Co je kalanetika?

Cílem kalanetiky není vybudování svalové hmoty, ale její uvolňování, protahování a posilování. Pomocí kalanetiky skvěle zpevníte a zformujete i ty nejproblémovější partie: stehna, zadeček, břicho a prsní svaly.

Kalanetika

Kalanetika je cvičení, které vám účinně posílí a vymodeluje celé tělo. Je mnohem šetrnější než jiné druhy sportu, nezatěžuje klouby a protahuje celé svalstvo. Principem je svaly uvolnit tak, aby bylo možné je následně dobře posílit. Při kalanetickém cvičení svaly napínáte a současně protahujete. Zvětšujete tak pružnost a sílu i těch svalových skupin, které v běžném životě příliš nezapojujete. Jednotlivé cviky se skládají převážně z malých jemných pohybů a velkého počtu opakování.

Přínos kalanetiky

Cílem kalanetiky není vybudování svalové hmoty, ale její uvolňování, protahování a posilování. Pomocí kalanetiky skvěle zpevníte a zformujete i ty nejproblémovější partie: stehna, zadeček, břicho a prsní svaly.

Pro koho je vhodná kalanetika

Kalanetika je vhodná pro každého bez rozdílu pohlaví či věku. Nepotřebujete k ní žádnou speciální výbavu, stačí jen měkká podložka a židle nebo pohovka. Cvičit můžete bez problému i doma a navíc – při kalanetice se příliš nezadýcháte ani nezpotíte.

Kolektivní či individuální sportování

Pokud raději cvičíte se skupinou a pod dohledem odborníka, můžete se přihlásit na kurz kalanetiky. Hodina tohoto cvičení v běžných sportovních střediscích trvá přibližně jednu hodinu a individuální přístup cvičitelů je zde samozřejmostí. Na kalanetice se nikdo nepředvádí a nesoutěží. Rozhoduje se pro ni většina žen, které nezvládají mučivé tempo aerobiku a hledají cvičení účinné, ale ne tak dramatické. Kalanetika vás naučí naslouchat svému tělu, získat k němu respekt a také lépe se pohybovat.

Tipy pro cvičení:

  • každé cvičení začínejte protažením celého těla
  • cvičte vlastním tempem, nepřepínejte se
  • všechny pohyby provádějte pomalu a důkladně
  • snažte se cvičit uvolněně, ne křečovitě
  • každé cvičení ukončete závěrečnou relaxace

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22513 (zdravotnimagazin.cz#7267)


Přidat komentář