Freeride

Pro freeriding je nutné mít freeridový nebo freestylový snowboard, který je delší a širší než ostatní snowboardy, a k tomu měkké boty a vázání. Oblečení by mělo být pohodlné, vhodné jsou volnější bundy i kalhoty.

Možnost se vznášet v prostoru

Freeride neboli freeriding vychází ze snowboardingu – surfování na sněhu. Jedná se o adrenalinovou jízdu v horském terénu s momenty volného vznášení se v prostoru. Právě pocit nekonečné volnosti při takovém vznášení a možnost předvádět ty nejakrobatičtější eskapády dělá freeride stále oblíbenějším sportem.

  • Vybavení pro freeriding

    Pro freeriding je nutné mít freeridový nebo freestylový snowboard, který je delší a širší než ostatní snowboardy, a k tomu měkké boty a vázání. Oblečení by mělo být pohodlné, vhodné jsou volnější bundy i kalhoty. Důležitou součástí výbavy je přilba, lyžařské brýle, rukavice, čepice nebo kukla a lavinové signalizační zařízení. Co si budeme povídat – freeriding rozhodně nepatří mezi bezpečné sporty.

  • Pravidla a nebezpečí freeridingu

    Snowboardista by měl dokonale ovládat základní techniku jízdy: oblouky, skoky, rychlé zastavení apod., a to za všech situací. Měl by se umět přizpůsobit neustále se měnícím klimatickým podmínkám a umět se koncentrovat v případě nebezpečí. Nutné je sledování předpovědi počasí včetně lavinového zpravodajství. Pokud nechcete zbytečně riskovat, vybírejte si sjezdy přímo určené pro freeriding, které jsou monitorované lavinovou službou (taková místa najdete např. v lyžařském středisku Reit im Winkl nebo v Mittenwaldu).

Freeride bike

Ano, freeriding si můžete vyzkoušet i na kole. Freerideři skáčou na kole z několikametrových skal, přeskakují různé lávky, houpačky i umělé překážky. Nejznámějším závodem v cyklistickém freeridu je Red Bull Rampage.

  • Vhodná kola na freeride

    Freeridové kolo musí být maximálně odolné proti nárazům při sjezdech, musí mít mimořádně pevnou vidlici a brzdy a zpevněný rám. Hlavní a povinnou výbavou je však odvaha.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22844 (zdravotnimagazin.cz#8238)


Přidat komentář