Bouldering

Bouldering je forma lezení bez jištění v maximální výšce pěti metrů. Případný pád brzdí speciální matrace. Termínem bouldering se označuje i lezení po fasádách domů, mostních pilířích apod. Na takové kousky však raději zapomeňte, jsou nezákonné!

Bouldering

Bouldering je forma lezení bez jištění v maximální výšce pěti metrů. Případný pád brzdí speciální matrace. Termínem bouldering se označuje i lezení po fasádách domů, mostních pilířích apod. Na takové kousky však raději zapomeňte, jsou nezákonné!

Proč začít s tímto sportem

Při zdolávání stěn si můžete vyzkoušet svou obratnost, vynalézavost a sílu. Díky boulderingu můžete nejen zhubnout, ale také si velmi dobře vytvarovat postavu. Bouldering posílí vaše svaly i sebedůvěru a dokonale zrelaxuje vaši mysl.

Prověřte si svou fyzickou zdatnost

Bouldering je pro všechny, kteří chtějí prověřit své fyzické schopnosti nebo jen netradičním způsobem protáhnout své tělo. V žádném případě se nejedná o záležitost typicky mužskou. Shodit pár kalorií zde mohou i ženy. Navíc, bouldering zlepšuje smysl pro rovnováhu, cvičí koordinaci pohybů.

Sportovní středisko

Bouldrovat můžete provozovat buď na umělých stěnách v některém sportovním středisku nebo venku na skalách. I zde je však třeba dohledu nějakého odborníka, jste-li začátečník. Mnohem lépe se vám bude lézt ve skupince vašich přátel nebo s vaší drahou polovičkou. Zaručuje to příjemnější a soutěživější atmosféru. Chystáte-li se vyzkoušet bouldering na umělé stěně, budete potřebovat vhodné sportovní oblečení a boty s dobrými třecími vlastnostmi. Cena boulderingování se pohybuje kolem 40 Kč za hodinu.

Postupné rozšíření i u nás

U nás je už bouldering poměrně známým a rozvinutým sportem. Jeho propagátoři neustále vymýšlejí nové lezecké problémy. Cílem boulderingu je přelézt co nejobtížnější problém. Boulderingové stěny dnes najdete téměř v každém větším městě.

Nebezpečí vůči zdraví

Při příliš dlouhém lezení se vám na rukou vytvoří mozoly nebo se vám mohou bolestivě natáhnout šlachy. Po každém lezení si ruce důkladně umyjte od magnézia (magnéziový prášek sloužící k vysoušení rukou) a dobře je promažte.

** Nepouštějte se do boulderingu plnou parou vpřed, jste-li nováčci. Lepší je začít jednoduchým popolézáním a vybírejte si chyty větší, které nezatěžují prsty.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22512 (zdravotnimagazin.cz#7266)


Přidat komentář