Fit box

Ve všech případech úderů a kopů ve Fit boxu musí být pohyb přesný, rychlý a v pravou chvíli zastavený. Fit box vás nabije energií, rozproudí v těle krev a vyplaví do ní endorfiny.

Fit box

Nejen kick box aerobik, tae-bo se zabydlují v českých fitcentrech. Fit box vychází z bojového umění a používá podobné prvky jak o kick box. Kopy nohou, údery rukou ovšem směřují do speciálního pytle, nikoli do vzduchu.

Fit box - zbavení stresu s získání sebevědomí

Fit box je vhodný pro každého. Dostanete ze sebe stres, získáte sebevědomí a jistotu. O správné „nabuzení” se postará instruktor/ka a svižná hudba.

Fit box vás nabije energií, rozproudí v těle krev a vyplaví do ní endorfiny. Budete nadopováni skvělou náladou a zároveň posílíte hlavní svalové skupiny. Fit box je prospěšný i ze zdravotního hlediska, navíc spálíte spoustu kalorií.

Jak se cvičí

  1. Na začátku hodiny Fit boxu se pořádně rozehřejte. Jako opravdoví boxeři - použijte švihadlo.
  2. Po rozehřátí začněte s přímými údery rukou. Obě ruce mějte u brady, jedna zůstává v obranné pozici a druhá jde vpřed. Pohyb vychází z pasu, posilujete tak svaly břicha, paží a zad. Ruce prostřídejte.
  3. Přejděte k úhybným manévrům. Představte si, že se proti vám napřahuje protivník. Jeho pomyslnému úderu musíte uniknout spodem (ze strany na stranu). Několikrát opakujte na obě strany.
  4. Kop do oblouku - místo boxovacího pytle si představte nepřítele a naberte jej ze strany nártem. Až budete pokročilí, můžete si zkusit kop do oblouku s výskokem.
  5. Kop pomocí kolena je užitečný prvek pro nácvik sebeobrany. Posílíte břišní svaly a hýždě. Úder je směřován kolenem přímo do boxovacího pytle.
  6. Můžete zkusit i kop přímý a kop stranou (špička kopající nohy musí směřovat dolů).
  7. Boční hák - úder rukou, kdy se při pohybu přidává rotace trupu.
  8. Zvedák - pohyb vychází od pasu nahoru. Posílíte biceps, svaly břicha i zad.

    Ve všech případech úderů a kopů ve Fit boxu musí být pohyb přesný, rychlý a v pravou chvíli zastavený.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22203 (zdravotnimagazin.cz#6511)


Přidat komentář