Příznaky menopauzy - rady jak ji zmírnit

Šalvěj je nazývána bylinou stáří. Připravte si šalvějové uklidňující víno: hrst čerstvých šalvějových listů nechtě asi dva týdny louhovat v láhvi kvalitního bílého vína. Přislaďte medem a nechte stát další týden.

Jak zmírnit menopauzu bylinkami během letního vedra

 • Máta peprná

  Máta je známá svými chladivými účinky, takže kdykoli můžete, přidávejte ji čerstvou do salátů. Pijte mátový čaj nebo si přidejte do koupele trochu mátového oleje.

 • Šalvěj lékařská

  Šalvěj je nazývána bylinou stáří. Připravte si šalvějové uklidňující víno: hrst čerstvých šalvějových listů nechtě asi dva týdny louhovat v láhvi kvalitního bílého vína. Přislaďte medem a nechte stát další týden. Pak sceďte tekutinu přes plátýnko a naplňte do lahví. Sklenka tohoto vína před obědem a před večeří může velmi prospět.

 • Směs bylin účinných při menopauze

  Jiný skvělý uklidňující prostředek při menopauze obsahuje listy brutnáku, meduňky, malinové listí, listy lopuchu a jitrocele. Vše, co potřebujete, je namočit byliny do horké vody a k pozvednutí nálady popíjet tekutinu v průběhu dne.

 • Celer

  Celer obsahuje látky, které stimulují estrogen a pomáhají tak mírnit příznaky menopauzy.

 • Dýně

  Dýňová semena obsahuji fytoestrogeny, které mohou pomáhat při příznacích menopauzy.

Jak zmírnit menopauzu během nočního pocení

Každý den vypijte šálek šalvějového čaje. Do hrnku vložte tři lžičky suchých šalvějových listů a přelijte je dvěma šálky vroucí vody. Přikryjte a pět minut zvolna vařte. Připravte si čaj ráno, dejte ho do termosky a během dne ho popíjejte.

Často se také doporučuje čaj z ženšenu, protože obsahuje hodně vitaminu B a minerálů. Pomáhá také povzbudit slábnoucí libido! Zkuste měsíčkový čaj, připravený tak, že celé květy necháte deset minut vyluhovat v litru vroucí vody. Pijte ho třikrát až čtyřikrát denně. Na noc si dejte pod polštář listy meduňky nebo pro uklidnění a posílení vypijte šálek meduňkového čaje.

Zmírnění menopauzy s mírnými příznaky

Měsíček, chmel, ženšen, šalvěj a divoký jam, ty všechny mají účinky estrogenu a mohou být prospěšné - jezte je jako potravinové doplňky nebo z nich připravujte nálevy. Jezte hodně rebarbory, ovsa a celeru, které obsahují podobné estrogen stimulující látky.

 

 • Léčivé potraviny při potížích v přechodu

  Některé potraviny mají vysoký obsah fytoestrogenu (přírodní rostlinný estrogen); i ty mohou být při příznacích menopauzy prospěšné. Mnoho z těchto látek, které se nazývají isoflavony a lignany, se nacházejí ve výrobcích ze sóji, ve lněném semínku a některých bylinách. V Asii, kde je strava žen bohatá na potraviny ze sóji, bylo zjištěno méně žen s příznaky menopauzy a také nižší výskyt rakoviny prsu. Některé experimenty prokázaly, že strava bohatá na sóju snižuje výskyt návalů horka. Další potraviny, které obsahují fytoestrogeny, jsou například fazole mungo, dýňová semena, tofu a tem-peh, takže zkuste tyto potraviny zařadit do svého jídelníčku.

 • Menopauza a bylinky

  Jezte hodně kopřiv, pampelišek a jitrocele, které mohou být přidávány do salátů. Jako všeobecný uklidňující prostředek si do horké koupele přidejte éterické oleje rozmarýnu a levandule, uklidní a osvěží vás to. Listy meduňky, které si na noc vložíte pod polštář, vás uklidní a pomohou potlačit noční pocení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21789 (zdravotnimagazin.cz#5428)


Diskuze a zkušenosti

Petra | 31.08.2014 20:57
elli meno osteo forte Já za sebe mohu doporučit užívání Elli meno osteo forte, který je v hodný pro ženy v období menopauzy a zmírňuje obtíže. Mě hodně pomohl na návaly horka přes den a pak na nespavost. Všechno se mi upravilo a já se cítím opět v pohodě.

Jana | 22.09.2014 11:41
Re: Příznaky menopauzy - rady jak ji zmírnit Také užívám Elli meno osteo forte. Bez něj bych si už neuměla představit fungovat a být v pohodě. Pomohl mi na nespavost i návaly přes den. Také pozitivně ovlivnil partnerský život s manželem. Díky němu mám zase chuť do života.


Přidat komentář