Baseball

Baseball je pálkovací sportovní hra, která vznikla pravděpodobně z anglické dětské lidové hry „ronders” , dovezené do Ameriky v 18.století. Poprvé pro veřejnost se hrál baseball v roce 1846 v New Yorku.

Vznik baseballu

Baseball je pálkovací sportovní hra, která vznikla pravděpodobně z anglické dětské lidové hry „ronders” , dovezené do Ameriky v 18.století. Poprvé pro veřejnost se hrál baseball v roce 1846 v New Yorku. Dnes je jednou z nejoblíbenějších her v USA a Japonsku. Jako ukázkový sport dominoval na sedmi olympijských hrách. V roce 1992 na OH v Barceloně se stal sportem medailovým.

Pravidla hry

V zápase proti sobě nastupují dvě družstva po devíti hráčích. Útočící družstvo hraje na pálce a snaží se dostat na domácí metu. Bránící družstvo v poli usiluje o vyautování protihráčů.

Hra má 9 směn (inningů), a každá směna má dvě části. V první části pálí družstvo hostů, v druhé přichází na pálku domácí. V Baseballu neexistuje remíza, což znamená, že pokud je stav skóre nerozhodný, hraje se dokud některé z mužstev nezvítězí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21881 (zdravotnimagazin.cz#5609)


Přidat komentář