Chráněná krajinná oblast - Jizerské hory a cyklotrasy

V Jizerských horách zatím nenajdete speciální cykloturistické značky, ale i klasické turistické značky umožňují dobrou orientaci. Jako brány do Jizerek jsou považovány města Liberec a Jablonec nad Nisou.

Ráj pro cyklisty - Jizerské hory

Jizerské hory představují pro horská kola ideální terén. Vybrat si mohou jak nároční sportovci, kteří vyhledávají obtížný terén, tak i sváteční cyklisté, kteří se touží hlavně kochat krajinou. Náhorní planiny hor jsou protkány množstvím horských silniček a zpevněných cest. V Jizerských horách zatím nenajdete speciální cykloturistické značky, ale i klasické turistické značky umožňují dobrou orientaci. Jako brány do Jizerek jsou považovány města Liberec a Jablonec nad Nisou, jimiž je také celá oblast vymezena ze západu a z jihu.

Cyklotrasa – z Křižan na Ještěd

Délka: 10,5 km
Obtížnost: středně náročná
Kola: crossová, trekkingová, horská (MTB)
Trasa vede lokalitami: Stráž pod Dalekem – Křížany – Křižanské sedlo – Dánské kameny rozcestí – Výpřež – Ještěd. V tomto směru je trasa středně obtížná. V opačném směru je trasa méně náročná, přesto stále místy středně obtížná. Cesta vede jak po silnici, tak po lesní cestě. Odměnou za namáhavý výjezd je za dobrého počasí monumentální rozhled.

Cyklotrasa - Liberecký okruh

Délka: 25 km
Obtížnost: středně těžká
Kola: crossová, trekkingová, horská (MTB)
Trasa vede z Liberce po místní komunikaci stoupáním na Bedřichov, lesní cyklostezkou nebo po silnici dále na Nová Luka – Kristiánov – Hrabětice, poté prudkým klesáním do Janova nad Nisou a po silnici přes Hraničnou – Mšeno nad Nisou – Lukášov – Nový Harcov – Starý Harcov až do Liberce.

Cyklotrasa - okruh přes Jizerku

Délka: 15 km
Obtížnost: středně těžká
Kola: crossová, trekkingová, horská (MTB)
Trasa vede přes: Kořenov nádraží – Kořenov fotbalové hřiště – pod viaduktem – cesta podél Jizery – Bukovec – Jizerka parkoviště – (rozc.) po modré značce – pod Hrušovskými skálami (rozc.) – po žluté zančce – Václavíkova Studánka – Horní Polubný – Kořenov.

Cyklotrasa - Protržená přehrada

Délka: 40,5 km
Obtížnost: lehká
Kola: silniční, trekkingová
Trasa vede přes: Tanvald – Tesařov – Horní Polubný – nad Horním Polubným (rozc.) – Polubenská silnice – (odbočka na Saskou cestu) – Pod Bukovcem (rozc.) – Jezdecká cesta – Hraniční cesta – Štolpišská silnice – odbočka k Jedlové (rozc.) – Mariánskohorské boudy (rozc.) – Protržená přehrada (rozc.) – Desná u Dubu (rozc.) – Tanvald.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22081 (zdravotnimagazin.cz#6154)


Přidat komentář