Břišní svaly - posílení

Lehněte si na záda, pokrčte kolena a chodidla položte naplocho na podlahu. V průběhu celého cvičení držte pevně mezi koleny medicinbal a v rukou lehké závaží (3 – 5 kg). Pomalu přitahujte kolena k hrudníku a zároveň zvedejte hlavu a ramena ze země.

Posilovací stroj na břišní svaly

Pokud by jste si přáli posílit Vaše bříško, které by mělo krásně vyrýsované svaly. Doporučujeme Vám nahlédnout na internetové stránky

 

4 typy břišních svalů

Vaše břicho tvoří čtyři svalové skupiny:

  • Přímý břišní sval
  • Zevní šikmý břišní sval
  • Vnitřní šikmý břišní sval
  • Příčný břišní sval

    Tyto břišní svalové skupiny společně drží trup a pomáhají mu při různých pohybech, jako je přitahování pánve k hrudníku nebo naopak, při naklánění do stran.

Břišní sval přímý

Tento sval je zodpovědný za přitahování hrudníku k bokům. Začíná na hrudní kosti a pátém až sedmém žebru, končí na stydké kosti.

Břišní sval zevní šikmý

Přecházejí křížem dolů od spodních žeber a napojují se na stydkou kost a pánev.

Břišní sval vnitřní šikmý

Tyto břišní svaly leží pod vnějšími. Jejich funkce spočívá v tom, že otáčejí trupem a řídí hýbání do stran.

Brišní sval příčný

Nachází se pod šikmými svaly, přechází od žeber ke stydké kosti. Jeho úkolem je vtažení břišní stěny dovnitř. Tento sval chrání vnitřní orgány a pomáhá vydechovat.

L-Carnitinu a Taurinu

Nabuďte svůj organismus před posilováním břišních svalů! S pomocí Sport Wave - L-Carnitin + Taurin bude posilování břicha jednoduší a účinnější. Nejenže vám tento přípravek zajistí povzbuzení fyzického a psychického výkonu při břišním posilování, ale navíc podpoří schopnost smyslové koncentrace.

1. typ - zkracovačky se zátěží

Lehněte si na záda, pokrčte kolena a chodidla položte naplocho na podlahu. V průběhu celého cvičení držte pevně mezi koleny medicinbal a v rukou lehké závaží (3 – 5 kg). Pomalu přitahujte kolena k hrudníku a zároveň zvedejte hlavu a ramena ze země. Chvíli vydržte a pomalu pokládejte chodidla i horní část těla na zem.

2. typ - zkracovačky s vytáčením

Lehněte si na záda a zvedněte nohy tak, aby chodidla směřovaly ke stropu. Ruce si zlehka položte za hlavu tak, že lokty budou směřovat ven. V této poloze udělejte zkracovačku nahoru a doleva, spusťte trup dolů a opakujte doprava. Po celou sérii střídejte strany.

3. typ - zkracovačky s rotací

Lehněte si na zem, pokrčte kolena do úhlu 90° a chodidla mějte na podlaze. Ruce se lehce dotýkají stran hlavy. Pomalu zvedejte ramena z podlahy a trup vytáčejte doleva tak, aby na konci pohybu směřoval pravý loket mezi kolena. Zároveň přitáhněte kolena nahoru, aby se dotkla lokte. Pomalu se spusťte dolů a celý cvik opakujte na druhou stranu.

Vytáčení boků

Lehněte si na záda a ruce zasuňte pod pánev, podél kostrče. Natažené nohy s chodidly u sebe zvedněte přímo nahoru, tak aby podrážky směřovaly ke stropu. Hýždě se musejí odlepit od země (jen pár centimetrů). Na vrcholu pohybu vytočte boky doprava a chodidla doleva. Vraťte se do původního postavení a cvik opakujte na druhou stranu.

Posilování břišních svalů

Úroveň Jak často cvičit
Počet sérií
Opakování
Rychlost
Odpočinek
Začátečník 3x týdně
2 - 3
10 - 15x
3 - 4 sekundy
45 sekund
Středně pokročilý 2x týdně
2 - 4
10 - 15x
3 - 4 sekundy
75 sekund
Pokročilý
2x týdně
3 - 5
10 - 15x
3-4 sekundy
90 sekund
## Udržení si svalové hmoty

Nechcete-li přijít o vaše vypracované a silné břišní svaly, posilujte s přípravkem Sport Wave - L-Glutamin. L-Glutamin je velmi důležitá aminokyselina při tvorbě svalové tkáně. Jeho doplňováním zabráníte ztrátě vaší břišní svalové hmoty.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22840 (zdravotnimagazin.cz#8184)