Odstranění pih

Tvorba pih závisí na množství pigmentového barviva – melaninu. Čím méně ho máte, tím je vaše pleť citlivější. Při opalování dochází ke zvýšené aktivitě buněk, které produkují kožní barvivo.

Výskyt pih

Pihy jsou žluté nebo žlutohnědé skvrny v kůži. Vyskytují se nejčastěji na tváři, na rukou, někdy jimi může být poseta pokožka celého těla.

Pigmentové skvrny

Tvorba pih závisí na množství pigmentového barviva – melaninu. Čím méně ho máte, tím je vaše pleť citlivější. Při opalování dochází ke zvýšené aktivitě buněk, které produkují kožní barvivo. Výsledkem jsou pak pigmentové skvrny – pihy. Jejich počet se zvyšuje také s věkem a podle některých odborníků i nevhodným jídlem (např. sladké pokrmy).

Odstranění pomocí ovocných kyselin

Chemický peeling využívá účinků ovocných kyselin. Odborník vám na postižené místo nanese roztok kyseliny glykolové, která povrchovou vrstvu kůže odstraní. Po čtyřech až šesti sezeních se pih zbavíte úplně. Za jednu kúru zaplatíte přibližně 1 300 Kč. Chemický peeling vás kromě pih zbaví také akné a odstraní z vaší pleti odumřelé buňky.

  • Laser

vás zbaví pih za několik minut. Laserový paprsek projde povrchem kůže a pigmentovou část rozloží. Tělo pak částečky samo odplaví.

  • Bělící krémy

dnes seženete v jakékoliv prodejně kosmetiky. Účinek na sobě zpozorujete už po několika dnech. Po vybělení se na několik dní vyhněte přímému kontaktu se slunečními paprsky – pihy by se pak mohly vrátit v ještě větší míře než předtím.

  • Bylinky a babské recepty

Zkuste šťávu z okurky, citrónu, vlaštovičníku nebo měsíčku lékařského.

Zatímco některé ženy se mermomocí snaží pih zbavit, jiné postupují permanentní make-up, aby se jimi mohly pyšnit. Pihy nejsou otázkou trendu, ale sebepřijetí. Vždyť tvář posetá slunečními tečkami je roztomilá..

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22212 (zdravotnimagazin.cz#6537)


Diskuze a zkušenosti

Kateřina | 03.04.2010 19:10
Pihy na obličeji- moc prosím, poraďte Dobrý den. Prosím Vás, mám už zkušenosti s vyříznutím pih (na břiše) a zhojení dopadlo špatně. Jde o dvě vystouplé pihy v obličeji (mám jich více, ale nevystouplé). Kdybych se rozhodla řešit to laserovým odstrněním, je možné, že se mi to také dobře nezhojí(pokud budu dodržovat zásady)? Kolik by to popřípadě mohlo stát? Další problém je, že jsem dospívající a vím, že se moji doktoři přeli o správnost nechání si udělat tento zákrok v pubertě. Děkuji

Patrik | 30.06.2013 12:02
Re: Odstranění pih Dobrý den,mám vystouplou pihu zhruba pod nosem,chtěl bych se zeptat co by predchazelo odstranění a kolik by to připadne stalo,jeste bych se vas chtel zeptat,jestli by jsem si jí nemohl odstranit sám..dekuji


Přidat komentář