiňovanou příchuť.

Stydíte se kouřit e-cigaretu na veřejnosti? To opravdu nemusíte. Výrobci vyrábějí již takové e-cigarety, které na první pohled od běžné cigarety takřka nepoznáte.  A vůbec, proč se stydět za něco co Vám může posloužit i jako módní doplněk. Nevěříte? Výrobci e-cigarety Black Street přišli na trh s novinkou, a věřte, že tato e-cigareta skutečně jako módní doplněk vypadá.

Zdravá varianta kouření

Bojíte se, že přijdete o svůj „drahocenný“ nikotin? Nebojte se! Nepřijdete ani o svůj nikotin ani o svůj denní rituál. Náplně do elektronických cigaret jsou totiž i nikotinové. Díky tomu, že náplní do e-cigaret je spousta příchutí a tomu, že si kuřák může sám zvolit množství nikotinu a to postupně snižovat, dokáže stále více kuřáků a to i velmi silných přestat s kouřením nadobro.

Z elektronických cigaret se Vám do těla nedostává škodlivý dehet ani oxid uhelnatý. Mezi další škodlivé látky, které při kouření běžných cigaret dostáváte do těla patří  methan, nitrosaminy, polonium. Díky kouření e-cigaret se Vám tyto ani další** rakovinotvorné látky**, které vznikají při spalování tabáku a papíru v běžných cigaretách do těla nedostanou. Pára, která z e-cigarety vychází, neobsahuje žádné škodlivé látky ani nezapáchá. Na rozdíl od běžných cigaret, u kterých bylo prokázáno až 4 000 chemikálií jako například popel, amoniak, jedovatý arsen atd.

Kouření v těhotenství

Tuto otázku pokládají kuřačky u svých lékařů čím dál častěji. Nejenže kouření snižuje možnost přirozeně otěhotnět, ale také je u kuřaček větší možnost, že otěhotní mimoděložně. Cigarety ohrožují plod také během těhotenství. Kouření v tomto případě neškodí jen ženám ale i mužům. Muži, kteří kouří,  mají horší kvalitu spermií.

Žena, která je těhotná a přesto kouří si tak zvyšuje riziko všech komplikací s funkcí placenty. Placenta tak nemusí dostatečně fungovat a plod bude špatně vyživován. Dále se může placenta předčasně odloučit od děložní stěny, nebo se placenta může uložit do porodních cest a tak výrazně zkomplikovat porod. Čím víc žena v těhotenství kouří, tím větší je také riziko, že plod se narodí předčasně s nízkou porodní hmotností. U narozených dětí kuřaček je větší riziko časného úmrtí dítěte. Čím dříve tedy přestaneme kouřit běžné cigarety tím lépe.

U elektronických cigaret toto riziko zdaleka nehrozí. Nejenže tedy Kuřák/čka nedostávají do těla škodliviny, ale navíc mohou kuřáci kouřit i náplně bez nikotinu. Tyto náplně se doporučují již zmiňovaným těhotným ženám. Všechny další složky dýmu z e-cigarety jsou jak pro matku, tak pro miminko taktéž neškodné. Zmiňovaný dým je laicky řečeno pára.  Pocit z kouření bude takřka stejný a ještě k tomu budete kouřit zdravě.

Kuřácký kašel

Kuřákům je tento kašel jistě známý. Hlavně po ránu. Nejen, že je kuřácký kašel nepříjemný, ale mnohdy i bolestivý. Kuřáckého kašle se také zbavíte pomocí e-cigaret. E-cigareta totiž odbourává veškeré vedlejší efekty tabáku.

Většina kuřáků si uvědomuje zdravotní rizika spojené s kouřením, aniž by se musela o nich informovat na krabičkách cigaret. Bohužel ani vysvětlení lékařů či přání rodiny, aby dotyčný s kouřením přestal, je zbytečné.

Hnědé zuby, žlutá kůže a vrásky, které přicházejí dříve než bychom je čekali. Ano i toto jsou příznaky kouření běžných cigaret.

Kuřácké plíce a běh? Tato kombinace snad nejde ani dohromady. Kuřák, který kouří běžné cigarety lapá po dechu už tehdy, co výjde jen pár chodů. Dýchejte bez problémů díky elektronickým cigaretám. Vyjít schody Vám již nebude připadat jako by jste šplhali na Sněžku.

Další zdravotní přínosy e-cigarety

Díky tomu, že e-cigarety neobsahují žádné karcinogenní látky, snižujeme tak riziko, že bychom mohli onemocnět rakovinou. Vyhneme se také plicním chorobám, jako je například chronická bronchitida nebo s dýcháním společnému astmatu.

E-cigareta Vám dá plně to, co běžná cigareta jen vše bez vedlejších účinků a zdravotních rizik. A zdraví navíc ušetříte nejen sobě ale i lidem ve Vašem okolí.

Věděli jste, že elektronická cigareta je zdravotně mnohem vhodnější než třeba nikotinová náplast či žvýkací tabák? Ptáte se proč? Proto, že oba již zmíněné výrobky zvyšují riziko rakoviny úst a krku. Další z důvodů proč je elektronická cigareta zdravější a vhodnější. Navíc** kouření e-cigarety** na rozdíl od nikotinových náplastí Vás nepřipraví o rituály s kouřením spojené. E-cigareta Vám zaměstná ruce i ústa stejně tak jako běžná cigareta. Nevýhodou nikotinových náplastí je také to, že se Vám do těla dostává nikotin, i když zrovna nechcete.

Elektronická cigareta si hledá oblibu u stále více spotřebitelů, kteří jsou s tímto kouřením naprosto spokojeni a za běžnou cigaretu by tu elektronickou už nevyměnili. Silní kuřáci si tak například na místo 30-40 cigaret denně dají  „pouhých“ 20 a zbytek nikotinu jim plně uspokojí elektronická cigareta. Stále více kuřáku se ale již k běžným cigaretám nevracejí, protože jim přestanou zcela chutnat.

Změňte svůj život i Vy a kupte si elektronickou cigaretu ještě dnes.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23171 (zdravotnimagazin.cz#10343)


Diskuze a zkušenosti

Jára | 19.10.2016 15:41
Jsem kuřák s průměrnou spotřebou cigaret. Po ránu jsem měl kolikrát problém s rozkašláváním, nejvíc po víkendových tazích, kdy padly tři krabičky.. Tohle mě přivedlo na myšlenku elektronický cigarety. Koupil jsem si vapour 2, líbí se mi na ní, že funguje na bázi podtlaku..stačí běžně potáhnout jak z tabákový a nic se nemusí mačkat. Po chvilce užívání asi po 14 dnech jsem cítil, že ranní kašel ustoupil a celkově pocit mám lepší. Účel to splnilo.


Přidat komentář