Vitamíny v těhotenství

Pro růst buněk, zdravou kůži, oči a kosti je důležitý vitamín A. Protože se ale tímto vitamínem lze snadno předávkovat, vhodnější je užívatbetakaroten, ze kterého si tělo dokáže vytvořit tolik vitamínu A, kolik samo potřebuje.

Zdravý vývoj dítěte

Těhotenství klade na výživu budoucí maminky velké nároky a s tím je spojena i zvýšená potřeba příjmu vitamínů a minerálů. Pokud vaše tělo trpí jejich nedostatkem, snižuje se šance na otěhotnění i šance zdravého růstu miminka. Proto je se zvýšeným příjmem vitamínů a minerálů třeba začít již v době, kdy těhotenství plánujeme a usilujeme o něj. Nejdůležitější je pro toto období kyselina listová, vitamin C a betakaroten.

Dostatek vitamínů

V první třetině těhotenství, v době kdy dochází k vývoji embrya, je nutné dbát na zvýšený příjem kyseliny listové, která snižuje riziko vzniku vývojových vad. Stejně potřebný je vitamin C, příznivě působící na regeneraci tkání, posílení imunity a správný růst a vývoj kostí. Protože si tento vitamin tělo do zásoby neukládá, je třeba jej doplňovat každý den.

Pro růst buněk, zdravou kůži, oči a kosti je důležitý vitamín A. Protože se ale tímto vitamínem lze snadno předávkovat (a takové předávkování je v těhotenství velmi nebezpečné), vhodnější je užívat betakaroten, ze kterého si tělo dokáže vytvořit tolik vitamínu A, kolik samo potřebuje.

Posílení imunity

Imunitní systém dětí je křehký a proto je třeba jej chránit. Dětský organismus potřebuje pro svou správnou činnost celou škálu vitamínů od A až po D. Pamatujete si, jak jste jako malí museli pít rybí tuk, protože obsahuje spoustu vitamínu D? Vaše děti už takto naštěstí „trpět” nemusí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22005 (zdravotnimagazin.cz#5906)


Diskuze a zkušenosti

Jana | 13.01.2013 12:04
Re: Vitamíny v těhotenství Před otěhotněním jsem užívala kyselinu listovou od Elasti-Q a taky v prnvím trimestru. Teď jsem si koupila ProMimi DHA taky od Elasti-q. Obsahuje vyvážené množství všech vitamínů a minerálů a hlavně DHA. Tobolky se mi i dobře polykají, jsou malé. Jsem ráda, že dodávám do těla spoustu důležitých látek, které bych ze stravy určitě nedodala..jsme klidnější


Přidat komentář