Aquajogging

Aquajogging je vlastně běh ve vodě při různé intenzitě, technice provedení a je velmi podobný joggingu. Vztlaková síla vody při aquajoggingu sníží vaši váhu až o neuvěřitelných 90% a k tomu musíte překonat 15x vyšší odpor vody.

Nejpřirozenější pohyby jsou ve vodě

Možná patříte mezi ty, kteří chodí pravidelně plavat a voda je pro ně skoro druhým domovem (vhodný sport, trpíte-li na bolesti zad).Pak už stačí jen malý krůček k tomu, abyste vyzkoušela aquajogging. Tak na nic nečekejte, vezměte si plavky a hurá do vody.

Věřte nebo ne, ale právě voda dokáže rychle rozpouštět nadbytečná kila, zbavit vás celulitidy a vytvořit svaly. A navíc nikde nenarůstá výdrž tak citelně, jako právě v tomto elixíru života.

Co je vlastně aquajogging?

Aquajogging je vlastně běh ve vodě při různé intenzitě, technice provedení a je velmi podobný joggingu. Vztlaková síla vody při aquajoggingu sníží vaši váhu až o neuvěřitelných 90% a k tomu musíte překonat 15x vyšší odpor vody, než odpor vzduchu při obyčejném joggingu. Co víc, ve vodě spálíte až o 45% kalorií více než na suchu, jelikož vaše tělo musí v chladnější vodě pořád dokola regulovat svou tělesnou teplotu.

Potřebné věci pro sport

Budete potřebovat pouze tzv. Aqua-belt, což je vztlakový pás, který vás bude držet nad vodou. Pak můžete jednoduše zvedat nohy ze dna bazénu a trénovat.

Trénink aquajoggingu

Aquajogging byste měli provádět 3 – 4x týdně a nejlépe 45 minut.

Pozitivní stránky aquajoggingu

  • Dochází ke zmenšení tukové tkáně
  • Minimální zatížení šlach, kloubů a vazů
  • Zlepšení silových schopností a pohyblivosti dolních končetin
  • Brání vzniku křečových žil
  • Viditelně zbavuje celulitidy

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21811 (zdravotnimagazin.cz#5485)


Přidat komentář