Bulharské krajiny pro lyžování

Pamporovo je velmi moderní lyžařské středisko, které leží na samotném středu pohoří Rodopy. Pyšnit se může nejslunečnějším počasím ze všech středisek v Bulharsku a také tím, že je nejjižnější v Evropě.

Lyžařské sjezdovky v Bansku

Lyžařské sjezdovky v Bansku jsou v rozmezí 2000 – 2500 m.n.m. Bansko je považováno za poměrně nové lyžařské středisko, které se díky své krásné, rozmanité přírodě a kvalitním sjezdovkám stalo vyhledávaným cílem lyžařů snad všech zemí.

Počet sjezdovek: 14
Počet černých sjezdovek: 1
Počet červených sjezdovek: 8
Počet modrých sjezdovek: 5
Délka sjezdovek: 56 km
Noční lyžování: ano

Pamporovo je velmi moderní lyžařské středisko

Pamporovo je velmi moderní lyžařské středisko, které leží na samotném středu pohoří Rodopy. Pyšnit se může nejslunečnějším počasím ze všech středisek v Bulharsku a také tím, že je nejjižnější v Evropě.

Počet sjezdovek: 11
Počet černých sjezdovek: 3
Počet červených sjezdovek: 4
Počet modrých sjezdovek: 3
Počet zelených sjezdovek: 1
Délka sjezdovek: 15,5 km

Lyžování v Boroveci

Borovec je největším lyžařským střediskem v Bulharsku, které leží ve vyšší polohách než Bansko. Pokud se rozhodnete pro toto středisko, zajisté vás potěší krásná krajina s nepřehlédnutelnou horou Musala, což je nejvyšší hora Bulharska.

Počet sjezdovek: 15
Počet černých sjezdovek: 1
Počet červených sjezdovek: 13
Počet modrých sjezdovek: 1
Délka sjezdovek: 40 km

Lyžování Vitoša

Lyžařské středisko Vitoša je nejvýše položeným střediskem v Bulharsku. Leží 1800 metrů nad mořem a městu Sofii je také poměrně blízko (pouhých 10 kilometrů). Vitoša není navštěvovaná jen v zimě lyžaři, ale i v létě turisty.

Počet sjezdovek: 7
Počet černých sjezdovek: 1
Počet červených sjezdovek: 2
Počet modrých sjezdovek: 3
Počet zelených sjezdovek: 1
Délka sjezdovek: 17,3 km

Lyžování Čepelaru

V Čepelare najdete nejdelší sjezdovku Bulharska. I když není zrovna nejmodernější, tak to jistě nezmění nic na požitku z nádherného prostředí a kvalitní úpravy samotné sjezdovky. Nejvyšším vrcholem je Chala měřící 1872 metrů, od níž začíná většina sjezdovek v Čepelare.

Lyžování Panichishtu

Toto lyžařské středisko nabízí kromě výborných lyžařských podmínek také dobré zázemí pro jiné sporty. V Panichishte najdete mnoho sjezdovek, tratí pro běžkaře a uvažuje se o výstavbě střelecké trati pro biatlon.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22830 (zdravotnimagazin.cz#8125)


Přidat komentář