Gymnastika

Závody probíhají v halách s osmi až desetimetrovou výškou stropu. Skladba závodkyň, které soutěží jednotlivě, trvá obvykle jednu minutu. Soutěží se ve čtyřboji. Soubory gymnastek jsou pětičlenné, u juniorek šestičlenné.

Moderní gymnastika

je sport, ve kterém dívky předvádí různé sestavy s náčíním (obruč, míč, švihadlo, stuha, kužele) nebo bez náčiní. Gymnastkám jsou některé prvky povinně určeny.

  • Moderní gymnastika a závody

    Závody probíhají v halách s osmi až desetimetrovou výškou stropu. Skladba závodkyň, které soutěží jednotlivě, trvá obvykle jednu minutu. Soutěží se ve čtyřboji. Soubory gymnastek jsou pětičlenné, u juniorek šestičlenné. Nejvyšší možná známka je 10 bodů, u juniorek 9,8 bodů a u společných skladeb 20 bodů. Sestavy hodnotí odborná porota.

Estetická gymnastika

má na rozdíl od moderní gymnastiky mnohem volnější pravidla. Gymnastiky mohou více využít svou tvořivost a eleganci. Vystoupení je provázeno hudbou a má spíše taneční pojetí a nemá tak velké nároky na kloubní pohyblivost jako v případě moderní gymnastiky. Sestavy jsou delší, trvají minimálně 2 minuty.

  • Estetická gymnastika a její vznik

    Estetická gymnastika vznikla ve Finsku a na světové soutěže se dostala teprve v roce 1997. Přesto se v ní utkalo více gymnastek než na MS v moderní gymnastice.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22167 (zdravotnimagazin.cz#6379)


Přidat komentář