Mladý ječmen doporučují lékaři

Dnešní doba přináší hodně stresu, což se velkou měrou podílí i na vzniku civilizačních chorob. Mladý ječmen má blahodárný vliv na organismus, a tím ho před vážnými chorobami chrání. Zajímá vás tento zázračný prášek?

Tématika mladého ječmene je v posledních letech velmi aktuální. O účinky a prospěšnost mladého ječmene se zajímá široká veřejnost, a ti, kteří s ním přišli do styku, na něj pějí doslova ódy a to jak z řad laické veřejnosti, tak i z řad odborníků. Mladý ječmen se prodává v podobě zeleného prášku, který se po smíchání s vodou promění v nápoj, který navrací lidem zdraví a dobrou tělesnou kondici. Tento nápoj je osvěžující, plný vitamínů, enzymaticky živý, obsahuje hodně minerálních látek, aminokyselin a stopových prvků.

Co vše dokáže mladý ječmen?

Mladý ječmen je vynikající nápoj, který zasytí a vyčistí lidský organismus. Obsahuje chlorofyl a aktivní enzymy, a právě díky tomuto složení je ideálním prostředkem k nastartování detoxikace organismu. Mladý ječmen dále obsahuje vysoký počet antioxidantů, díky čemuž se zpomaluje buněčné stárnutí a má i vliv na snížení rizika vzniku rakoviny. Mezi jeho další kladné rysy patří to, že podporuje trávení, působí velmi dobře proti zácpě, podporuje peristaltiku a bývá často užíván i jako součást redukčních kůr. Každý, kdo má oslabenou imunitu, v důsledku čehož např. často a lehce onemocní, by měl začít užívat mladý ječmen, který má tu moc posílit imunitní systém včetně rovnováhy organismu. Mladý ječmen má ale ještě více pozitivních vlastností, které dokážou nastartovat organismus a být mu i nadále ku prospěchu. Díky vysokému obsahu železa a chlorofylu příznivě ovlivňuje krevní obraz, zabraňuje tvorbě trombů, koronárních chorob a předchází i infarktu myokardu. Užíváním mladého ječmene urychlíte hojení ran a regeneraci všech tkání. Navíc podporuje léčbu kožních onemocnění.

Jaké vitamíny obsahuje mladý ječmen?

Zelený prášek z mladého ječmene obsahuje chlorofyl a enzymy a další řadu vitamínů, minerálů a stopových prvků v organické formě. Velmi důležité je vysoké zastoupení betakarotenu, vitamín C, E, B1, B2, B3, B6, biotinu, kyseliny listové, kyseliny pantotenové a cholinu. Mladý ječmen obsahuje i značné množství vlákniny a dále rostlinných bílkovin, které se vyznačují nízkou molekulovanou hmotností a lidskému tělu tak nedělá problém je využít pro zdravý vývoj. Mladý ječmen společně s mladou pšenicí patří k jedněm z nejvýživnějších zelených potravin vůbec. Jak jsme již uvedli výše, je mladý ječmen přirozeným zdrojem vitamínů a minerálů s vysokým poměrem vstřebatelnosti. Pokud se rozhodnete mladý ječmen pravidelně užívat, pocítíte velmi rychlý nárůst energie a vitality. Vitamíny obsažené v mladém ječmenu chrání lidské tělo zejména v období chřipek a jiných respiračních nemocí. Mladý ječmen je velmi dobrým a účinným prostředkem pro těhotné ženy a kojená miminka.

Jak se mladý ječmen užívá?

I u mladého ječmene se, podobně jako u jiných léčiv, dělí jeho užívání dle věku na dospělé a děti. Dospělí obvykle užívají jednu čajovou lžičku 2x denně nalačno. Děti, které jsou starší 3 let, užívají půl čajové lžičky jednou denně. Zelený prášek se důkladně promíchá se 150 ml vody, aby se jinak hořký prášek hodně rozmělnil a bylo získáno jemnější chuti. Mladý ječmen je důležité rozpouštět ve studené vodě. Pokud byste jej rozpustili ve vodě, jejíž teplota přesahuje 45 stupňů Celsia, přišli byste o důležité enzymy a vitaminy, které by se vysokou teplotou zničily. Jestliže se vám nahořklá chuť mladého ječmene nezamlouvá a jste zvyklí na sladší chutě, nic se nestane, pokud prášek rozmícháte např. s mrkvovou nebo rajčatovou šťávou.

Odkud pochází mladý ječmen?

Mladý ječmen pochází z úrodných plání Nového Zélandu. Tyto pláně jsou ideálním místem pro jeho pěstování. Mladý ječmen je pěstován v přírodě, která je naprosto čistá, která dosud není zasažená průmyslem a není nijak znečištěna. Půda na Novém Zélandu, kde dochází k pěstování mladého ječmene, je vysoce úrodná, je zavlažovaná čistou a svěží vodou a je hojně bohatá na minerály. Díky tomuto prostředí a vysoké péči při pěstování si mladý ječmen zachovává přírodní vlastnosti a disponuje svěžím aroma.

Lidské tělo, pokud se vyčerpá, nastane smrt. Proto každý, kdo se chce dožít vysokého věku, být zdravý, plný síly a v dobré kondici, svými užitečnými enzymy šetří. Ovšem je zde lepší řešení a to tyto užitečné enzymy doplňovat. Nabízí se jediná varianta a tou je vhodná strava, která bude organismus sytit, nikoliv vysávat. Právě k takové stravě patří i mladý ječmen.

Výroba mladého ječmene

Mladý ječmen se připravuje z mladých rostlin a výhonků. Při jejich pěstování se klade velký důraz na zachování komplexu všech živin, které tato rostlina poskytuje. Mladý ječmen, přesto, že je lisován, si zachovává naprosto rozpustnou vlákninu a ani nedochází k jeho dodatečné konzervaci.

Jak se mladý ječmen pěstuje?

Pěstování mladého ječmene vždy musí probíhat přesně dle bio zásad. Při jeho pěstování se nepoužívá žádných pesticidů ani herbicidů. U mladého ječmene se sklízejí pouze mladé listy a to v okamžiku, kdy dosáhnout nanejvýš délky 25 cm, protože právě v této fázi vykazují mladé listy nejvyšší obsah užitečným výživných složek. Ječmen se pěstuje nejen na Novém Zélandu, ale také v Utahu, na ploše bývalého sladkovodního jezera. Půda je obdělávána maximálně šetrným způsobem. Díky vysoké nadmořské výšce má mladý ječmen také obstojnou zásobu bílkovin a minerálů.

Jakým způsobem se mladý ječmen zpracovává?

Mladé listy ječmene jsou sklizeny, jsou důkladně opláchnuty a vylisovány. Extrakt z takto upravených listů se necelé 2 minuty suší při teplotě 31 stupňů Celsia. Tímto postupem se docílí čistého světlého zeleného prášku, ze kterého se připraví živá šťáva. Po smíchání prášku s vodou získá nápoj sytě zelenou barvu. Díky tomu, že se extrakt z mladého ječmene suší tak krátkou dobu při nízké teplotě, zůstávají v něm všechny jeho účinné složky zachovány. Ječmenový prášek se udržuje vždy v naprostém suchu při pokojové teplotě, nejlépe v šeru nebo v naprostém temnu. Díky takovému zacházení vám totiž vydrží až celé dva roky.

Jaké jsou účinky mladého ječmene?

Mladý ječmen velmi příznivě působí na celou řadu zdravotních problémů. Pokud trpíte chudokrevností, máte zánětlivé onemocnění nebo vás trápí jiné zdravotní problémy, mladý ječmen vás jich dokáže zbavit. Pokud jej budete pravidelně užívat.** Mladý ječmen** příznivě působí na detoxikaci organismu a podporuje střevní peristaltiku. Vedle již zmíněného sníženého rizika vzniku rakoviny snižuje i riziko civilizačních chorob. Pokud trpíte nadměrnou potivostí nebo zápachem z úst a jinými tělesnými pachy, poté mladý ječmen efektivně snižuje tyto tělesné pachy a osvěžuje dech. Velmi příznivě působí na hormonální systém, dlouhodobě zlepšuje psychiku a pozitivně ovlivňuje i funkci slinivky a je tak vhodný i pro diabetiky, ale také pro ty, kteří jsou odkázáni na bezlepkovou dietu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23159 (zdravotnimagazin.cz#10331)


Diskuze a zkušenosti

Jan Hampl | 06.10.2017 12:07
chci si ozdravit tělo


Přidat komentář