Druhy aerobiku

Klasický aerobik se za posledních několik let rozvinul do několika dalších podob. Všechny ale vychází ze zákonitostí klasického aerobiku. Cvičí se při hudbě, která je různě rychlá.

Druhy aerobiku - Step aerobik

je v součastnosti jedním z nejoblíbenějších forem aerobiku. Cvičící vystupují a sestupují z 10-30 centimetrů vysokého stupínku a dokonale tak posilují svaly stehen a hýždí.

Druhy aerobiku - Funky aerobik

se cvičí na funky hudbu a hudbě je přizpůsoben také styl cvičení.

Druhy aerobiku - Taneční aerobik

je kombinací klasického aerobiku s pohybovými prvky vybraného tance. Může jít o hip hop, afro, jazz, tance exotické nebo latinskoamerické.

Druhy aerobiku - Tae-bo aerobik

je spojením pohybů aerobiku s prvky bojových umění. Pohyby mají především silový charakter. Cvičení dobře posiluje problémové partie jako jsou boky, hýždě, pas a bříško.

Druhy aerobiku - Aqua aerobik

je v podstatě aerobik cvičený ve vodě. Je šetrný k vašim kloubům a nevyžaduje tak velkou námahu jako v případě klasického aerobiku.

Druhy aerobiku - Posilovací metody aerobiku

jsou charakteristické minimálním počtem krokových variací.

  1. P-class je dynamické posilování pomocí vlastní váhy těla.
  2. Body styling je cvičení zaměřené pouze na tvarování postavy, proto po rozcvičce následuje cílené posilování.
  3. Body tone je vytrvalostně-silový trénink využívající jednoduché pomůcky (malé činky, těžké tyče a míče).
  4. Interval aerobic training – kombinuje střídání aerobního cvičení se silovým.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22462 (zdravotnimagazin.cz#7138)


Přidat komentář